Radio Opole » Gospodarka
2021-11-25, 08:45 Autor: Witold Wośtak

Grupa Azoty ZAK ma potwierdzenie dbania o ochronę środowiska. Liczby potwierdzają trwającą ewolucję proekologiczną

[fot. Teodor Klepczyński]
[fot. Teodor Klepczyński]
[fot. Teodor Klepczyński]
[fot. Teodor Klepczyński]
[fot. Teodor Klepczyński]
[fot. Teodor Klepczyński]
Grupa Azoty ZAK w Kędzierzynie-Koźlu ma przedłużony Certyfikat Ramowego Zarządzania Responsible Care. Chodzi o program "Odpowiedzialność i Troska", realizowany w Kędzierzynie-Koźlu od 1994 roku, a to oznacza wysoki poziom dbałości o środowisko.
Podczas wczorajszej (23.11) konferencji TECHCO FORUM wręczono potwierdzenie zgodności z wytycznymi Europejskiej Rady Przemysłu Chemicznego i kryteriami Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

Jednym z podstawowych założeń programu "Odpowiedzialność i Troska" jest zobowiązanie przedsiębiorstw do ciągłego rozwoju między innymi w zakresie ochrony środowiska, bezpieczeństwa procesowego i ochrony zdrowia.

Paweł Stańczyk, prezes zarządu ZAK, powiedział, że to zasługa budowy nowych instalacji oraz rezygnacji z nieefektywnych środowiskowo technologii. Od początku realizacji programu udało się ograniczyć emisję zanieczyszczeń do powietrza o ponad 80 procent.

Z kolei pobór wody zmniejszył się o połowę, a również o 50 procent ograniczono ilość odprowadzanych ścieków. Poza tym w 2020 roku spółka nie zdeponowała w środowisko żadnych odpadów pochodzących z działalności produkcyjnej.

Certyfikacja została przedłużona do 2025 roku.

Gospodarka

2021-11-26, godz. 19:00 Kolejna droga w Opolu oddana do użytku. Tym razem zakończono budowę łącznika ulicy Sieradzkiej z Bielską Kolejna wyremontowana droga w Opolu gotowa do użytku. Chodzi o połączenie ulicy Sieradzkiej z ul. Bielską na osiedlu Malinka. W ramach inwestycji zamontowano… » więcej 2021-11-26, godz. 17:00 Szkołę w Kórnicy czeka termomodernizacja za ponad 2,5 mln złotych Szkoła w Kórnicy przejdzie kompleksową modernizację energetyczną. Po kilku latach przygotowań i czterech ogłoszonych przetargach w końcu udało się wyłonić… » więcej 2021-11-26, godz. 14:45 Transport publiczny w powiecie głubczyckim i prudnickim wchodzi na wyższy poziom. Samorządowcy z południa regionu będą… Powiatowo-Gminny Związek Transportu 'Pogranicze' w Głubczycach rozpoczyna swoją działalność. Głównym zadaniem instytucji, do której należą powiaty głubczycki… » więcej 2021-11-26, godz. 12:45 Grodków chce modernizować systemy ogrzewania w szkołach i wiejskich świetlicach. W części budynków do produkcji… Grodkowski magistrat chce skuteczniej walczyć ze smogiem. Pomóc w tym mają panele słoneczne i wymiana pieców w budynkach szkół. » więcej 2021-11-26, godz. 10:45 "Obniżenie akcyzy czy VAT może pomóc obniżyć inflację". Diana Rokita-Poskart z Politechniki Opolskiej o tarczy i… Propozycje tarczy antyinflacyjnej oceniła w Porannej Loży Radiowej ekonomistka z Politechniki Opolskiej dr Diana Rokita-Poskart. » więcej 2021-11-25, godz. 19:00 Mniej ciągników i trzody, ale więcej drobiu i bydła. Urząd Statystyczny w Opolu pokazał pierwsze wyniki spisu ro… Koncentracja, specjalizacja i regionalizacja produkcji rolnej - to podstawowe wnioski z Powszechnego Spisu Rolnego 2020 dla Opolszczyzny. » więcej 2021-11-25, godz. 18:30 Zmiany na drodze wojewódzkiej numer 429. W najbliższych tygodniach zostanie wprowadzony ruch wahadłowy Wracamy do tematu drogi wojewódzkiej numer 429. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu na 3-kilometrowym odcinku pomiędzy Polską Nową Wsią a Wawelnem rozpoczęto… » więcej 2021-11-25, godz. 15:15 Zakończono budowę mostu w Kopicach Po pięciu miesiącach od rozpoczęcia prac oficjalnie zakończono budowę mostu w Kopicach. Inwestycja nie należała do łatwych, ponieważ podczas prac kilkukrotnie… » więcej 2021-11-25, godz. 13:00 Oferty budowy akwarium w opolskim zoo wciąż za drogie. Miasto ogłosiło kolejny przetarg na nowych zasadach Opolski ratusz unieważnił trzeci już przetarg na budowę akwarium w opolskim ogrodzie zoologicznym. Mimo podzielenia inwestycji na trzy etapy, oferty wszystkich… » więcej 2021-11-25, godz. 11:00 Od grudnia wyższe limity dorabiania dla emerytów i rencistów Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Opolu przypomina dorabiającym do wcześniejszej emerytury lub renty, że od grudnia zwiększają się progi dochodów, do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »