Radio Opole » Gospodarka
2022-07-12, 14:49 Autor: Witold Wośtak

Najpóźniej za 7 lat urząd marszałkowski będzie mieć nową siedzibę. Prezydent Opola nieodpłatnie przekazał działkę przy CUP

Działka przekazana na budowę nowej siedziby UMWO [fot. www.facebook.com/Arkadiusz Wiśniewski]
Działka przekazana na budowę nowej siedziby UMWO [fot. www.facebook.com/Arkadiusz Wiśniewski]
Z. Kubalańca, A. Buła, A. Wiśniewski i M. Wujec [fot. Witold Wośtak]
Z. Kubalańca, A. Buła, A. Wiśniewski i M. Wujec [fot. Witold Wośtak]
Prezydent Opola przekazał nieodpłatnie urzędowi marszałkowskiemu działkę pod budowę nowej siedziby samorządu wojewódzkiego. To 62 ary przy ulicy Pileckiego, tuż obok powstającego Centrum Usług Publicznych.
Działka jest warta ponad 2 miliony 600 tysięcy złotych, a urząd marszałkowski ma 7 lat na realizację inwestycji. Zadanie jest wpisane do wieloletniej prognozy finansowej i zostało zaakceptowane przez radnych sejmiku. - Nie mamy jeszcze kosztorysu ani projektu - mówi marszałek Andrzej Buła.

- Na pewno chcielibyśmy wpisać się w linię stylistyczną i architektoniczną budynków, które już tutaj są. Mamy przetarty pewien szlak i obraz inwestycyjny, który tutaj jest. Będziemy teraz przygotowywać się do tego procesu. Oficjalnie dysponując gruntem, jesteśmy pełnoprawnym beneficjentem wydarzeń z następnych miesięcy, czyli wszelkich decyzji i pozwoleń.

- To są inwestycje na kilka dekad - podkreśla prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

- Proszę zobaczyć, jak długo funkcjonują podobne obiekty. Moim zdaniem, również w tym przypadku pieniądze są ważne. Pamiętajmy jednak, że budujemy na dziesiątki, może setki lat coś, co będzie świadczyć o naszych czasach, postępowaniu i podejściu do różnych zadań. To nie są przecież sprawy tymczasowe, bo reprezentują lokalną społeczność.

Dodajmy, dzisiaj urząd marszałkowski jest rozproszony w kilkunastu miejscach.
Andrzej Buła
Arkadiusz Wiśniewski

Gospodarka

2022-10-02, godz. 17:00 Gmina i powiat głubczycki również szukają oszczędności.'' Na oświetleniu ulicznym oszczędzamy już dwa lata'' Wysokie rachunki za energię elektryczną zmuszają samorządy do szukania oszczędności. W Głubczycach przejście na tryb energooszczędny rozpoczęto od czasowego… » więcej 2022-10-02, godz. 13:10 Kędzierzyn-Koźle ogłosił kolejny przetarg na remont mostu w Blachowni. ''Dotychczasowe oferty przekraczają nasze … Nadal nie ma chętnych na remont mostu w Blachowni. Gmina Kędzierzyn-Koźle, która na początku bieżącego roku została prawnym właścicielem obiektu, ogłosiła… » więcej 2022-10-01, godz. 13:30 Ważna ulica w Kluczborku zmieniła się nie do poznania. Remont trwał przez kilka miesięcy Zupełnie zmienił się komfort jazdy ulicą Drzymały w Kluczborku. Zakończyła się gruntowna przebudowa około 600-metrowego odcinka, którą prowadzono od… » więcej 2022-10-01, godz. 10:15 Przebudowa stadionu miejskiego w Strzelcach Opolskich może się nie udać. Koszty przebudowy przewyższają budżet g… Chęci są, ale brakuje pieniędzy. Nadal nie wiadomo, czy stadion miejski w Strzelcach Opolskich zostanie przebudowy. Choć gmina pozyskała na ten cel 4,5 miliona… » więcej 2022-09-30, godz. 18:00 Prawie 8,5 miliona złotych gmina Olesno prześle mieszkańcom jako dodatek węglowy 2700 wniosków o wypłatę dodatku węglowego wpłynęło do Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnie. Rozdysponowano 1,6 miliona złotych, a zatem pieniądze trafiły… » więcej 2022-09-30, godz. 12:00 Jak oszczędzać energię, żeby nie przekroczyć limitu 2 tysięcy kWh rocznie? Sejm przegłosował ustawę w sprawie zamrożenia cen prądu w przyszłym roku. Ceny pozostaną na poziomie tych z 2022 roku do limitu zużycia 2 tysięcy kilowatogodzin… » więcej 2022-09-30, godz. 07:56 Rolnicy z Bukowa nagrodzeni Gospodarstwo Renaty i Wiesława Kowalczyków w Bukowie pod Namysłowem zajęło 3. miejsce w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Roln… » więcej 2022-09-29, godz. 14:45 Rozbudowa tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu. Jest decyzja wojewody opolskiego Wojewoda opolski wydał dzisiaj (29.09) decyzję dotyczącą rozbudowy tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu w ramach inwestycji „Budowa gazociągu Kędzierzyn-Koźle… » więcej 2022-09-29, godz. 13:10 Niejednogłośnie, ale Rada Miasta Opola pozytywnie oceniła wykonanie budżetu za pierwsze półrocze Rada Miasta Opola pozytywnie oceniła wykonanie budżetu miasta w pierwszym półroczu 2022 roku i poparła to uchwałą podczas dzisiejszej (29.09) sesji. » więcej 2022-09-29, godz. 09:05 Bez ofert w trzecim przetargu na dostawy prądu dla gminy Kluczbork. "Możemy rozpocząć negocjacje z wolnej ręki" Nadal nie wiadomo, kto i za jakie pieniądze będzie dostarczać prąd gminie Kluczbork w przyszłym roku. Teraz magistrat płaci za energię elektryczną niemal… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »