Radio Opole » Gospodarka
2024-02-27, 13:00 Autor: Joanna Gerlich

Droga między Grodziskiem a Kadłubem przejdzie remont. Podpisano umowę z wykonawcą

Droga powiatowa w Grodzisku [fot. Joanna Gerlich]
Droga powiatowa w Grodzisku [fot. Joanna Gerlich]
Podpisanie umowy z wykonawcą w Strzelcach Opolskich [fot. Joanna Gerlich]
Podpisanie umowy z wykonawcą w Strzelcach Opolskich [fot. Joanna Gerlich]
Ponad 10 mln zł będzie kosztowała przebudowa około 4-kilometrowego odcinka drogi pomiędzy Grodziskiem a Kadłubem (gmina Strzelce Opolskie). Jeśli pogoda pozwoli to pierwsze prace ruszą niebawem, a kierowcy będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Droga będzie okresowo zamykana dla ruchu i będzie obowiązywał objazd.
- Inwestycja to poprawa bezpieczeństwa, poszerzenie drogi, chodnik, odwodnienie drogi - wymienia Waldemar Gaida, wicestarosta strzelecki. - To profilowanie jezdni. Tam naprawdę mieliśmy w ostatnim czasie bardzo dużo kolizji, wypadków, więc mam nadzieję, że ten bezpieczny dojazd do pracy czy powrót do domu dla mieszkańców tego obszaru będzie istotny. Ale też mówimy o przedsiębiorcach Kadłuba, Grodziska, okolic, rolnikach. W związku z tym to poprawi znacząco bezpieczeństwo na tej drodze. Ona będzie miała 6 metrów – dodaje.

Dziś (27.02) w strzeleckim starostwie podpisano umowę z wykonawcą. Jak zaznacza Przemysław Szokalski, kierownik budowy, firma planuje zamknąć drogę na czas przebudowy sieci kanalizacji deszczowej, wykonania kanałów technologicznych czy pierwszej warstwy podbudowy.

- Później prace, które będą wykonywane liniowo będą odbywały się sprawnie. Będziemy chcieli jak najbardziej udostępnić przejazd mieszkańcom oraz przedsiębiorcom lokalnym. Termin realizacji, tak jak wspomniał pan wicestarosta, jest do przyszłego roku, lecz nie ukrywam, że jeżeli pogoda nam pozwoli oraz realizacja innych kontraktów, będziemy chcieli wykonać i zakończyć prace w tym roku jeszcze – mówi Przemysław Szokalski.

Na inwestycję starostwo pozyskało dofinansowanie z Polskiego Ładu, a wkład własny to 5 procent.
Waldemar Gaida
Przemysław Szokalski

Gospodarka

2024-04-12, godz. 18:00 Tłumy na nyskich targach pracy. Dopisali też pracodawcy Kilka tysięcy osób odwiedziło targi pracy w Nysie. Impreza z roku na rok jest coraz większa. » więcej 2024-04-12, godz. 16:00 Prudnik ma kolejnego inwestora. Marszałek województwa poparł reelekcję urzędującego burmistrza W Prudniku chce zainwestować spółka PSM-Metallbau z branży budowlanej. Zatrudniający 30 pracowników zakład ma powstać na terenie Katowickiej Specjalnej… » więcej 2024-04-12, godz. 13:41 O dyskryminacji, równaniu płac i szans rozmawiano w trakcie Opolskiego Kongresu Kobiet Na tematach związanych ze zmianami dyrektyw unijnych, szansami, jakie one przynoszą oraz przeciwdziałaniu dyskryminacji ze względu na płeć skupili się uczestnicy… » więcej 2024-04-11, godz. 16:18 Rusza rewitalizacja dwóch zabytków w centrum Olesna. Gmina opłaca tylko 2 procent kosztów Umowy podpisane, wykonawca może rozpoczynać prace w centrum Olesna. Mowa o remoncie bocznej elewacji ratusza na rynku i wymianie dachu w Publicznej Szkole Podstawowej… » więcej 2024-04-09, godz. 10:26 ZUS wypłaca tegoroczne "trzynastki". Na konta trafiło już 115 mln złotych Opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wypłatę tegorocznych 'trzynastek'. Pierwsze przelewy 'poszły' pod koniec ubiegłego miesiąca, kolejne… » więcej 2024-04-05, godz. 17:00 Po drogach Strzelec Opolskich i Krapkowic będą kursowały elektryczne autobusy Cztery fabrycznie nowe, zeroemisyjne autobusy elektryczne zasilą flotę strzeleckiego PKS. Pierwszy pojazd przyjechał już do zajezdni, kolejne pojawią się… » więcej 2024-04-05, godz. 14:00 Umowa podpisana. DW 459 w Żelaznej ma być równa jak stół Prawie kilometr wojewódzkiej trasy 459 w Żelaznej zostanie wyremontowany. » więcej 2024-04-04, godz. 20:30 Prudnicka młodzież może przebierać w ofertach kształcenia i pracy. Problemem jest znaczny ubytek uczniów Jakie są możliwości kontynuowania nauki oraz zatrudnienia mogła dowiedzieć się młodzież w Prudniku. W hali sportowej liceum odbyły się 15. Targi Pracy… » więcej 2024-04-04, godz. 16:53 "Ciężko o dobrego, sumiennego pracownika". Targi Pracy i Edukacji w Strzelcach Opolskich Ponad 20 firm, uczelnie wyższe i instytucje państwowe prezentowały się dziś (04.04) podczas Strzeleckich Targów Pracy i Edukacji. Wydarzenie, które odbyło… » więcej 2024-04-03, godz. 18:00 System kaucyjny - potrzebny, ale niedopracowany. Opolscy przedsiębiorcy o wprowadzeniu kaucji za butelki i opakowania Od stycznia 2025 roku ma zostać wprowadzony system kaucyjny. Kaucja ma wynieść pięćdziesiąt groszy za butelkę. Ma objąć jednorazowe butelki z tworzyw… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »