Radio Opole » Gospodarka
2024-07-05, 15:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Reńska Wieś kończy dużą inwestycję drogową

Remontowany wjazd do Reńskiej Wsi - [fot: Grzegorz Frankowski]
Remontowany wjazd do Reńskiej Wsi - [fot: Grzegorz Frankowski]
Gmina Reńska Wieś kończy sztandarową w tym roku inwestycję drogową. Do końca lipca ma się zakończyć przebudowa głównych ulic w Reńskiej Wsi: Kozielskiej i Pawłowickiej.
- Inwestycja niebagatelna, za 12 milionów złotych. Do końca lipca prace mają się zakończyć i ma nastąpić odbiór tej drogi. To jest takie zadanie, które mocno nas absorbuje. To jest finansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i budżetu gminy. Oprócz tego, jesteśmy świeżo po odbiorze ul. Złotej w Większycach. Takiej ulicy - można powiedzieć - typowo osiedlowej. W nowej części, która się zabudowuje domami jednorodzinnymi. Tutaj również inwestycja była możliwa do realizacji dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg - informuje Tomasz Kandziora, wójt gminy Reńska Wieś.

Samorząd rozstrzygnął również przetarg na budowę ponad kilometra drogi transportu rolnego na trasie Długomiłowice- Dębowa. Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego. Niebawem zostanie ogłoszony kolejny przetarg na modernizację ul. Pogodnej w Większycach.

Oprócz tego cały czas trwają prace przy budowie drogi gminnej pomiędzy miejscowościami Poborszów i Kamionka.
Tomasz Kandziora

Gospodarka

2024-07-13, godz. 16:29 Nowy "dywanik" asfaltowy na pięciu drogach osiedla Kuźniczka w Kędzierzynie-Koźlu Dziury i pęknięcia zniknęły z pięciu ulic na osiedlu Kuźniczka w Kędzierzynie-Koźlu. Nowy 'dywanik' asfaltowy został położony na Ogrodowej, Leszczynowej… » więcej 2024-07-11, godz. 13:01 "Od dawna chcieliśmy wykorzystać nasze położenie". W Branicach powstanie nowe targowisko W Branicach powstanie przygraniczna giełda rolno-towarowa. Władze gminy zakupiły już teren po byłym tartaku na realizację tego przedsięwzięcia. » więcej 2024-07-10, godz. 17:00 Finansowy dodatek motywacją do pracy w pomocy społecznej? Na wypłatę dodatku motywacyjnego oczekują pracownicy pomocy społecznej m.in. w Białej i Prudniku. Ich wynagrodzenie ma wzrosnąć w lipcu o 1000 zł brutto… » więcej 2024-07-09, godz. 17:00 „Ustawodawca naprawił błąd”. Głuchołazy wprowadzają opłaty za śmieci na podstawie zużycia wody Gmina Głuchołazy chce ponownie odbierać odpady komunalne z hoteli, ośrodków wypoczynkowych, domków letniskowych czy sklepów. To blisko 600 podmiotów. Przypomnijmy… » więcej 2024-07-08, godz. 18:00 Biała będzie miała nowy plan zagospodarowania przestrzennego Biała przystąpiła do opracowania jednego z najważniejszych dokumentów prawa miejscowego. Ma on decydujące znaczenie dla rozwoju miasta. Chodzi o miejscowy… » więcej 2024-07-08, godz. 13:47 Władze Głogówka rozmawiają z PKP o przekazaniu gminie zdegradowanego terenu Gmina Głogówek chce przejąć od PKP tereny przy tamtejszym dworcu kolejowym. Jest to związane z planami inwestycyjnymi. Uchwałę w tej sprawie podjęła rada… » więcej 2024-07-07, godz. 10:00 Minister rolnictwa zapowiada pomoc dla sadowników i plantatorów Sadownicy i plantatorzy, których plony ucierpiały podczas wiosennych przymrozków mają otrzymać wsparcie z pieniędzy unijnych. Minister rolnictwa i rozwoju… » więcej 2024-07-05, godz. 18:15 O opłacalności rolnictwa i Zielonym Ładzie. Minister rolnictwa w Opolu [ZDJĘCIA] Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski spotkał się z opolskimi rolnikami, żeby rozmawiać o wyzwaniach i propozycjach poprawy sytuacji polskiego… » więcej 2024-07-05, godz. 10:00 Nie wszyscy przedsiębiorcy wydają klientom paragony. Jak wypada Opolszczyzna? Wydawanie paragonów fiskalnych kontroluje Krajowa Administracja Skarbowa. Od stycznia do końca maja w skali kraju sprawdzono ponad 21 tysięcy przedsiębior… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »