Radio Opole » Gospodarka
2024-02-08, 15:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

OCRG chce wspierać instytucje otoczenia biznesu. Pierwszy program już w marcu

Logo OCRG [fot. Justyna Krzyżanowska]
Logo OCRG [fot. Justyna Krzyżanowska]
Do organizacji regionalnego systemu akredytacji instytucji otoczenia biznesu przymierza się Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Chodzi o wsparcie izb gospodarczych, parków naukowych czy inkubatorów przedsiębiorczości.
OCRG będzie przyznawało 3-letnią akredytację instytucji, która będzie poświadczeniem jakości oferowanych przez nią usług dla firm. - Skorzystają także sami przedsiębiorcy - mówi Michał Wojczyszyn, wicedyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

- To mogą być pieniądze przeznaczone na doszkolenie pracowników konkretnych instytucji, ale widzimy też możliwość na przykład zakupienia bazy danych czy oprogramowania, które spowoduje to, że konkretna instytucja sprofesjonalizuje swoje usługi.

Niezależnie już w marcu OCRG ogłosi nabór wniosków o finansowe wsparcie dla instytucji otoczenia biznesu.

- Firmy, które są zrzeszone w tych instytucjach będą mogły uzyskać od nas wsparcie w postaci takiego vouchera na innowacje. My będziemy taki voucher przyznawać i dana instytucja będzie mogła na rzecz tej firmy takowe rozwiązanie zrealizować - wyjaśnia Wojczyszyn.

Dodajmy, że o akredytację OCRG będą mogły wystąpić izby czy parki, które poświadczą, że w ciągu ostatnich trzech lat świadczyły usługi na rzecz swoich członków, które pochłonęły minimum 150 tysięcy złotych oraz mają odpowiednie zasoby kadrowe zajmujące się tym zadaniem.
Michał Wojczyszyn 1
Michał Wojczyszyn 2

Gospodarka

2024-02-23, godz. 17:00 Będzie remont, ale części. Jest umowa na przebudowę wiaduktu na Piłsudskiego w Nysie Rozpoczyna się częściowy remont wiaduktu przy ulicy Piłsudskiego w Nysie. Po podpisaniu umowy, wartej niemal 11 milionów złotych, wykonawca, firma Strabag… » więcej 2024-02-23, godz. 08:01 W co inwestować, jak obniżyć rachunki. Cenne rady dla przedsiębiorców Energia z wielu perspektyw była tematem konferencji w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu. Uczestnicy, głównie przedsiębiorcy, szukali odpowiedzi między… » więcej 2024-02-22, godz. 08:00 Spółka SIM Opolskie Południe wybuduje nowy blok w Głogówku Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Opolskie Południe, do której należy Głogówek, wybuduje w tym mieście wielorodzinny budynek mieszkalny. Gmina pozyskała… » więcej 2024-02-21, godz. 20:00 Most w Suchej do przebudowy. Będzie szerzej i bezpieczniej Wąski most na ul. Kościelnej w Suchej (gmina Strzelce Opolskie) niebawem zostanie przebudowany. Obiekt znajduje się w pobliżu DK 94 i codziennie przechodzą… » więcej 2024-02-21, godz. 11:35 Znamy wyniki przetargu na rozbudowę dróg w opolskich Wrzoskach Trzy przetargi na rozbudowę dróg w Opolu Wrzoskach rozstrzygnął Miejski Zarząd Dróg. Chodzi o rozwój terenów inwestycyjnych, na łączną kwotę prawie… » więcej 2024-02-20, godz. 12:34 Kluczbork: trzy ulice w ścisłym centrum miasta do remontu Będzie nowa nawierzchnia, chodniki oraz oznakowanie. Rozpoczął się remont ul. Mickiewicza, Ściegiennego i Sybiraków w ścisłym centrum Kluczborka. » więcej 2024-02-18, godz. 11:51 Plany na termomodernizację budynków w Brzegu. Miasto będzie starać się o dofinansowanie Czy kolejne budynki użyteczności publicznej w Brzegu będą poddane termomodernizacji? Plany są, a miasto liczy w tym temacie na dofinansowanie z pieniędzy… » więcej 2024-02-15, godz. 18:45 Inwestycje drogowe w Brzegu. Część jest już rozpoczęta, kolejne są w planach Trwa remont ulicy Bohaterów Monte Cassino w Brzegu. W tym roku ruszy też przebudowa ulicy Poprzecznej. To nie koniec inwestycji w infrastrukturę drogową w… » więcej 2024-02-15, godz. 16:00 Mieszkania komunalne w Strzelcach Opolskich przejdą remont. Gmina dostała dofinansowanie Blisko 600 tys. zł przeznaczy gmina Strzelce Opolskie na remonty mieszkań komunalnych. Samorząd otrzymał dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego, które… » więcej 2024-02-15, godz. 15:20 "Powoli budzimy się z zimowego snu inwestycyjnego". Remonty w szkołach gminy Branice Gmina Branice rozpoczyna kolejne prace remontowe w swoich placówkach oświatowych. W szkole podstawowej w Branicach zaplanowano wymianę sieci centralnego ogrzewania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »