Radio Opole » Gospodarka
2021-12-09, 13:00 Autor: Mariusz Chałupnik

"Na ceny wpływu nie mamy, ale na zużycie już tak". Tarnów Opolski rozstrzyga przetarg na dostawę energii elektrycznej. W przyszłym roku będzie dwa razy drożej

Ul. Klimasa w Tarnowie Opolskim [fot. archiwum gminy]
Ul. Klimasa w Tarnowie Opolskim [fot. archiwum gminy]
Umowę podpisać trzeba, ale ceny w niej zawarte będą o ponad 100 proc. wyższe niż dotychczas. Tarnów Opolski jest u progu rozstrzygnięcia przetargu na dostawę energii elektrycznej. Wiadomo, że gmina w przyszłym roku zapłaci za taką usługę dwa razy więcej niż dotychczas. Dotyczy to cen za oświetlenie uliczne oraz oświetlenie obiektów.
Wicewójt Tarnowa Opolskiego Magdalena Chudowska przyznaje, że ma świadomość, że podwyżki dosięgną wszystkich. Dodaje przy tym, że gmina musi zrobić wszystko, aby w jak największym stopniu ograniczyć straty.

- Chcemy zoptymalizować działanie naszej infrastruktury oświetleniowej i będziemy dążyli do zmniejszenia zużycia energii na terenie gminy - mówi Magdalena Chudowska. - Przed podpisaniem umowy musimy mocno się zastanowić. Podejść do tego bardzo rozważnie. Na pewno chcemy zorganizować spotkanie z energetykiem gminnym oraz doradcą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Opolu. Musimy zastanowić się nad optymalizacją zużycia energii. Nie mamy wpływu dużego na cenę, ale możemy mieć wpływ na zużycie energii. Z jednej strony podejdziemy do tematu racjonalnie, z drugiej chodzi o to, żeby mieszkańcy tego nie odczuli.

Gmina planuje zorganizowanie audytu, który da odpowiedź, gdzie można wymienić oświetlenie na bardziej oszczędne. Tam gdzie będzie to możliwe, zamontowane zostaną na przykład lampy solarne. Wiadomo natomiast, że nie dojdzie do sytuacji, w której będą demontowane latarnie w miejscach mniej uczęszczanych przez mieszkańców.

Umowa z nowym dostawcą energii elektrycznej dla gminy Tarnów Opolski ma zostać podpisana do 17 grudnia.
Magdalena Chudowska

Gospodarka

2024-04-25, godz. 05:00 O rozwoju biznesu na rynku gruzińskim. V Forum Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych w Opolu O perspektywach i trendach w prowadzeniu działalności gospodarczej za granicą, kierunkach rozwoju oraz dobrych praktykach w ekspansji zagranicznej rozmawiano… » więcej 2024-04-24, godz. 16:21 Opolski Festiwal Kariery. Krzysztof Skiba motywował nastolatków do walki o marzenia 'Warto mieć konkretne hobby, bo jeśli ono stanie się naszym źródłem utrzymania, nie przepracujemy w życiu nawet jednego dnia'. Tak mówił Krzysztof Skiba… » więcej 2024-04-23, godz. 18:00 W Nysie debatowano o kierunkach rozwoju biznesu Wykorzystanie sztucznej inteligencji w biznesie, ale przede wszystkim postępująca reindustrializacja, która wpływa na rozwój lokalnych przedsiębiorstw -… » więcej 2024-04-23, godz. 13:00 Nowy okres rozliczeniowy w programie „Rodzina 800+”. Wnioski do końca kwietnia Został tydzień na złożenie wniosku o 800+ na nowy okres rozliczeniowy. Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18… » więcej 2024-04-23, godz. 09:30 "E-eksport. Wielkie możliwości dla małych firm". Opolska Izba Gospodarcza zaprasza na szkolenie - Nie najlepsze są nastroje w polskim biznesie. Koniunktura w wielu branżach jest słaba - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Bartosz Ryszka, prezes… » więcej 2024-04-22, godz. 17:31 Opole: rozpoczęła się trzydniowa konferencja branżowa inżynierów budownictwa 28 referatów o bardzo szerokiej tematyce zostanie wygłoszonych przez trzy dni podczas VI Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej ECCE 2024 w Opolu… » więcej 2024-04-19, godz. 13:57 Jak zachęcić nastolatków do wyboru szkół branżowych? Deficyt fachowców na rynku pracy to jeden z głównych tematów 7. Warsztatów Orientacji Zawodowej w Wojewódzkim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Opolu. » więcej 2024-04-19, godz. 06:07 MZK w Nysie świętuje 70. urodziny. Zaczynali bez rozkładu, dziś obsługują wszystkie sołectwa 70 lat działalności na rynku świętuje Miejski Zakład Komunikacji w Nysie. Spółka powstała w lutym 1954 roku. Kursowały wtedy autobusy Mavag o mocy 105… » więcej 2024-04-17, godz. 15:16 Ruszyły szparagowe żniwa. Szybciej niż w zeszłym roku Szparagowe żniwa w tym roku o prawie miesiąc szybciej. Jest to spowodowane przede wszystkim wysokimi temperaturami, z jakimi mieliśmy do czynienia na początku… » więcej 2024-04-17, godz. 10:00 Delikatny spadek liczby ubezpieczonych obcokrajowców na Opolszczyźnie Ponad 1,3 miliona cudzoziemców jest ubezpieczonych w całym kraju w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Na Opolszczyźnie to nieco ponad 23 tys. osób, ale… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »