Radio Opole » Gospodarka
2024-02-08, 11:30 Autor: Grzegorz Frankowski

Jak wygląda proces produkcji wody? Głubczyckie Wodociągi realizują kolejny projekt ekologiczny

projekt
projekt ''Wodna ścieżka ekologiczna oraz inteligentna pasieka online'' - [fot: Marcin Grabuńczyk]
''Wodna ścieżka ekologiczna oraz inteligentna pasieka online'' - to kolejny edukacyjny projekt realizowany przez Głubczyckie Wodociągi. Program ma przybliżyć najmłodszym mieszkańcom miasta cały proces produkcji wody oraz podnieść świadomość związaną z ochroną środowiska.
- To są bardzo ważne kwestie, które dzieci i młodzież powinny bardzo dobrze poznać - mówi Marcin Grabuńczyk, wiceprezes zarządu Głubczyckich Wodociągów, pomysłodawca projektu.

- Powstanie ścieżka z urządzeniami sensorycznymi. Będzie można zobaczyć, pooglądać i poukładać miedzy innymi takie klocki różnego typu. Chcemy, żeby dzieci naocznie zobaczyły, jak ten proces przebiega. Ta ścieżka powstanie na naszym ujęciu wody przy ul. Mickiewicza i ul. Powstańców Śl. Będą dwie takie ścieżki ekologiczne. Podzielimy to na dwa etapy. Jedna to wodna ścieżka, a druga z pszczółkami. Czyli też pokażemy życie pszczółek.

W ramach projektu odbywać się będą wykłady, prelekcje, czy pokazy filmów edukacyjnych. Planowane są również szkolenia i warsztaty, a także konkurs o tematyce wody i ochrony środowiska z nagrodami.

Pierwsze prace przy głubczyckiej przy wodnej ścieżce ekologicznej oraz inteligentnej pasiece online już trwają. Całość ma być gotowa w połowie roku.
Marcin Grabuńczyk

Gospodarka

2024-02-23, godz. 17:00 Będzie remont, ale części. Jest umowa na przebudowę wiaduktu na Piłsudskiego w Nysie Rozpoczyna się częściowy remont wiaduktu przy ulicy Piłsudskiego w Nysie. Po podpisaniu umowy, wartej niemal 11 milionów złotych, wykonawca, firma Strabag… » więcej 2024-02-23, godz. 08:01 W co inwestować, jak obniżyć rachunki. Cenne rady dla przedsiębiorców Energia z wielu perspektyw była tematem konferencji w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu. Uczestnicy, głównie przedsiębiorcy, szukali odpowiedzi między… » więcej 2024-02-22, godz. 08:00 Spółka SIM Opolskie Południe wybuduje nowy blok w Głogówku Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Opolskie Południe, do której należy Głogówek, wybuduje w tym mieście wielorodzinny budynek mieszkalny. Gmina pozyskała… » więcej 2024-02-21, godz. 20:00 Most w Suchej do przebudowy. Będzie szerzej i bezpieczniej Wąski most na ul. Kościelnej w Suchej (gmina Strzelce Opolskie) niebawem zostanie przebudowany. Obiekt znajduje się w pobliżu DK 94 i codziennie przechodzą… » więcej 2024-02-21, godz. 11:35 Znamy wyniki przetargu na rozbudowę dróg w opolskich Wrzoskach Trzy przetargi na rozbudowę dróg w Opolu Wrzoskach rozstrzygnął Miejski Zarząd Dróg. Chodzi o rozwój terenów inwestycyjnych, na łączną kwotę prawie… » więcej 2024-02-20, godz. 12:34 Kluczbork: trzy ulice w ścisłym centrum miasta do remontu Będzie nowa nawierzchnia, chodniki oraz oznakowanie. Rozpoczął się remont ul. Mickiewicza, Ściegiennego i Sybiraków w ścisłym centrum Kluczborka. » więcej 2024-02-18, godz. 11:51 Plany na termomodernizację budynków w Brzegu. Miasto będzie starać się o dofinansowanie Czy kolejne budynki użyteczności publicznej w Brzegu będą poddane termomodernizacji? Plany są, a miasto liczy w tym temacie na dofinansowanie z pieniędzy… » więcej 2024-02-15, godz. 18:45 Inwestycje drogowe w Brzegu. Część jest już rozpoczęta, kolejne są w planach Trwa remont ulicy Bohaterów Monte Cassino w Brzegu. W tym roku ruszy też przebudowa ulicy Poprzecznej. To nie koniec inwestycji w infrastrukturę drogową w… » więcej 2024-02-15, godz. 16:00 Mieszkania komunalne w Strzelcach Opolskich przejdą remont. Gmina dostała dofinansowanie Blisko 600 tys. zł przeznaczy gmina Strzelce Opolskie na remonty mieszkań komunalnych. Samorząd otrzymał dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego, które… » więcej 2024-02-15, godz. 15:20 "Powoli budzimy się z zimowego snu inwestycyjnego". Remonty w szkołach gminy Branice Gmina Branice rozpoczyna kolejne prace remontowe w swoich placówkach oświatowych. W szkole podstawowej w Branicach zaplanowano wymianę sieci centralnego ogrzewania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »