Radio Opole » Gospodarka
2022-09-14, 10:50 Autor: Katarzyna Plewnia

Prezydent Wiśniewski o sytuacji w WiK: Założenie, że prezes nie odpowiada za działalność spółki, bo czegoś nie podpisał, jest założeniem naiwnym

Arkadiusz Wiśniewski [fot. Maciej Marciński]
Arkadiusz Wiśniewski [fot. Maciej Marciński]
WiK w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
WiK w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
W "Porannej Rozmowie Radia Opole" prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski komentował sytuację w miejskiej spółce Wodociągi i Kanalizacja, po wejściu do niej CBA i zabezpieczeniu dokumentów przetargowych.
- Wodociągi i Kanalizacja pracują w tej chwili normalnie, pracownicy nie boją się przychodzić do spółki, wszystkie inne procesy zachodzą prawidłowo - na tym mi zależało, natomiast z informacji, które posiadam, słyszałem, że CBA chciało zabezpieczyć dokumenty, dotyczące spotkania zarządu, na którym prezes Jaki [Ireneusz - red.] zgodził się na zawarcie ugody z firmą Elektris - powiedział w "Porannej Rozmowie Radia Opole" Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, pytany o wejście funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego do miejskiej spółki WiK.

- Wracając do historii sprawy, kiedy na moją prośbę zresztą, po głosach pracowników, rada nadzorcza zaczęła badać kwestię mobbingu - to było w okolicach kwietnia 2022 r., prezes Jaki zaczął podnosić kwestię przetargu, który jego zdaniem był przetargiem nietrafionym. Jak pokazało badanie rady nadzorczej, którą o to prosiłem w kwestii tego przetargu, doszło do pewnych drobnych pomyłek, natomiast trudno tutaj zarzucić członkom zarządu szczególnie, także prezesowi Jakiemu, bo on przecież też jest członkiem zarządu i odpowiada za działalność spółki, to, żeby przyjęcie oferty Elektriksu, spółki która dostarcza prąd, było nieprawidłowe.

- Na ugodę zgodziła się trójka członków zarządu - dodał prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

- Ugoda była przygotowana przez prawniczkę spółki, zaakceptowana przez 3 członków zarządu, co jest napisane na protokole z tego zarządu. Założenie takie, że prezes nie odpowiada za działalność spółki, bo czegoś nie podpisał, jest założeniem naiwnym, niezgodnym z tym, co stanowi Kodeks spółek handlowych. Prezes odpowiada za całą działalność spółki i, jeżeli byśmy przyjęli, że prezes się nie interesuje tym, że nie ma prądu w spółce, to fatalnie by świadczyło o prezesie.

- Prezes przez cały proces przetargowy był informowany, co się w sprawie dzieje, bo od początku, gdy pojawili się w spółce nowi członkowie zarządu, zażądał codziennych oraz cotygodniowych raportów z ich pracy. I w tych raportach te informacje były zawarte - dodał Arkadiusz Wiśniewski.
Arkadiusz Wiśniewski
Arkadiusz Wiśniewski

Gospodarka

2022-12-06, godz. 14:16 Zdrowa węza to zdrowe pszczoły. Nyscy pszczelarze już po zakupach Nyskie Stowarzyszenie Pszczelarzy z pieniędzy własnych oraz dotacji z urzędu marszałkowskiego pszczelarze kupili półautomatyczną linię do produkcji węzy… » więcej 2022-12-06, godz. 12:00 966 milionów euro dla Opolszczyzny, ale na co je wydać? Szczegółowy plan musi być gotowy na początku roku Pieniądze zatwierdzone. Kto i kiedy skorzysta pierwszy? Opolskie znalazło się w gronie 5 polskich województw, których plany wydatkowania pieniędzy unijnych… » więcej 2022-12-06, godz. 08:00 W Opolu mieszka się dobrze - wynika z rankingu Stolica regionu znalazła się w czołówce rankingu 'Gmina dobra dla życia'. Ten przygotowywany jest corocznie przez Serwis Samorządowy PAP. Opole zajęło… » więcej 2022-12-05, godz. 16:24 Opole: 7 firm zgłosiło się do przebudowy ulicy Krapkowickiej Czy ulica Krapkowicka w Opolu doczeka się przebudowy? To się okaże za kilka dni. Dziś (05.12) w opolskim ratuszu otwarto koperty z ofertami potencjalnych wykonawców… » więcej 2022-12-05, godz. 14:57 Ireneusz Jaki nadal prezesem WiK. Jest decyzja sądu Ireneusz Jaki może wrócić do pracy jako prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Wydział Gospodarczy Sądu Okręgowego w Opolu podjął decyzję o… » więcej 2022-12-05, godz. 13:15 Zadłużenie w ZUS-ie? Można się dogadać ZUS oferuje ulgi i umorzenia dla zadłużonych przedsiębiorców. Jest kilka sposobów, by uregulować zaległości z tytułu opłacania składek. » więcej 2022-12-05, godz. 11:00 Kolejna ulica prowadząca do kozielskiego rynku została wyremontowana Zakończył się kompleksowy remont ulicy Pamięci Sybiraków przy starówce w Koźlu. Droga prowadząca do rynku została już udostępniona kierowcom. To kolejna… » więcej 2022-12-04, godz. 15:00 Kędzierzyn-Koźle modernizuje bazę sportową Boisko do koszykówki i siatkówki na 'Orliku' przy ulicy Skarbowej w Kędzierzynie-Koźlu już świeci nowością. Po starej nawierzchni nie zostało nawet wspomnienie… » więcej 2022-12-04, godz. 11:45 Są pieniądze do wzięcia. WFOŚiGW w Opolu rusza z projektem edukacji ekologicznej Chcesz uczyć jak dbać o środowisko - jest ku temu okazja. W poniedziałek (5.12) Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu startuje… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Kolejne dwie duże inwestycje w Gogolinie i Krapkowicach Halę produkcyjną postanowiła wybudować w Krapkowicach firma TRIPS Automatyka Polska. W przyszłym zakładzie montowane będą szafy sterownicze, które zarządzają… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »