Radio Opole » Kraj i świat
2021-03-09, 11:10 Autor: PAP

Poczta Polska rekrutuje pracowników do obsługi celnej przesyłek

Trwają rekrutacje pracowników do obsługi dokumentacji celnej przesyłek - poinformowała Poczta Polska. Jak dodano, oferta skierowana jest do kandydatów m.in. z wykształceniem minimum średnim, mających co najmniej 6-miesięczne doświadczenie zawodowe – najlepiej w logistyce operacji pocztowych.

"Ruszyły rekrutacje pod hasłem: +Pracuj z nami i rozwijaj się w obsłudze celnej+. Dotyczą Warszawy i Lublina" - przekazała we wtorkowym komunikacie Poczta Polska.

Spółka podkreśliła, że dotychczas aplikować do pracy na stanowisku ds. obsługi celnej mogli tylko pocztowcy. "W marcu Poczta Polska umożliwiła jednak także zgłaszanie się kandydatom spoza spółki. Pracodawca zapewnia przyszłym pracownikom odpowiednie szkolenia i rozwój zawodowy w strukturach Poczty. Zaletą tej pracy jest stabilność zatrudnienia w ważnym obszarze działalności firmy" - czytamy.

Poczta Polska przypomniała, że od 1 lipca br. przejmie wiele funkcji służb celnych.

"1 lipca 2021 r., wejdzie w życie tzw. +pakiet VAT dla e-commerce+, a Poczta Polska przejmie proces składania elektronicznych zgłoszeń celnych importowych, czyli odciąży służby celno-skarbowe w części wypełnianych przez nie funkcji. W ten sposób spółka stanie się +bramą podatkową+ między UE, a krajami leżącymi poza jej granicami, w tym głównie Chinami" - napisano.

Jak dodano, Poczta Polska zleciła przygotowanie oprogramowania obsługującego zgłoszenia celne przesyłek pocztowych swojej spółce technologicznej Poczta Polska Usługi Cyfrowe. Ta przygotowuje oprogramowanie potrzebne do prowadzenia rozliczeń między Pocztą a Krajową Administracją Skarbową. Spółka zaznacza, że do realizacji projektu przejmowania funkcji celnych potrzebni będą także Poczcie wykwalifikowani pracownicy.

"Usytuowanie Polski na mapie świata sprawia, że jesteśmy bramą do Europy dla towarów, które napływają m. in. z krajów azjatyckich. Stąd współpraca Poczty z KAS, aby wspólnie przygotować się na zmiany, jakie niesie +pakiet VAT dla e-commerce+. Zależy nam, aby sprawnie i zgodnie z nowym prawem obsługiwać rosnące wolumeny przesyłek z towarami spoza UE. Zamawiający je, polscy klienci, oczekują szybkich dostaw i prostych procedur celno-skarbowych. Staramy się spełniać oczekiwania podmiotów i klientów partycypujących w rozwijającym się handlu transgranicznym. Automatyzacja i informatyzacja obsługi przesyłek – także zagranicznych – umożliwi nam rozwój i pozwoli wykorzystać potencjał sprzedażowy. Zależy nam, aby liczba tych przesyłek miała tendencję wzrostową, zgodnie ze światowymi trendami rozwoju e-commerce" – powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Oferta rekrutacyjna Poczty Polskiej jest skierowana do kandydatów z wykształceniem minimum średnim, mających co najmniej 6-miesięczne doświadczenie zawodowe – najlepiej w logistyce operacji pocztowych, znających przepisy celne oraz przepisy dotyczące pobierania należności celno-podatkowych. Możliwe jest także zdobycie tej wiedzy i umiejętności podczas szkoleń. Jak dodała spółka "mile widziana jest znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie podstawowym w piśmie". Oferta jest kierowana dwutorowo – do pracowników Poczty, którzy gotowi byliby się przekwalifikować, jak również do kandydatów z zewnątrz. (PAP)

autorka: Aneta Oksiuta

aop/ drag/

Kraj i świat

2024-06-27, godz. 16:10 W. Brytania/ Ekspert PISM: wpływ wyborów na kwestie istotne dla Polski będzie ograniczony Wybory do Izby Gmin przyniosą zasadniczą zmianę w wewnętrznej polityce brytyjskiej, ale ich wpływ na relacje polsko-brytyjskie i interesy, które Polska ma… » więcej 2024-06-27, godz. 16:10 Chiny/ KPCh usunęła ze swoich szeregów dwóch byłych ministrów obrony Były minister obrony Li Shangfu i jego poprzednik Wei Fenghe zostali usunięci z szeregów Komunistycznej Partii Chin (KPCh) za 'poważne naruszenie dyscypliny'… » więcej 2024-06-27, godz. 16:10 USA/ Wywiad: napływ imigrantów z południa przyciągnął uwagę Państwa Islamskiego Amerykański wywiad utrzymuje, że napływ imigrantów, pokonujących południową granicę USA, przyciągnął uwagę Państwa Islamskiego - poinformował portal… » więcej 2024-06-27, godz. 16:10 Świętokrzyskie/ Będzie rewitalizacja kolejki wąskotorowej „Ciuchcia Ponidzie” Ogłoszono przetarg na rewitalizację Świętokrzyskiej Kolejki Wąskotorowej 'Ciuchcia Ponidzie' - poinformował w czwartek Świętokrzyski Urząd Marszałkowski… » więcej 2024-06-27, godz. 16:00 Podkarpackie/ Pierwsza pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice Wojewoda podkarpacki wypłacił pierwszą pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice. Na razie były to zasiłki do 6 tys. zł. » więcej 2024-06-27, godz. 16:00 Łódź/ 1600 motocyklistów odwiedziło groby 123 polskich żołnierzy poległych na misjach 1600 motocyklistów wzięło udział w rajdzie weteranów, który w czwartek zakończył się w Łodzi. Jego uczestnicy odwiedzili groby żołnierzy poległych… » więcej 2024-06-27, godz. 16:00 W. Brytania/ Młodsi lekarze rozpoczęli strajk tuż przed wyborami do Izby Gmin Młodsi lekarze w Anglii rozpoczęli w czwartek pięciodniowy strajk - 11. tego rodzaju protest w ich trwającym od półtora roku sporze płacowym. Data strajku… » więcej 2024-06-27, godz. 16:00 Politycy PiS krytycznie o zawieszeniu w prawach członka klubu posłanki Lewicy Pauliny Matysiak Politycy PiS nie kryją zdumienia z powodu decyzji Lewicy m.in. o zawieszeniu w prawach członka klubu posłanki Pauliny Matysiak za powołanie wraz z posłem… » więcej 2024-06-27, godz. 15:50 Niemcy/ Były strażnik z obozu koncentracyjnego Sachsenhausen nie stanie przed sądem Sąd w Hanau (Hesja) odmówił wszczęcia procesu przeciw 99-letniemu byłemu strażnikowi niemieckiego obozu koncentracyjnego Sachsenhausen, gdy przedstawiono… » więcej 2024-06-27, godz. 15:50 Tusk i Zełenski mają rozmawiać w Warszawie jeszcze przed lipcowym szczytem NATO Premier Donald Tusk, który w czwartek w Brukseli spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, poinformował, że umówił się z nim na rozmowę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »