Radio Opole » Gospodarka
2022-12-02, 18:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Kędzierzyn-Koźle: rozpoczyna się remont mostu w Blachowni

Most w Blachowni - [fot: archiwum UM Kędzierzyn-Koźle]
Most w Blachowni - [fot: archiwum UM Kędzierzyn-Koźle]
Most w Blachowni w końcu będzie remontowany. Władze Kędzierzyna-Koźla podpisały umowę na renowację przeprawy przy ul. Szkolnej. To bardzo dobra wiadomość dla pracowników, którzy dojeżdżają do zakładów znajdujących się w strefie przemysłowej. Przekazanie placu budowy wykonawcy ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu.
- Inwestycja rozpocznie się w przeciągu kilku najbliższych tygodni – informuje Piotr Pękala, rzecznik kędzierzyńskiego magistratu.

- Zgodnie z harmonogramem gotowa powinna być w drugiej połowie 2023 roku. Władze miasta zdecydowały się nie tylko wyremontować most, ale również stać się jego właścicielem. Przypomnijmy, że obiekt nie miał formalnie zarządcy. Prezydent Sabina Nowosielska podjęła jednak zdecydowane działania, żeby ułatwić życie firm i ich pracowników, w dużej mierze mieszkańców miasta.

Przypomnijmy, most w Blachowni czeka na remont już od kilku lat. Kierowcy, którzy chcą wjechać na teren byłych zakładów chemicznych, mogą to zrobić tylko przez ulicę Energetyków i Spacerową. Za kilka miesięcy problem powinien zniknąć.
Piotr Pękala

Gospodarka

2023-02-07, godz. 19:00 Czy plac przy OSP w Jemielnicy zostanie wyremontowany? Gmina ogłosiła przetarg Gruntowną przebudowę placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jemielnicy planuje gmina. Pod koniec stycznia ogłoszono przetarg, który obejmuje również… » więcej 2023-02-07, godz. 16:00 Prudnik: są perspektywy wyłonienia wykonawcy przebudowy obiektu na cele publiczne W drugim przetargu gmina Prudnik bliska jest wyłonienia wykonawcy adaptacji budynku z przeznaczeniem na Międzypokoleniowe Centrum Integracji. Wpłynęły cztery… » więcej 2023-02-07, godz. 07:15 Obwodnica Sidziny. Jest wniosek o wydanie decyzji środowiskowej Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla obwodnicy Sidziny trafił do wójt gminy Skoroszyce. » więcej 2023-02-06, godz. 18:00 Zapobiegnie suszy i powodziom. Jest porozumienie ws. budowy zbiornika Kotlarnia Przygotowywana od dłuższego czasu budowa zbiornika przeciwpowodziowego Kotlarnia w gminie Bierawa nabiera realnych kształtów. Dzisiaj (06.02) w Kuźni Raciborskiej… » więcej 2023-02-06, godz. 16:00 Radosław Nosidlak nowym dyrektorem urzędu pracy w Prudniku Radosław Nosidlak został dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku. Stanowisko zajął po Grażynie Klimko, która odeszła na emeryturę po 12 latach… » więcej 2023-02-06, godz. 13:44 W Pokoju chcą rozwiązać problemy z ciśnieniem wody Mieszkańcy gminy Pokój wkrótce pożegnają problemy z dostawami wody. Namysłowskie wodociągi, we współpracy z tamtejszym samorządem, wybudują nową stację… » więcej 2023-02-06, godz. 06:17 Opolszczyzna siódma w kraju pod względem wysokości średnich wynagrodzeń Inflacja się utrzymuje, a co z poziomem wynagrodzeń? Czy trzeba wyjechać z województwa opolskiego, żeby lepiej zarabiać? - o to między innymi w Porannej… » więcej 2023-02-06, godz. 06:00 Masz pierwszy rachunek? Złóż wniosek o refundację VAT-u za gaz Można już składać wnioski o refundację VAT-u za gaz. To kolejny, po dodatku węglowym czy osłonowym, sposób wsparcia polskich rodzin proponowany przez … » więcej 2023-02-05, godz. 16:00 Głogówek: gmina wraca do gry o modernizację stadionu Drugą szansę na przebudowę stadionu miejskiego ma gmina Głogówek. Na ten cel jesienią 2021 roku uzyskała z Polskiego Ładu blisko 5 mln zł. Jednak w ubiegłym… » więcej 2023-02-05, godz. 14:00 KOWR szuka dodatkowych pracowników do pomocy przy przetargach dla rolników Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Opolu planuje zwiększenie zatrudnienia, aby usprawnić obsługę rolników indywidualnych zainteresowanych dzierżawą gruntów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »