Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-14, 12:10 Autor: PAP

Film „Ciche miejsce 2” pobił pandemiczny rekord

Północnoamerykańska branża kinowa musi przejść jeszcze długą drogę, by wrócić na pierwsze miejsce listy największych rynków kinowych na świecie, ale z każdym tygodniem wygląda to coraz lepiej. Póki co nie ma szans, by wyprzedzić rynek chiński, ale właśnie w północnoamerykańskich kinach pojawił się pierwszy film, który od czasu wybuchu pandemii COVID-19 zarobił tam ponad 100 milionów dolarów. To „Ciche miejsce 2”.

Takiego filmu jak „Ciche miejsce 2” od początku pandemii COVID-19 jeszcze nie było


Choć nadal sporo premier w północnoamerykańskich kinach organizowanych jest równocześnie na serwisach streamingowych, studio Paramount postanowiło zaryzykować i pokazuje „Ciche miejsce 2” jedynie w kinach. W ubiegły piątek film Johna Krasinskiego został pierwszym filmem ery pandemii, który zarobił w północnoamerykańskich kinach ponad 100 milionów dolarów. To dobry znak dla branży poważnie osłabionej pandemią.


„Gdybyśmy wskoczyli do wehikułu czasu i cofnęli się o rok, zobaczylibyśmy, jak niegdyś pospolity wynik w box-office, jakim było przekroczenie 100 milionów dolarów, niemal z dnia na dzień staje się marzeniem znajdującej się w bardzo trudnej sytuacji branży kinowej” – mówi specjalista od box-office’u Paul Dergarabedian. Do filmu „Ciche miejsce 2” należy też inny rekord ery pandemii: najlepszy wynik otwarcia. W premierowy weekend horror sci-fi Krasinskiego zarobił 57 milionów dolarów. Bliski przekroczenia 100 milionów dolarów w północnoamerykańskich kinach jest również film „Godzilla vs. Kong”, który na swoim koncie ma już nieco ponad 99 milionów.


„To, że +Ciche miejsce 2+ nie trafiło na serwisy streamingowe, gdzie pojawi się po 45 dniach od premiery, sprawia, że jego wynik jest jeszcze bardziej imponujący. Dowodzi nie tylko tego, że horror potrafi przyciągnąć do siebie widzów, ale i tego, że prestiż i ekskluzywność wyłącznej premiery kinowej jest bezkonkurencyjny pod względem generowania przez filmy długoterminowych zysków” – skomentował dla portalu „The Hollywood Reporter” Dergarabedian. Film Krasinskiego do tej pory zarobił już 188 milionów dolarów na całym świecie.


„Ciche miejsce 2” było najchętniej oglądanym filmem w północnoamerykańskich kinach w miniony weekend. Tuż za nim uplasował się musical „In the Heights”, który w ubiegłym tygodniu miał równoczesną premierę kinową oraz na platformie streamingowej HBO Max. Trzecie miejsce box-office’u zajmuje komedia „Piotruś Królik 2: Na gigancie”, za którą są filmy „Obecność 3: Na rozkaz diabła” oraz „Cruella”. (PAP Life)


kal/ gra/


Kraj i świat

2021-07-28, godz. 10:10 MZ: w szpitalach przebywa 308 chorych z COVID-19 W szpitalach jest 308 chorych z COVID-19, a 44 z nich jest podłączonych do respiratorów - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-07-28, godz. 10:10 Müller: sprawa dokończenia Nord Stream 2 jest raczej przesądzona Sprawa dokończenia budowy gazociągu Nord Stream 2 jest już raczej przesądzona, niestety Niemcy po raz kolejny wyłamały się z zasady solidarności energetycznej… » więcej 2021-07-28, godz. 10:10 Upalnie w Beskidach; warunki na szlakach są bardzo dobre Bardzo dobre warunki są na szlakach turystycznych w Beskidach. W środę było bardzo ciepło; już rano temperatura przekraczała także wyżej w górach 20… » więcej 2021-07-28, godz. 10:10 UE/ KE wstrzymuje kroki prawne przeciw W. Brytanii za jednostronną zmianę ustaleń ws. Irlandii Płn. Komisja Europejska poinformowała, że nie przejdzie do kolejnego etapu działań prawnych przeciwko Wielkiej Brytanii za jednostronną zmianę ustaleń handlowych… » więcej 2021-07-28, godz. 10:00 Onet.pl: gdańska prokuratura prowadzi śledztwo ws. handlu fałszywymi dyplomami; w tle nazwiska polskich piłkarzy Prokuratura w Gdańsku prowadzi śledztwo ws. handlu podrabianymi dyplomami studiów, a główny podejrzany, naukowiec Zbigniew D. przyznał się do winy. W jego… » więcej 2021-07-28, godz. 10:00 Rząd planuje przyjąć uchwałę ws. portu instalacyjnego dla offshore w III kwartale Rada Ministrów planuje przyjąć w III kwartale br. uchwałę ws. budowy w Porcie Gdynia terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych - wynika z nowego… » więcej 2021-07-28, godz. 10:00 IGHP: apelujemy do rządu, by nie wprowadzał ograniczeń w hotelach jesienią Apelujemy do rządu o niewprowadzanie ograniczeń w działalności hoteli jesienią - poinformowała PAP Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. Zaznaczyła, że… » więcej 2021-07-28, godz. 10:00 Australia/ Lockdown w Sydney przedłużony o cztery tygodnie Lockdown w Sydney zostanie przedłużony o kolejne cztery tygodnie - zdecydowały w środę władze australijskiego stanu Nowa Południowa Walia po tym, jak pomimo… » więcej 2021-07-28, godz. 10:00 Studio Lucasfilm zatrudniło youtubera znanego z robienia deepfake’ów Youtuber o pseudonimie Shamook stał się znany dzięki nagraniu, w którym przy pomocy technologii deepfake, umożliwiającej m.in. wstawianie różnych twarzy… » więcej 2021-07-28, godz. 10:00 Niemcy/ Politycy dziękują za polską pomoc po powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii Niemieccy politycy podziękowali Polsce za wsparcie okazane w związku z powodzią w landzie Nadrenia Północna-Westfalia. We wtorek polscy strażacy przywieźli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »