Radio Opole » Gospodarka
2022-06-28, 20:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Remont miejskiego basenu w Głubczycach na finiszu. Jest szansa, że będzie otwarty w lipcu

Remontowany basen w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Remontowany basen w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Dobiega końca pierwszy etap prac remontowych basenu miejskiego w Głubczycach. Roboty mają zakończyć się jeszcze w czerwcu. Później obiekt czeka odbiór techniczny i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Władze gminy mają nadzieję, że będą mogły otworzyć basen w trakcie wakacji.
- Prace przebiegają praktycznie zgodnie z planem, ale pewnych rzeczy proceduralnych nie jesteśmy wstanie przyspieszyć – mówi Kazimierz Bedryj, wiceburmistrz Głubczyc.

- Przed nami jeszcze cała procedura pozwolenia na użytkowanie. Myślę, że jeżeli ta procedura pozytywnie przebiegnie, to ten basen będzie otworzony do końca lipca. Mamy też alternatywę. Mamy piękny zalew w Pietrowicach, gdzie też jest wiele atrakcji. Jest woda. Można łowić ryby. Także to jest alternatywa, jeżeli coś nie wypali z basenem.

W ramach modernizacji głubczyckiego basenu powstały dwa wodne place zabaw. Dawny brodzik został przebudowany, a w miejsce jednego ze zlikwidowanych basenów od ul. Dworcowej wybudowano dwusegmentowe zjeżdżalnie.

Pierwsza część remontu będzie kosztować blisko 7,4 mln złotych. Ponad połowę tej kwoty samorząd Głubczyc uzyskał z dofinansowania dla gmin górskich z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Kazimierz Bedryj

Gospodarka

2022-08-13, godz. 14:22 "Elektryki" w ogniu, czyli co zrobić na wypadek pożaru? Opolscy strażacy szkolą się w tym zakresie Jak gasić pożary samochodów elektrycznych? Szkolenia dla strażaków z tego zakresu prowadzone są w salonach samochodowych w Opolu. Jeszcze kilka lat temu… » więcej 2022-08-12, godz. 18:00 ZAK Grupa Azoty zaprzecza, jakoby miała związek ze śnięciem ryb w Odrze Nie ma żadnych podstaw, aby katastrofa ekologiczna na Odrze była łączona z działalnością ZAK. W Kanale Kędzierzyńskim nie stwierdzono podwyższonych zawartości… » więcej 2022-08-12, godz. 13:33 Kombinat w Kietrzu zakończył żniwa. ''Mamy jedne z najlepszych plonów w ostatnich latach'' Kombinat w Kietrzu po blisko trzech tygodniach pracy zakończył tegoroczne żniwa. Zebrano właśnie ostatnie plony. W tym roku w strukturze zasiewów było ponad… » więcej 2022-08-11, godz. 18:30 Kominiarze ostrzegają: tej zimy z powodu cen węgla do pieców mogą trafić stare meble, wersalki i plastik Kominiarze z 17 krajów z różnych stron świata debatują w Prószkowie koło Opola nad wyzwaniami dla ich branży w sytuacji drożejących paliw. W kongresie… » więcej 2022-08-11, godz. 17:08 Podzielono pieniądze na projekty ekologiczne w ramach inicjatywy "Mamy rady na odpady" 19 organizacji społecznych z regionu będzie edukować i szkolić na temat racjonalnego wykorzystania odpadów czy prawidłowej segregacji śmieci. Urząd marszałkowski… » więcej 2022-08-11, godz. 14:12 6 gmin i prawie 800 tysięcy złotych. Kolejne samorządy dostały pieniądze na drogi dojazdowe do pól Włodarze sześciu opolskich gmin podpisali (11.08) w urzędzie marszałkowskim umowy o dotacje na przebudowę dróg dojazdowych do pól. » więcej 2022-08-11, godz. 11:51 Coraz pewniejsza jest budowa tężni solankowej w Rudnikach. Oferty z przetargu nie przekraczają możliwości finansowych… Dwie firmy zgłosiły się do przetargu na budowę tężni solankowej w Rudnikach. Obie propozycje oscylują wokół kosztorysu na poziomie 300 tysięcy złot… » więcej 2022-08-10, godz. 11:12 Za kilka tygodni łatwiej będzie się jeździć po gminie Rudniki dzięki budowie drogi Kuźnica-Dalachów Blisko 2 miliony złotych kosztuje budowa drogi łączącej Kuźnicę z Dalachowem w gminie Rudniki. Trasa przebiegająca przez grunty rolne będzie mieć duże… » więcej 2022-08-09, godz. 09:22 Kolejna dotacja z Polskiego Ładu dla kluczborskiego starostwa. Pieniądze zostaną wydane na remont drogi w Komorznie Starostwo Powiatowe w Kluczborku wyremontuje drogę w Komorznie dzięki dotacji z Polskiego Ładu dla terenów popegeerowskich. » więcej 2022-08-07, godz. 12:45 Najpierw zburzą, później zbudują. W Chróścicach powstaje gminne centrum seniora Przy ulicy św. Jana w Chróścicach w gminie Dobrzeń Wielki rozpoczęły się prace przy budowie centrum seniora. Nim jednak coś powstanie, to najpierw trzeba… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »