Radio Opole » Gospodarka
2024-07-08, 18:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Biała będzie miała nowy plan zagospodarowania przestrzennego

Podpisanie umowy na sporządzenie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Białej [fot. UM Biała]
Podpisanie umowy na sporządzenie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Białej [fot. UM Biała]
Biała przystąpiła do opracowania jednego z najważniejszych dokumentów prawa miejscowego. Ma on decydujące znaczenie dla rozwoju miasta. Chodzi o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jego aktualizację narzuca zmiana przepisów urbanistycznych.
- Ustawa wprowadza obowiązek opracowania „planu ogólnego” dla całej gminy – wyjaśnia burmistrz Białej Edward Plicko. – Po kolei będziemy musieli dostosowywać i zmieniać miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego naszych miejscowości. Rozpoczynamy od Białej, bo plan jest już nieaktualny. Mamy wiele wniosków naszych mieszkańców, którzy wskazują, że pewnych rzeczy nie mogą wykonać. Przede wszystkim ten miejscowy plan ma być już dostosowany do równolegle robionego tzw. planu ogólnego. Ma być zbieżność tych dokumentów i dlatego musimy to wykonać.

Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Białej ma uwzględnić potrzeby mieszkańców, firm oraz rozwój infrastruktury miejskiej. Za ponad 120 tys. zł dokument sporządzi dolnośląska spółka.
Edward Plicko

Gospodarka

2024-07-13, godz. 16:29 Nowy "dywanik" asfaltowy na pięciu drogach osiedla Kuźniczka w Kędzierzynie-Koźlu Dziury i pęknięcia zniknęły z pięciu ulic na osiedlu Kuźniczka w Kędzierzynie-Koźlu. Nowy 'dywanik' asfaltowy został położony na Ogrodowej, Leszczynowej… » więcej 2024-07-11, godz. 13:01 "Od dawna chcieliśmy wykorzystać nasze położenie". W Branicach powstanie nowe targowisko W Branicach powstanie przygraniczna giełda rolno-towarowa. Władze gminy zakupiły już teren po byłym tartaku na realizację tego przedsięwzięcia. » więcej 2024-07-10, godz. 17:00 Finansowy dodatek motywacją do pracy w pomocy społecznej? Na wypłatę dodatku motywacyjnego oczekują pracownicy pomocy społecznej m.in. w Białej i Prudniku. Ich wynagrodzenie ma wzrosnąć w lipcu o 1000 zł brutto… » więcej 2024-07-09, godz. 17:00 „Ustawodawca naprawił błąd”. Głuchołazy wprowadzają opłaty za śmieci na podstawie zużycia wody Gmina Głuchołazy chce ponownie odbierać odpady komunalne z hoteli, ośrodków wypoczynkowych, domków letniskowych czy sklepów. To blisko 600 podmiotów. Przypomnijmy… » więcej 2024-07-08, godz. 13:47 Władze Głogówka rozmawiają z PKP o przekazaniu gminie zdegradowanego terenu Gmina Głogówek chce przejąć od PKP tereny przy tamtejszym dworcu kolejowym. Jest to związane z planami inwestycyjnymi. Uchwałę w tej sprawie podjęła rada… » więcej 2024-07-07, godz. 10:00 Minister rolnictwa zapowiada pomoc dla sadowników i plantatorów Sadownicy i plantatorzy, których plony ucierpiały podczas wiosennych przymrozków mają otrzymać wsparcie z pieniędzy unijnych. Minister rolnictwa i rozwoju… » więcej 2024-07-05, godz. 18:15 O opłacalności rolnictwa i Zielonym Ładzie. Minister rolnictwa w Opolu [ZDJĘCIA] Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski spotkał się z opolskimi rolnikami, żeby rozmawiać o wyzwaniach i propozycjach poprawy sytuacji polskiego… » więcej 2024-07-05, godz. 15:00 Reńska Wieś kończy dużą inwestycję drogową Gmina Reńska Wieś kończy sztandarową w tym roku inwestycję drogową. Do końca lipca ma się zakończyć przebudowa głównych ulic w Reńskiej Wsi: Kozielskiej… » więcej 2024-07-05, godz. 10:00 Nie wszyscy przedsiębiorcy wydają klientom paragony. Jak wypada Opolszczyzna? Wydawanie paragonów fiskalnych kontroluje Krajowa Administracja Skarbowa. Od stycznia do końca maja w skali kraju sprawdzono ponad 21 tysięcy przedsiębior… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »