Radio Opole » Gospodarka
2023-09-26, 21:00 Autor: Witold Wośtak

Nowy park do dyspozycji mieszkańców Praszki. Kilka możliwości spędzenia czasu

Nowy park przy ulicy Kolorowej w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Nowy park przy ulicy Kolorowej w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Nowy park przy ulicy Kolorowej w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Nowy park przy ulicy Kolorowej w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Nowy park przy ulicy Kolorowej w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Nowy park przy ulicy Kolorowej w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Nowy park przy ulicy Kolorowej w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Nowy park przy ulicy Kolorowej w Praszce [fot. Witold Wośtak]
Można korzystać z nowego parku rekreacyjnego w Praszce. Zakończyła się trwająca ponad rok budowa infrastruktury przy ulicy Kolorowej.
W tej części miasta dynamicznie rozwija się osiedle domów jednorodzinnych. Nowy park to strefa spokojna dla seniorów z wieloma ławeczkami, strefa dla rodziców z dziećmi, skatepark i boisko wielofunkcyjne. - Trzeba jeszcze wykonać nasadzenia - przypomina Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki.

- W parku trzeba jeszcze posadzić ponad sto drzew. Przy wydawaniu zgody na wycinkę drzew gmina nakazuje jednocześnie nasadzenia zastępcze. Firmy mające takie decyzje będą zobowiązane do stosownych odnowień. Ustalimy jeszcze gatunki tych drzew oraz konkretne miejsca ich nasadzeń.

Nowy park kosztował prawie 3,5 miliona złotych, z czego niemal 90 procent sfinansowano dzięki dotacji z Polskiego Ładu.

Dodajmy, dla młodzieży szkolnej ogłoszono konkurs na nazwanie trzech drzew, a zgłoszenia trwają do końca września
Jarosław Tkaczyński

Gospodarka

2023-12-08, godz. 14:47 Opolskie firmy z najlepszym wynikiem finansowym nagrodzone w rankingu "Złota Setka" Najlepiej zarządzające i rozwijające się firmy z województwa opolskiego zostały nagrodzone. Po raz 10. rozstrzygnięto ranking 'Złotej Setki'. W tym roku… » więcej 2023-12-07, godz. 16:15 Trwa nabór najemców na mieszkania SIM w Strzelcach Opolskich. Są pierwsi chętni Nowoczesny budynek z 32 mieszkaniami ma powstać w Strzelcach Opolskich przy ul. Azaliowej. Gmina ogłosiła właśnie nabór najemców. Po kilku dniach jest już… » więcej 2023-12-07, godz. 13:45 W piątek poznamy Złotą Setkę Opolszczyzny! To ranking największych firm naszego województwa. Na podstawie danych finansowych przedsiębiorstw przesłanych do Krajowego Rejestru Sądowego opracowują go… » więcej 2023-12-06, godz. 16:00 Murów: powstaje budynek urzędu gminy. Niebawem koniec funkcjonowania w "lokalu zastępczym" W Murowie powstaje Centrum Usług Publicznych, w którym znajdzie się m.in. urząd gminy. » więcej 2023-12-06, godz. 11:38 Zmiana na stanowisku przewodniczącego Rady Nadzorczej Grupy Azoty ZAK S.A. Marek Wadowski nie jest już przewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy Azoty ZAK S.A. Wczoraj (05.12) złożył rezygnację z członkostwa w Radzie Nadzorczej bez… » więcej 2023-12-05, godz. 20:00 "Pompy ciepła dają radę nawet zimą". Gmina Rudniki zainwestowała 4,5 miliona złotych w OZE Zakończyła się duża inwestycja gminy Rudniki w odnawialne źródła energii. Główną motywacją d o jej realizacji było obniżenie ceny za prąd. » więcej 2023-12-05, godz. 16:30 Ponad 13,5 miliona złotych trafiło do opolskich samorządów na remonty i budowę dróg Kolejne pieniądze w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2024 rok podzielone. Tym razem trafiły one do dwóch gmin - Strzeleczki i Skoroszyce. Dziś (05.12)… » więcej 2023-12-05, godz. 13:30 Zimno na dworze, zimno w robocie. PIP kontroluje i przypomina o zasadach organizacji pracy Pierwsze mrozy to pierwsza fala telefonów do inspekcji pracy ws. temperatury w pomieszczeniach, gdzie pracujemy. - Mamy już zgłoszenia, na które zareagowaliśmy… » więcej 2023-12-05, godz. 10:47 Wykonawca zdążył przed mrozami. Kolejne drogi w Choruli wyremontowane Nieco ponad 1 mln zł kosztował kompleksowy remont dróg w Choruli (gmina Gogolin). Dokładnie chodzi o ul. Polną i plac Wiejski. Przy okazji przebudowano także… » więcej 2023-12-04, godz. 15:35 "Poszerzanie wiedzy daje nam szczęście". W Opolu dyskutowano o nauce przez całe życie Daje nam nie tylko możliwość poszerzania wiedzy, ale też rozwoju i zdobywania nowych doświadczeń. Mowa o nauce, a dokładniej o lifelong learingu, czyli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »