Radio Opole » Gospodarka
2023-01-10, 15:00 Autor: Grzegorz Frankowski

GOSiR w Zakrzowie ma nowego najemcę

GOSiR w Zakrzowie - [fot: Agnieszka Pospiszyl]
GOSiR w Zakrzowie - [fot: Agnieszka Pospiszyl]
Pomieszczenia sportowe Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakrzowie mają nowego najemcę. Od 1 marca obiekty będzie dzierżawił Tomasz Dziemba, przedsiębiorca z Tarnowa Opolskiego, który jako jedyny przystąpił do przetargu. Dotychczasowy najemca - Ludowy Klub Jeździecki Lewada - nie brał udziału w postępowaniu przetargowym z powodu zbyt wysokiej stawki zaproponowanej za wynajem.
- Dzięki zmianie najemcy do budżetu gminy Polska Cerekiew trafi w ciągu roku czterokrotnie większa kwota niż dotychczas - tłumaczy Piotr Kanzy, wójt gminy Polska Cerekiew.

- Stawka za metr kwadratowy wynosi aktualnie 3,08 gr netto. Jest to duża różnica w porównaniu do poprzedniej kwoty, ponieważ dotychczasowy najemca, czyli Ludowy Klub Jeździecki Lewada wynajmował tę część sportową za niecałą złotówkę brutto. Ze złotówki brutto robi nam się prawie 4 zł brutto za metr kwadratowy. Przy powierzchni 5,5 tys. m2 robi to sporą różnicę finansową, jeżeli mówimy o zabezpieczeniu budżetu gminy.

Nowy najemca obiektu zadeklarował chęć współpracy z Ludowym Klubem Jeździeckim Lewada, dotychczasowym użytkownikiem pomieszczeń ośrodka w Zakrzowie.

Natomiast władze gminy zastanawiają się nad ponownym otwarciem basenu w ośrodku, który został zamknięty w czasie pandemii.

- Pieniądze z dzierżawy, które gmina pozyska przy braku kosztów, bo ciężar utrzymania weźmie na siebie najemca, być może pozwoli nam, jeśli nie w tym roku, to być może w przyszłym na reaktywację naszego basenu.

Nowy najemca obiektów sportowych GOSiR-u w Zakrzowie zadeklarował również chęć budowy areny zewnętrznej.
Piotr Kanzy
Piotr Kanzy

Gospodarka

2023-03-28, godz. 15:30 Kolonowskie: ponad 3 mln zł kosztował remont ważnego dla mieszkańców budynku To jedna z większych inwestycji przeprowadzonych w ostatnich latach w gminie Kolonowskie. Remont Miejskiego Centrum Kulturalno-Sportowego kosztował ponad 3 mln… » więcej 2023-03-28, godz. 13:30 Wzrosła liczba osób przechodzących na emeryturę. Powód - waloryzacja świadczeń Z wyliczeń opolskiego ZUS wynika, że w styczniu i lutym 2023 roku mieszkańcy regionu złożyli w opolskich placówkach ZUS 1708 wniosków o emeryturę. Dla… » więcej 2023-03-28, godz. 11:00 Była rzeźnia, będzie hotel. Ruszył remont zabytkowego budynku w Nysie Zagrażał bezpieczeństwu ludzi i groził zawaleniem. Mowa o zabytkowym budynku rzeźni w Nysie. Obiekt przejęty przez inwestora doczekał się remontu, który… » więcej 2023-03-27, godz. 20:00 Nyska spółdzielnia socjalna pomoże prudnickim bezrobotnym odnaleźć się na rynku pracy Aktywizacja długotrwale bezrobotnych jest problemem w powiecie prudnickim. Osobom takim pomagać będzie Spółdzielnia Socjalna „Parasol” z Nysy. Rozmawiano… » więcej 2023-03-27, godz. 17:18 Władze Głuchołaz zabiegają o pieniądze na zabytki gminy i prywatnych właścicieli O dofinansowanie remontu 10 zabytków wystąpi gmina Głuchołazy. Większość z nich jest w prywatnych rękach. O pieniądze na ten cel samorządowcy mogą aplikować… » więcej 2023-03-27, godz. 13:00 NBP i Narodowy Bank Ukrainy z prestiżową nagrodą Narodowy Bank Polski i Narodowy Bank Ukrainy zostały laureatami nagrody w świecie bankowości centralnej - Central Banking’s Currency Manager Award. » więcej 2023-03-27, godz. 08:20 Będzie 41 kilometrów nowych dróg dzięki ostatniemu naborowi w ramach PROW 37 inwestycji drogowych o łącznej wartości ponad stu milionów złotych będą niedługo realizować opolskie samorządy dzięki Programowi Rozwoju Obszarów… » więcej 2023-03-26, godz. 08:30 Trwają prace nad dobrym skomunikowaniem drogi S11 z Olesnem Nad optymalnym połączeniem budowanej drogi ekspresowej S11 z Olesnem pracuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu i Urząd Miejski w Oleśnie. » więcej 2023-03-25, godz. 18:00 Pierwsze "trzynastki" na kontach emerytów jeszcze przed świętami Tę informację potwierdziła prezes ZUS-u Gertruda Uścińska. Aby otrzymać to świadczenie nie trzeba składać żadnego wniosku. » więcej 2023-03-25, godz. 15:00 Cztery lata w kolejce po mieszkanie? Lista chętnych w Strzelcach Opolskich ciągle długa Nawet i cztery lata trzeba czekać na mieszkanie komunalne w Strzelcach Opolskich. Lokatorzy często składają też wnioski o zamianę na inne lokum. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »