Radio Opole » Gospodarka
2022-06-30, 10:19 Autor: Witold Wośtak

Trzy wsie gminy Kluczbork będą skanalizowane. To dotacja z Polskiego Ładu

Budowa kanalizacji [fot. A. Pospiszyl]
Budowa kanalizacji [fot. A. Pospiszyl]
Kujakowice Dolne, Kujakowice Górne i część Gotartowa. Te miejscowości gminy Kluczbork zyskają na drugim naborze Polskiego Ładu, ponieważ samorządowi przyznano 14 milionów złotych na budowę kanalizacji.
Magistrat musi zapewnić taką samą kwotę jako wkład własny. Pod koniec jesieni zostanie ogłoszony przetarg, a budowę sieci przewidziano na lata 2024 i 2025.

- Chodzi o budowę sieci długości mniej więcej 26 kilometrów. To duża inwestycja z przepompowniami i przesyłem jeszcze do Kluczborka, więc musi być kosztowna. Właściwie wydatek nie jest jeszcze znany, bo dzisiaj trudno jest prognozować, co będzie, kiedy już dojdzie do budowy - mówi Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka.

Gmina Kluczbork złożyła trzy wnioski o dotację, a największy opiewał na ponad 30 milionów złotych i dotyczył budowy krytej pływalni.

- Patrząc na inne rozstrzygnięcia, trudno było wnioskować, że uda nam się otrzymać pieniądze akurat na to zadanie. Wiemy natomiast, że kanalizacja to preferowany typ inwestycji, oczywiście w rozsądnym rozmiarze finansowym. Wobec powyższego złożyliśmy wniosek na 50 procent dofinansowania - dodaje Jarosław Kielar.

Trzeci wniosek był wart 5 milionów złotych, a chodziło o adaptację budynku przy ulicy Ligonia na potrzeby osób niepełnosprawnych.
Jarosław Kielar 1
Jarosław Kielar 2

Gospodarka

2022-08-13, godz. 14:22 "Elektryki" w ogniu, czyli co zrobić na wypadek pożaru? Opolscy strażacy szkolą się w tym zakresie Jak gasić pożary samochodów elektrycznych? Szkolenia dla strażaków z tego zakresu prowadzone są w salonach samochodowych w Opolu. Jeszcze kilka lat temu… » więcej 2022-08-12, godz. 18:00 ZAK Grupa Azoty zaprzecza, jakoby miała związek ze śnięciem ryb w Odrze Nie ma żadnych podstaw, aby katastrofa ekologiczna na Odrze była łączona z działalnością ZAK. W Kanale Kędzierzyńskim nie stwierdzono podwyższonych zawartości… » więcej 2022-08-12, godz. 13:33 Kombinat w Kietrzu zakończył żniwa. ''Mamy jedne z najlepszych plonów w ostatnich latach'' Kombinat w Kietrzu po blisko trzech tygodniach pracy zakończył tegoroczne żniwa. Zebrano właśnie ostatnie plony. W tym roku w strukturze zasiewów było ponad… » więcej 2022-08-11, godz. 18:30 Kominiarze ostrzegają: tej zimy z powodu cen węgla do pieców mogą trafić stare meble, wersalki i plastik Kominiarze z 17 krajów z różnych stron świata debatują w Prószkowie koło Opola nad wyzwaniami dla ich branży w sytuacji drożejących paliw. W kongresie… » więcej 2022-08-11, godz. 17:08 Podzielono pieniądze na projekty ekologiczne w ramach inicjatywy "Mamy rady na odpady" 19 organizacji społecznych z regionu będzie edukować i szkolić na temat racjonalnego wykorzystania odpadów czy prawidłowej segregacji śmieci. Urząd marszałkowski… » więcej 2022-08-11, godz. 14:12 6 gmin i prawie 800 tysięcy złotych. Kolejne samorządy dostały pieniądze na drogi dojazdowe do pól Włodarze sześciu opolskich gmin podpisali (11.08) w urzędzie marszałkowskim umowy o dotacje na przebudowę dróg dojazdowych do pól. » więcej 2022-08-11, godz. 11:51 Coraz pewniejsza jest budowa tężni solankowej w Rudnikach. Oferty z przetargu nie przekraczają możliwości finansowych… Dwie firmy zgłosiły się do przetargu na budowę tężni solankowej w Rudnikach. Obie propozycje oscylują wokół kosztorysu na poziomie 300 tysięcy złot… » więcej 2022-08-10, godz. 11:12 Za kilka tygodni łatwiej będzie się jeździć po gminie Rudniki dzięki budowie drogi Kuźnica-Dalachów Blisko 2 miliony złotych kosztuje budowa drogi łączącej Kuźnicę z Dalachowem w gminie Rudniki. Trasa przebiegająca przez grunty rolne będzie mieć duże… » więcej 2022-08-09, godz. 09:22 Kolejna dotacja z Polskiego Ładu dla kluczborskiego starostwa. Pieniądze zostaną wydane na remont drogi w Komorznie Starostwo Powiatowe w Kluczborku wyremontuje drogę w Komorznie dzięki dotacji z Polskiego Ładu dla terenów popegeerowskich. » więcej 2022-08-07, godz. 12:45 Najpierw zburzą, później zbudują. W Chróścicach powstaje gminne centrum seniora Przy ulicy św. Jana w Chróścicach w gminie Dobrzeń Wielki rozpoczęły się prace przy budowie centrum seniora. Nim jednak coś powstanie, to najpierw trzeba… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »