Radio Opole » Gospodarka
2022-12-07, 11:30 Autor: Daniel Klimczak

Velux wręczy mniej wypowiedzeń, niż początkowo planowano. Zwolnienia rozpoczną się w styczniu

Pracownik fabryki Velux [fot. Velux]
Pracownik fabryki Velux [fot. Velux]
Fabryka okien w Namysłowie [fot. Velux]
Fabryka okien w Namysłowie [fot. Velux]
W styczniu rozpocznie się proces redukcji etatów w namysłowskiej fabryce okien Velux. Firma porozumiała się już z pracownikami w kwestii zapowiadanych zwolnień grupowych.
Jak ustalono, wypowiedzenia otrzyma maksymalnie 12 procent zatrudnionych, czyli około 120 osób. To mniej, niż początkowo przekazywano urzędowi pracy. Wówczas mówiono o 150 pracownikach.

Zwalniani otrzymają odprawy zapisane w prawie. W zależności od stażu pracy, jest to równowartość od jednego do trzech miesięcznych wynagrodzeń.

Jak zapowiada rzecznik spółki Velux Polska Aleksandra Zybała, firma przygotowała także pakiet dodatkowych świadczeń.

- Pracownicy otrzymają dodatkową odprawę w wysokości 2-miesięcznego wynagrodzenia brutto, niezależnie od stażu pracy. Jednocześnie zapewniamy wsparcie przy poszukiwaniu pracy, pomoc w przygotowaniu profesjonalnego CV, w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej. Nawiązujemy współpracę z innymi pracodawcami, którzy aktualnie poszukują nowych pracowników. W styczniu będziemy również organizować targi pracy na terenie fabryki - wymienia.

Co ważne, zwalniane osoby nie będą musiały przychodzić do pracy w okresie wypowiedzenia, jednak wciąż będą otrzymywać wynagrodzenie.

Przypomnijmy, że planowana redukcja etatów w Namysłowie i Gnieźnie wynika ze zmniejszonej liczby zamówień, co jest spowodowane spowolnieniem na rynku budowlanym.

Velux podkreśla, że po zwolnieniach, liczba zatrudnionych w Namysłowie wróci do tej sprzed pandemii koronawirusa. Jednocześnie fabryka zapowiada, że jeśli w przyszłości prowadzone będą rekrutacje, zwalniani pracownicy, którzy zechcą powrócić do firmy, będą w nich traktowani priorytetowo.
Aleksandra Zybała

Gospodarka

2023-02-08, godz. 20:00 Rządowe dofinansowanie samorządowej komunikacji autobusowej wpływa też na ceny biletów Państwowe dopłaty obniżają koszty publicznego transportu zbiorowego przygranicznych samorządów na południu Opolszczyzny. Dofinansowanie hamuje wzrost cen… » więcej 2023-02-08, godz. 18:00 Dotacje, pożyczki, innowacje. OCRG podpowiada przedsiębiorcom Czy inwestować? Czy wprowadzać ryzykowne innowacje i skąd wziąć na to duże pieniądze? Na te pytania oraz wątpliwości starano się odpowiedzieć dzisiaj… » więcej 2023-02-08, godz. 16:30 Ocieplenie gminnych budynków i uzbrojenie działek. To plany gminy Zawadzkie Prawie 59,5 mln zł wynoszą tegoroczne wydatki gminy Zawadzkie. Na inwestycje samorząd przeznaczy 12 milionów. W planach są dwa duże zadania. » więcej 2023-02-08, godz. 14:45 Co trzecia złotówka budżetu Dobrodzienia zostanie wydana na inwestycje 65 milionów złotych dochodów i 70 milionów po stronie wydatków. Tak na początku lutego wygląda budżet gminy Dobrodzień na 2023 rok. » więcej 2023-02-08, godz. 06:55 Cieplej i ładniej w dwóch publicznych przedszkolach w Kędzierzynie-Koźlu Kędzierzyn-Koźle stawia na ciepło w placówkach oświatowych. Ostatnie tygodnie w mieście to prace związane z termomodernizacją w przedszkolach nr 24 i … » więcej 2023-02-07, godz. 19:00 Czy plac przy OSP w Jemielnicy zostanie wyremontowany? Gmina ogłosiła przetarg Gruntowną przebudowę placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jemielnicy planuje gmina. Pod koniec stycznia ogłoszono przetarg, który obejmuje również… » więcej 2023-02-07, godz. 16:00 Prudnik: są perspektywy wyłonienia wykonawcy przebudowy obiektu na cele publiczne W drugim przetargu gmina Prudnik bliska jest wyłonienia wykonawcy adaptacji budynku z przeznaczeniem na Międzypokoleniowe Centrum Integracji. Wpłynęły cztery… » więcej 2023-02-07, godz. 07:15 Obwodnica Sidziny. Jest wniosek o wydanie decyzji środowiskowej Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla obwodnicy Sidziny trafił do wójt gminy Skoroszyce. » więcej 2023-02-06, godz. 18:00 Zapobiegnie suszy i powodziom. Jest porozumienie ws. budowy zbiornika Kotlarnia Przygotowywana od dłuższego czasu budowa zbiornika przeciwpowodziowego Kotlarnia w gminie Bierawa nabiera realnych kształtów. Dzisiaj (06.02) w Kuźni Raciborskiej… » więcej 2023-02-06, godz. 16:00 Radosław Nosidlak nowym dyrektorem urzędu pracy w Prudniku Radosław Nosidlak został dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku. Stanowisko zajął po Grażynie Klimko, która odeszła na emeryturę po 12 latach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »