Radio Opole » Gospodarka
2023-02-08, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Dotacje, pożyczki, innowacje. OCRG podpowiada przedsiębiorcom

Konferencja dla przedsiębiorców, CWK w Opolu [fot. Marta Madaj]
Konferencja dla przedsiębiorców, CWK w Opolu [fot. Marta Madaj]
Konferencja dla przedsiębiorców, CWK w Opolu [fot. www.facebook.com/Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki]
Konferencja dla przedsiębiorców, CWK w Opolu [fot. www.facebook.com/Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki]
Czy inwestować? Czy wprowadzać ryzykowne innowacje i skąd wziąć na to duże pieniądze? Na te pytania oraz wątpliwości starano się odpowiedzieć dzisiaj (08.02) przedsiębiorcom podczas konferencji w opolskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym.
- Nasza inicjatywa ma też na celu przedstawienie oferty dostępnych pożyczek i dotacji - mówi Dariusz Mazurczak, wicedyrektor OCRG.

- Chodzi o to, by przedsiębiorcy mieli wiedzę o pełnym spektrum możliwości finansowania swoich pomysłów. Chodzi zarówno o ofertę samorządu województwa opolskiego - dotacji i pożyczek - ale również propozycji banków.

Marcin Gorzelak, regionalny dyrektor PKO Leasing, przekonuje, że lata 2023-2024 będą trudne dla bankowości i nie tylko.

- W dzisiejszych czasach na pewno właściciele firm oglądają złotówkę z każdej strony przed jej wydaniem. Są jednak przedsiębiorcy chcący podjąć ryzyko zainwestowania. Są dostępne pieniądze unijne, jak również mają partnera po naszej stronie. Możemy pomóc sfinansować marzenie o rozwoju firmy.

Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego, ocenia, że szczególnie trudne projekty innowacyjne wymagają wsparcia.

- Zawsze powtarzam, że to jest najbardziej właściwe miejsce wykorzystania pieniądza publicznego w czystej gospodarce. Trzeba wspierać, bo nie bez powodu Komisja Europejska obrała taki priorytet i nie bez powodu Komisja pozwala nam jeszcze wykorzystywać na ten cel łatwe metody, czyli dotacje.

Barbara Galt, właścicielka Szkoły Angielskiego Online ALTER, zatrudnia ponad 70 osób i zdobyła ponad 1500 kursantów. Co zmotywowało ją do udziału w konferencji?

- Potrzebuję zbudować platformę cyfrową, która ogarnie to wszystko. Obecnie pracujemy na siedmiu narzędziach, zbierając potrzebne rzeczy z kilku źródeł. Chciałabym więc dowiedzieć się, czy są tutaj firmy oferujące takie działania cyfryzacyjne i czy są firmy technologiczne będące w stanie pomóc mi.

Dzisiaj na Zamku Królewskim w Warszawie zorganizowano ceremonię otwarcia unijnej perspektywy finansowej na lata 2021-2027.
Dariusz Mazurczak
Marcin Gorzelak
Szymon Ogłaza
Barbara Galt

Gospodarka

2023-03-29, godz. 18:00 Jak zarządzać kapitałem ludzkim w firmie? Konferencja w Oleśnie Przedsiębiorcy z powiatu oleskiego wiedzą już, jak zarządzać kapitałem ludzkim oraz jak pozyskiwać pieniądze na rozwój przedsiębiorstwa. Dziś (29.03)… » więcej 2023-03-29, godz. 16:00 Praca, staż lub praktyka. Duże zainteresowanie Akademickimi Targami na Politechnice 74 firmy z 20 branż prezentowały się podczas Akademickich Targów Pracy Politechniki Opolskiej. Przedsięwzięcie zorganizowano w wersji stacjonarnej pierwszy… » więcej 2023-03-29, godz. 13:30 Nowe miejsca pracy w Nysie. Duże przedsiębiorstwo otwiera zakład produkcyjny Duże polskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją odzieży militarnej wkracza do Nysy. W uruchomionym zakładzie produkcyjnym na początek zatrudnienie… » więcej 2023-03-29, godz. 10:03 "Rolnicy chcą się rozwijać". Antoni Konopka o dzierżawie gruntów, które wrócą do Skarbu Państwa - Widoczny jest olbrzymi głód ziemi, rolnicy chcą się rozwijać, a do tego jest konieczne powiększanie gospodarstw - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole… » więcej 2023-03-29, godz. 06:30 Blisko 40 zabytków w regionie z dotacją na remont i konserwację Milion 200 tysięcy złotych - tyle pieniędzy z budżetu województwa opolskiego trafi na remont i konserwację zabytków w regionie. W tym roku do urzędu marszałkowskiego… » więcej 2023-03-28, godz. 21:00 "Opolskie inspiracje gospodarcze" o formach wsparcia oferowanych przez urzędy pracy Opolscy przedsiębiorcy szkolili się z form wsparcia oferowanych przez urzędy pracy. Mowa o stażach dla osób wchodzących na rynek pracy czy pokryciu kosztów… » więcej 2023-03-28, godz. 18:30 Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców tematem spotkania w Nysie Idea dobrowolnej składki na ZUS dla przedsiębiorców - to jeden z tematów omówionych podczas dzisiejszego (28.03) spotkania Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw… » więcej 2023-03-28, godz. 15:30 Kolonowskie: ponad 3 mln zł kosztował remont ważnego dla mieszkańców budynku To jedna z większych inwestycji przeprowadzonych w ostatnich latach w gminie Kolonowskie. Remont Miejskiego Centrum Kulturalno-Sportowego kosztował ponad 3 mln… » więcej 2023-03-28, godz. 13:30 Wzrosła liczba osób przechodzących na emeryturę. Powód - waloryzacja świadczeń Z wyliczeń opolskiego ZUS wynika, że w styczniu i lutym 2023 roku mieszkańcy regionu złożyli w opolskich placówkach ZUS 1708 wniosków o emeryturę. Dla… » więcej 2023-03-28, godz. 11:00 Była rzeźnia, będzie hotel. Ruszył remont zabytkowego budynku w Nysie Zagrażał bezpieczeństwu ludzi i groził zawaleniem. Mowa o zabytkowym budynku rzeźni w Nysie. Obiekt przejęty przez inwestora doczekał się remontu, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »