Radio Opole » Gospodarka
2023-06-07, 09:30 Autor: Witold Wośtak

Gorzowski magistrat chce czerwonej "karpiówki" na wszystkich budynkach komunalnych

Wymienione dachy budynków komunalnych w Gorzowie Śląskim [fot. archiwum gminy]
Wymienione dachy budynków komunalnych w Gorzowie Śląskim [fot. archiwum gminy]
Wymienione dachy budynków komunalnych w Gorzowie Śląskim [fot. archiwum gminy]
Wymienione dachy budynków komunalnych w Gorzowie Śląskim [fot. archiwum gminy]
Wymienione dachy budynków komunalnych w Gorzowie Śląskim [fot. archiwum gminy]
Wymienione dachy budynków komunalnych w Gorzowie Śląskim [fot. archiwum gminy]
Wszystkie dachy budynków komunalnych chce wymienić Urząd Miejski w Gorzowie Śląskim. Niedawno zakończyły się prace w dwóch nieruchomościach: przy ulicy Wojska Polskiego i Lompy.
Dachy zostały pokryte czerwoną dachówką ceramiczną, tak zwaną karpiówką, za 140 tysięcy złotych z kasy gminy.

- Wymieniamy pokrycia w złym stanie technicznym, a chodzi o powrót do gorzowskiej tradycji czerwonych dachów - mówi Rafał Kotarski, burmistrz Gorzowa Śląskiego.

- Chcielibyśmy wracać z karpiówką, żeby to pokrycie wystarczyło na wiele lat i cieszyło oko wszystkich. Jak wiadomo, wizualnie dachówka, na dodatek czerwona karpiówka, robi wrażenie. Naszym zamiarem jest, aby z czasem wszystkie dachy w gorzowskim rynku i ulicach do niego przyległych, za które my odpowiadamy, miały ładną dachówkę karpiową.

Burmistrz zapowiada kontynuację wymiany dachów. Przypomina, że we wszystkich budynkach komunalnych zamontowano nowe rynny, a odtwarzane są też kominy.
Rafał Kotarski

Gospodarka

2023-09-22, godz. 11:11 Firma farmaceutyczna wpłaciła 18 milionów złotych zaległego podatku po kontroli opolskiej KAS 18 milionów złotych zaległego podatku CIT wpłaciła spółka należąca do międzynarodowej grupy farmaceutycznej. To efekt kontroli urzędników opolskiego… » więcej 2023-09-21, godz. 13:45 Miało być pięknie, ale nie wyszło. Mieszkańcy składają reklamacje za wakacje Wrócili niezadowoleni z urlopu i składają reklamacje. Wrzesień to czas, kiedy rzecznicy praw konsumentów mają najwięcej skarg dotyczących usług turys… » więcej 2023-09-20, godz. 10:00 Opolscy rolnicy o embargu na ukraińskie zboże. Zdania są podzielone - Ukraińskie zboże nie powinno zostawać w Polsce, ale powinno się szukać bardziej dyplomatycznego rozwiązania, bo znów będą straty - mówią opolscy rolnicy… » więcej 2023-09-19, godz. 18:30 Prewencja w gospodarstwie to podstawa. Opolski KRUS szkolił rolników O bezpieczeństwie w rolnictwie i najnowszych świadczeniach oferowanym rolnikom rozmawiano podczas spotkania panelowego organizowanego przez opolski oddział… » więcej 2023-09-19, godz. 12:52 Bezrobocie maleje. 20 tysięcy Opolan jest obecnie bez pracy 6 procent - taka jest obecnie stopa bezrobocia w naszym regionie. Według danych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy ona wciąż minimalnie spada. Na ten moment osób… » więcej 2023-09-18, godz. 18:00 Rynek biopaliw się rozrasta. Janusz Kowalski zapowiada, że skorzystają na tym rolnicy - Rynek polskich zbóż przeznaczonych na biopaliwa wzrośnie z 3 mln ton do 3,5 mln ton - poinformował wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski, podczas konferencji… » więcej 2023-09-18, godz. 15:15 Wymiana doświadczeń i informacje o możliwym wsparciu. Biznesowe spotkanie w Olszowej O ulgach podatkowych, wsparciu biznesu i współpracy rozmawiano w Olszowej. W miejscowej restauracji odbyło się spotkanie z cyklu „Business Mixer KSSE w każdej… » więcej 2023-09-15, godz. 19:10 Brzeska "Zielonka" ma nową drogę. Inwestycja WSSE na Opolszczyźnie Nieco ponad 750 metrów nowej drogi oddano oficjalnie do użytku na brzeskiej 'Zielonce'. To teren inwestycyjny gminy, który pozostaje w zasobach Wałbrzyskiej… » więcej 2023-09-15, godz. 17:45 Elektrownia Opole działa już 30 lat. Uroczysty jubileusz połączono z Dniem Energetyka [ZDJĘCIA] Przedsiębiorstwo każdego dnia dostarcza energię elektryczną dla ponad 4 milionów gospodarstw domowych. To trzecia największa elektrownia konwencjonalna w… » więcej 2023-09-14, godz. 17:00 W Opolu rozmawiano o "poprawionej" strategii dla rolnictwa Z jednej strony pandemia, z drugiej wojna w Ukrainie. To dwa aspekty społeczno-polityczne, które - jak mówiono dziś w Opolu - wymusiły aktualizację 'Strategii… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »