Radio Opole » Gospodarka
2024-05-15, 15:00 Autor: Adam Wołek

XII Giełda Pracy na UO. Sporo ofert dla studentów i absolwentów

XII Giełda Pracy na UO [fot. Adam Wołek]
XII Giełda Pracy na UO [fot. Adam Wołek]
XII Giełda Pracy na UO [fot. Adam Wołek]
XII Giełda Pracy na UO [fot. Adam Wołek]
XII Giełda Pracy na UO [fot. Adam Wołek]
XII Giełda Pracy na UO [fot. Adam Wołek]
XII Giełda Pracy na UO [fot. Adam Wołek]
XII Giełda Pracy na UO [fot. Adam Wołek]
Przedstawiciele różnych branż zaprezentowali oferty pracy dla studentów i absolwentów opolskich uczelni.
Za nami XII Giełda Pracy Uniwersytetu Opolskiego. Żacy odwiedzali stoiska i zdobywali informacje o ewentualnych przyszłych pracodawcach.

- Studiuję pedagogikę, a tu najwięcej ofert pracy dla takich ścisłowców. Choć po pedagogice niespecjalnie trzeba pracować w zawodzie, dlatego się rozglądam - mówi jedna ze studentek. - Logistyka, to nas najbardziej interesuje. Studiujemy ten kierunek i chcielibyśmy pracować przy planowaniu wielkich transportów - mówili inni żacy.

Na targach, oprócz klasycznych branż przemysłu i biznesu, pojawili się także przedstawiciele wytwórni hip - hopowej. Opolski Step Records to jedna z największych firm fonograficznych zajmująca się wydawaniem płyt z tym gatunkiem muzycznym.

- Poszukujemy ludzi do pracy - mówi Kamila Świerc ze Step Records. - Przede wszystkim kochających muzykę i dobrze orientujących się w mediach społecznościowych i szeroko pojętym internecie. To muszą być ludzie z pasją. Poszukujemy też grafików komputerowych. Znajdują się chętni do pracy przy muzyce, bo kto dziś jej nie słucha?

- Nas tu zabraknąć nie mogło, bo uczelnie to naturalne źródło rekrutacji dla policji - powiedział podkom. Dariusz Świątczak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - To przede wszystkim ludzie odnajdujący się w przepisach prawa. Bo na tym właśnie polega praca w policji, by z "paragrafami" być na bieżąco. Ktoś kto ma takie obycie się u nas przydaje.

Na giełdzie można było zapoznać się z ofertami pracy 19. wystawców.
Dariusz Świątczak
Kamila Świerc
Studenci na XII Giełdzie Pracy

Gospodarka

2024-05-21, godz. 13:30 Koniec z azbestem w Lewinie Brzeskim. Trwa wymiana sieci wodociągowej Woda w Lewinie Brzeskim i Łosiowie będzie smaczniejsza i zdrowsza. Gmina jest już na półmetku inwestycji polegającej na wymianie rur azbestowych na nowe… » więcej 2024-05-20, godz. 17:45 Rekordowa liczba chętnych na unijne dofinansowanie współpracy przygranicznej Zaskakująco duże jest zainteresowanie unijnym dofinansowaniem polsko-czeskiej współpracy w Euroregionie Pradziad. W pierwszym naborze nowej unijnej perspektywy… » więcej 2024-05-20, godz. 14:51 Samorząd Głubczyc remontuje budynek USC Rozpoczęły się prace remontowe Urzędu Stanu Cywilnego w Głubczycach. W pierwszym etapie prac zostanie całkowicie wymienione pokrycie dachowe budynku. Samorząd… » więcej 2024-05-17, godz. 21:15 Lwy Turystyki przyznane. Społecznicy, działacze i przedsiębiorcy zostali wyróżnieni Z turystyką za pan brat. Od lat działają na rzecz jej rozwoju, popularyzowania i promowania. 11 osób z Opolszczyzny zostało dziś (17.05) nagrodzonych w konkursie… » więcej 2024-05-16, godz. 13:09 Kierowcy wyczekują, kiedy ruszy remont drogi powiatowej Grodzisko-Kadłub Kierowcy wypatrują firmy, która miała zająć się przebudową około 4-kilometrowego odcinka drogi między Grodziskiem a Kadłubem (gmina Strzelce Opolskie)… » więcej 2024-05-15, godz. 12:20 Będzie remont dachu kościoła parafialnego w Grobnikach Kościół parafialny pw. Ścięcia Jana Chrzciciela w Grobnikach będzie miał nowy dach. Pieniądze na ten cel, w kwocie blisko 1,3 miliona złotych gmina Głubczyce… » więcej 2024-05-14, godz. 18:30 "Mam nadzieję, że przypadną mieszkańcom do gustu". Będą nowe witacze w gminie Branice Na drogach wjazdowych do gminy Branice pojawią się nowe witacze. Design projektowanych tablic informacyjnych będzie nawiązywał do charakterystycznych budowli… » więcej 2024-05-11, godz. 08:51 Wkrótce upływa ważny termin dla przedsiębiorców - Do 20 maja część płatników składek powinna przekazać do ZUS rozliczenie składki zdrowotnej za 2023 rok - przypomina Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik… » więcej 2024-05-10, godz. 09:00 Samorządowcy chcą decentralizacji zatwierdzania taryf za wodę i ścieki Radni będą uchwalać taryfy za wodę i ścieki. Powrót do tej praktyki popierają m.in. władze Prudnika i Głuchołaz. Stawki za media proponują lokalne spółki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »