Radio Opole » Gospodarka
2021-12-09, 13:00 Autor: Mariusz Chałupnik

"Na ceny wpływu nie mamy, ale na zużycie już tak". Tarnów Opolski rozstrzyga przetarg na dostawę energii elektrycznej. W przyszłym roku będzie dwa razy drożej

Ul. Klimasa w Tarnowie Opolskim [fot. archiwum gminy]
Ul. Klimasa w Tarnowie Opolskim [fot. archiwum gminy]
Umowę podpisać trzeba, ale ceny w niej zawarte będą o ponad 100 proc. wyższe niż dotychczas. Tarnów Opolski jest u progu rozstrzygnięcia przetargu na dostawę energii elektrycznej. Wiadomo, że gmina w przyszłym roku zapłaci za taką usługę dwa razy więcej niż dotychczas. Dotyczy to cen za oświetlenie uliczne oraz oświetlenie obiektów.
Wicewójt Tarnowa Opolskiego Magdalena Chudowska przyznaje, że ma świadomość, że podwyżki dosięgną wszystkich. Dodaje przy tym, że gmina musi zrobić wszystko, aby w jak największym stopniu ograniczyć straty.

- Chcemy zoptymalizować działanie naszej infrastruktury oświetleniowej i będziemy dążyli do zmniejszenia zużycia energii na terenie gminy - mówi Magdalena Chudowska. - Przed podpisaniem umowy musimy mocno się zastanowić. Podejść do tego bardzo rozważnie. Na pewno chcemy zorganizować spotkanie z energetykiem gminnym oraz doradcą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Opolu. Musimy zastanowić się nad optymalizacją zużycia energii. Nie mamy wpływu dużego na cenę, ale możemy mieć wpływ na zużycie energii. Z jednej strony podejdziemy do tematu racjonalnie, z drugiej chodzi o to, żeby mieszkańcy tego nie odczuli.

Gmina planuje zorganizowanie audytu, który da odpowiedź, gdzie można wymienić oświetlenie na bardziej oszczędne. Tam gdzie będzie to możliwe, zamontowane zostaną na przykład lampy solarne. Wiadomo natomiast, że nie dojdzie do sytuacji, w której będą demontowane latarnie w miejscach mniej uczęszczanych przez mieszkańców.

Umowa z nowym dostawcą energii elektrycznej dla gminy Tarnów Opolski ma zostać podpisana do 17 grudnia.
Magdalena Chudowska

Gospodarka

2022-11-28, godz. 15:00 Olesno przygotowuje się do budowy mieszkań SIM. Na początek 14 lokali Projektant przygotowuje koncepcję pierwszego budynku Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej przy ulicy Słowackiego w Oleśnie. » więcej 2022-11-28, godz. 13:00 Rozpoczyna się pierwszy etap rewitalizacji "filmowego" dworca kolejowego w Głubczycach Gmina Głubczyce ogłosiła dzisiaj (28.11) przetarg na wykonanie pełnej dokumentacji technicznej budynku byłego dworca PKP. Samorząd po gruntownym remoncie… » więcej 2022-11-27, godz. 17:30 "Twoje M". Znaleźli się chętni na gminne mieszkania w Strzelcach Opolskich W ramach gminnego programu rozwoju mieszkalnictwa „Twoje M” budowane są kolejne 64 mieszkania własnościowe. » więcej 2022-11-25, godz. 20:30 "Projekt otworzył oczy wielu uczniom". Pilotaż realizowany przez PUP w Oleśnie Pomoc absolwentom szkół ponadpodstawowych w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Taki był główny cel pilotażowego projektu 'Nowe spojrzenie - nowe… » więcej 2022-11-25, godz. 17:00 O szkolnictwie zawodowym w Kluczborku, czyli realizacja projektów dotowanych przez UE 300 uczniów powiatu kluczborskiego skorzystało ze staży zawodowych w ramach projektu 'Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy'. W Kluczborku podsumowano… » więcej 2022-11-25, godz. 11:54 Bursztynowe lody - takie specjały już niedługo będą dostępne w Baborowie Bursztynowe lody już niebawem będzie można degustować w Baborowie. W ramach realizowanego przez gminę projektu 'szlaku bursztynowego' w parku miejskim, nawiązującego… » więcej 2022-11-25, godz. 10:07 Korfantów z umową na tańszy węgiel. Dystrybucja prawdopodobnie w przyszłym tygodniu Polska Grupa Górnicza dostarczy węgiel mieszkańcom gminy Korfantów. Zainteresowanie surowcem w tej gminie jest bardzo duże. Do dziś (25.11) mieszkańcy zgłosili… » więcej 2022-11-25, godz. 09:00 "Trzy Rubiny – Trzy Gminy". Finał Gali Aktywności w Kietrzu Kilkadziesiąt zgłoszeń napłynęło do pierwszej edycji konkursu 'Trzy Rubiny - Trzy Gminy' na najaktywniejsze osoby oraz przedsiębiorców z Baborowa, Branic… » więcej 2022-11-25, godz. 08:00 W Namysłowie czekają na tani opał. Składy nie mają jeszcze umów ze spółkami węglowymi W Namysłowie nie ma zbyt dużego zainteresowania zakupem węgla na preferencyjnych warunkach. Tamtejsze składy nie posiadają jeszcze opału, który trafi do… » więcej 2022-11-24, godz. 18:02 Połączenie sportu i biznesu. I Opolski Wieczór Przedsiębiorczości Zarządzanie kryzysowe, wsparcie dla biznesu i bezpieczeństwo energetyczne. To trzy panele tematyczne pierwszej edycji Opolskiego Wieczoru Przedsiębiorczości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »