Radio Opole » Gospodarka
2023-06-06, 20:35 Autor: Grzegorz Frankowski

Rynek w Baborowie zmienia swój wygląd. Kończy się pierwszy etap prac

Remontowany rynek w Baborowie - [fot: Grzegorz Frankowski]
Remontowany rynek w Baborowie - [fot: Grzegorz Frankowski]
Remontowany rynek w Baborowie - [fot: Grzegorz Frankowski]
Remontowany rynek w Baborowie - [fot: Grzegorz Frankowski]
Remontowany rynek w Baborowie - [fot: Grzegorz Frankowski]
Remontowany rynek w Baborowie - [fot: Grzegorz Frankowski]
Dobiega końca pierwszy etap przebudowy rynku w Baborowie. Do tej pory została wymieniona sieć wodociągowa i gazowa oraz kanalizacja deszczowa. Powstały również kanały technologiczne pod dodatkową infrastrukturę. Aktualnie kończą się również prace przy układaniu nowej nawierzchnię z kostki granitowej i zatoce autobusowej.
- Po remoncie centralny plac miasta będzie także posiadał tereny zielone i elementy małej architektury - mówi Tomasz Krupa, burmistrz Baborowa. - Przecięcie wstęgi, mam nadzieję, nastąpi do końca czerwca. Jutro jest dzień na porządki. Przygotowujemy się też do procesji Bożego Ciała. Chcemy, żeby rynek wyglądał już bardziej estetycznie niż plac budowy. Prace na pewno jeszcze trochę potrwają, z końcem czerwca mamy zamknąć tę część rynku. Widzimy teraz, że to, co było zaplanowane, ma sens i jest bardzo efektywne i cieszy oko.

Gmina Baborów pozyskała na ten cel dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w wysokości blisko 1,6 mln złotych.

Dodajmy, że samorząd podpisał już umowę na wykonanie prac projektowych remontu drugiej części rynku. W ramach tego zadania, aby odciążyć ruch w centrum miasta przed wjazdem na rynek od strony Raciborza ma powstać skrzyżowanie w formie ronda.
Tomasz Krupa

Gospodarka

2023-09-23, godz. 19:27 "To długo wyczekiwana inwestycja". Droga między Prószkowem a Zimnicami Małymi już przejezdna Po blisko roku od zamknięcia jest już dostępna dla kierowców, pieszych oraz rowerzystów. Mowa o drodze wojewódzkiej nr 429 między miejscowościami Prószków… » więcej 2023-09-22, godz. 15:00 Trwa wypłacanie czternastych emerytur. W regionie otrzyma je ponad 245 tys. osób O przyznanie tych świadczeń nie trzeba wnioskować. ZUS z urzędu przekaże pieniądze na rachunek bankowy lub przekazem pocztowym. » więcej 2023-09-22, godz. 11:11 Firma farmaceutyczna wpłaciła 18 milionów złotych zaległego podatku po kontroli opolskiej KAS 18 milionów złotych zaległego podatku CIT wpłaciła spółka należąca do międzynarodowej grupy farmaceutycznej. To efekt kontroli urzędników opolskiego… » więcej 2023-09-21, godz. 13:45 Miało być pięknie, ale nie wyszło. Mieszkańcy składają reklamacje za wakacje Wrócili niezadowoleni z urlopu i składają reklamacje. Wrzesień to czas, kiedy rzecznicy praw konsumentów mają najwięcej skarg dotyczących usług turys… » więcej 2023-09-20, godz. 10:00 Opolscy rolnicy o embargu na ukraińskie zboże. Zdania są podzielone - Ukraińskie zboże nie powinno zostawać w Polsce, ale powinno się szukać bardziej dyplomatycznego rozwiązania, bo znów będą straty - mówią opolscy rolnicy… » więcej 2023-09-19, godz. 18:30 Prewencja w gospodarstwie to podstawa. Opolski KRUS szkolił rolników O bezpieczeństwie w rolnictwie i najnowszych świadczeniach oferowanym rolnikom rozmawiano podczas spotkania panelowego organizowanego przez opolski oddział… » więcej 2023-09-19, godz. 12:52 Bezrobocie maleje. 20 tysięcy Opolan jest obecnie bez pracy 6 procent - taka jest obecnie stopa bezrobocia w naszym regionie. Według danych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy ona wciąż minimalnie spada. Na ten moment osób… » więcej 2023-09-18, godz. 18:00 Rynek biopaliw się rozrasta. Janusz Kowalski zapowiada, że skorzystają na tym rolnicy - Rynek polskich zbóż przeznaczonych na biopaliwa wzrośnie z 3 mln ton do 3,5 mln ton - poinformował wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski, podczas konferencji… » więcej 2023-09-18, godz. 15:15 Wymiana doświadczeń i informacje o możliwym wsparciu. Biznesowe spotkanie w Olszowej O ulgach podatkowych, wsparciu biznesu i współpracy rozmawiano w Olszowej. W miejscowej restauracji odbyło się spotkanie z cyklu „Business Mixer KSSE w każdej… » więcej 2023-09-15, godz. 19:10 Brzeska "Zielonka" ma nową drogę. Inwestycja WSSE na Opolszczyźnie Nieco ponad 750 metrów nowej drogi oddano oficjalnie do użytku na brzeskiej 'Zielonce'. To teren inwestycyjny gminy, który pozostaje w zasobach Wałbrzyskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »