Radio Opole » Gospodarka
2023-06-07, 13:15 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Staże, szkolenia, doposażenie stanowisk. Wsparcie dla pracodawców

Konferencja organizowana przez PUP w CWK w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Konferencja organizowana przez PUP w CWK w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Konferencja organizowana przez PUP w CWK w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Konferencja organizowana przez PUP w CWK w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Konferencja organizowana przez PUP w CWK w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Konferencja organizowana przez PUP w CWK w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Konferencja organizowana przez PUP w CWK w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Konferencja organizowana przez PUP w CWK w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Pracodawcy i przedsiębiorcy mogą starać się o wsparcie finansowe na staże i szkolenia i z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Dzięki pomocy PFRON zatrudniający osoby z niepełnosprawnościami mogą także doposażyć stanowiska pracy. O korzyściach płynących z proponowanych rozwiązań mówiono podczas konferencji towarzyszącej II Ogólnopolskim Targom Dostępności w CWK w Opolu.
- Jesteśmy ogólnie zainteresowani pieniędzmi z KFS. Poszukujemy osób na staże, także jesteśmy zainteresowani różnymi ofertami z urzędu pracy, jakimiś dofinansowaniami do stanowisk - mówi pani Joanna.

- Bierzemy pierwszy raz udział w tej konferencji, interesują nas sprawy związane z dofinansowaniami i doposażeniem. Cały czas szukamy pracowników - dodaje pani Monika, reprezentująca firmę zajmującą się serwisem maszyn.

- Mamy pół miliona złotych do rozdysponowania dla pracodawców z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego - mówi Tomasz Kwiatek, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu. - Fundusze Europejskie dla Opolskiego już wchodzą przez urzędy pracy i z tego powodu możemy już ogłosić nabory dla pracodawców na staże na wszystkie inne formy, które przez chwilę były zawieszone. Także odmrażamy te pieniądze. Jednym z instrumentów naszych, który cieszy się dużą popularnością jest możliwość doposażenia stanowisk pracy. Przez dwa lata można zatrudnić osobę i wyposażyć takie stanowisko pod jej potrzeby za pieniądze Powiatowego Urzędu Pracy.

- Bez tego wsparcia trudno byłoby nam funkcjonować - mówi Małgorzata Jagieluk, prezes zarządu Fundacji DOM w Opolu. - Między innymi doszkalamy pracowników w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Nawet teraz mamy podpisaną świeżą umowę właśnie na szkolenie fizjoterapeutów. To ważne środki dla każdego pracodawcy, a dla fundacji szczególnie, ponieważ my działamy non-profit, my nie zarabiamy. Chcielibyśmy móc z tego korzystać jeszcze więcej zwłaszcza, że mamy w planie rozwój ZAZ-u.

Wnioski w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego Powiatowe Urzędy Pracy będą przyjmować od 20 czerwca. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych PUP.

Dodajmy, że Targi Dostępności w CWK w Opolu trwają do godziny 16:00.
Uczestnicy
Tomasz Kwiatek
Małgorzata Jagieluk

Gospodarka

2023-10-02, godz. 19:00 Politechnika Opolska wysoko w rankingu uczelni technicznych Politechnika Opolska zajęła czwarte miejsce jako uczelnia techniczna w Polsce i wysokie na świecie w najnowszej edycji rankingu Times Higher Education World… » więcej 2023-10-02, godz. 11:38 Mieszkania SIM w Kędzierzynie-Koźlu. Przedłużono nabór Do końca października przedłużono nabór wniosków na mieszkania w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Kędzierzynie-Koźlu. Nowe bloki, w których… » więcej 2023-09-30, godz. 12:10 ZUS: opolscy emeryci liderami ubankowienia Opolscy emeryci liderami ubankowienia - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W lipcu aż 83,6 procent nowo przyznanych emerytur opolski ZUS przelewał… » więcej 2023-09-29, godz. 15:34 Prudnicki dworzec nagrodzony w konkursie "Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku" Nowy dworzec autobusowy w Prudniku nagrodzono w ogólnopolskim konkursie 'Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku'. W rywalizacji uczestniczyło 535 projektów. Do… » więcej 2023-09-29, godz. 14:00 Ziemia pod dzierżawę dla rolników. KOWR proponuje farmerom ponad 11 tysięcy hektarów W województwie opolskim jest ponad pół miliona hektarów gruntów ornych. Kolejne 11 tysięcy ma trafić do rolników na zasadzie dzierżawy. » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 Wybory 2023. KO nie zgadza się na sprzedaż Zakładów Azotowych Puławy Orlenowi „Opinia publiczna powinna wiedzieć, co się dzieje”. Poseł Tomasz Kostuś z Koalicji Obywatelskiej zorganizował w Kędzierzynie-Koźlu konferencję dotyczącą… » więcej 2023-09-28, godz. 14:20 PAIiH otwiera biuro w Opolu. "Wspieramy firmy w ekspansji eksportowej" Opolskie dołączyło do grona regionów, gdzie swoje oddziały ma Polska Agencja Inwestycji i Handlu. To biura, gdzie zgłaszać mogą się przedsiębiorcy zainteresowani… » więcej 2023-09-28, godz. 11:45 200 tysięcy dla młodych rolników. ARiMR przedłuża termin składania wniosków Do 16 października rolnicy mogą składać dokumenty, by uzyskać dofinansowanie w programie 'Młody Rolnik'. » więcej 2023-09-27, godz. 14:00 Nowy komfort jazdy w gminie Gorzów Śląski. Koniec inwestycji wartej niemal 2 miliony złotych Zakończył się remont nawierzchni kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 487 między Uszycami a Zdziechowicami w gminie Gorzów Śląski. » więcej 2023-09-27, godz. 08:00 Parafie beneficjentami rządowej dotacji. Skorzysta między innymi Głogówek Głogówek otrzymał blisko 900 tys. zł w drugim naborze Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W obecnej edycji rządowego wsparcia Głogówek dostał pieniądze… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »