Radio Opole » Kraj i świat
2021-05-10, 21:20 Autor: PAP

Włochy/ Kobieta, która omyłkowo dostała 6 dawek szczepionki wypisana ze szpitala

Po obserwacji w szpitalu zwolniona została do domu w poniedziałek młoda Włoszka, która w szpitalu w Toskanii otrzymała przez pomyłkę sześć dawek szczepionki Pfizera. Kobieta czuje się dobrze. Bolała ją tylko ręka.

Do błędu doszło w szpitalu w mieście Massa, gdzie 23-letnia stażystka psychologii klinicznej została zaszczepiona zawartością całej fiolki preparatu przeciwko Covid-19, a więc sześcioma dawkami.


Ponieważ bezpośrednio po zastrzyku poczuła się źle, a personel odkrył natychmiast swój błąd, kobietę prewencyjnie hospitalizowano na obserwację. Nie stwierdzono u niej żadnej reakcji alergicznej - podał oddział służby zdrowia w tej części Toskanii.


Wszczęto postępowanie wyjaśniające, by ustalić, jak doszło do błędu. W wydanym komunikacie regionalny oddział poinformował, że przyczyną pomyłki był "błąd wzrokowy z powodu chwilowej nieuwagi".


Podkreśla się, że przypadek kobiety będzie przedmiotem badań, bo nigdy wcześniej nikt nie dostał sześciu dawek szczepionki. (PAP)


sw/ tebe/


Kraj i świat

2021-06-24, godz. 20:00 Sejm nie poparł stanowiska Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o świadczeniach zdrowotnych Sejm nie poparł stanowiska Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o świadczeniach zdrowotnych. Przewiduje ona wprowadzenie nowego systemu planowania strategicznego… » więcej 2021-06-24, godz. 20:00 Bujak: rekord notowania WIG na GPW przyciągnie uwagę inwestorów indywidualnych Nowy rekord wszechczasów indeksu WIG przyciągnie uwagę inwestorów indywidualnych, a co za tym idzie także więcej kapitału na GPW- ocenił w rozmowie z PAP… » więcej 2021-06-24, godz. 20:00 Sejm odrzucił uchwałę Senatu dotycząca programów ministra edukacji Sejm odrzucił w czwartek uchwałę Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o systemie oświaty i o finansowaniu zadań oświatowych. Zgodnie z nowelą minister… » więcej 2021-06-24, godz. 20:00 Sejm przyjął senackie poprawki do noweli definiującej m.in. broń alarmową i sygnałową Sejm przyjął w czwartek poprawki Senatu do nowelizacji wprowadzającej przepisy dotyczące m.in. oznakowania broni palnej i jej istotnych komponentów, a także… » więcej 2021-06-24, godz. 20:00 Sejm za poprawkami Senatu do ustawy o Kołach Gospodyń Wiejskich Sejm w czwartek poparł poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o Kołach Gospodyń Wiejskich. Nowe przepisy mają zapewnić kompleksową regulację kwestii związanych… » więcej 2021-06-24, godz. 20:00 Wiceszef MON: rozumiemy znaczenie zagrożenia terrorystycznego stąd byliśmy w Afganistanie Rozumiemy znaczenie zagrożenia terrorystycznego stąd byliśmy obecni w Afganistanie; to była trudna misja - powiedział wiceszef MON Marcin Ociepa. Misja w… » więcej 2021-06-24, godz. 19:50 Radom/ Duży grad uszkodził dachy Strażacy usuwają skutki ulewnego deszczu z gradem, który w czwartek po południu przeszedł nad Radomiem i okolicami. Kulki gradu uszkodziły około 10 dachów… » więcej 2021-06-24, godz. 19:50 Sejm oddał hołd Ignacemu Janowi Paderewskiemu Sejm minutą ciszy oddał w czwartek hołd Ignacemu Janowi Paderewskiemu. Jak podkreśliła marszałek Sejmu Elżbieta Witek, 29 czerwca br. mija 80. rocznica… » więcej 2021-06-24, godz. 19:50 Sejm przeciw propozycji Senatu, by opóźnić wejście w życie pakietu VAT e-commerce Sejm odrzucił w czwartek wszystkie poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o VAT, zawierającej tzw. pakiet e-commerce. W najważniejszej Senat chciał opóźnienia… » więcej 2021-06-24, godz. 19:50 Sejm za zapewnieniem możliwości zadośćuczynień za naruszenie więzi rodzinnej Przepis jednoznacznie stanowiący, że najbliższej rodzinie osoby trwale poszkodowanej może przysługiwać zadośćuczynienie za naruszenie więzi rodzinnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »