Radio Opole » Gospodarka
2021-10-25, 20:00 Autor: Mariusz Chałupnik

"Bez tych pieniędzy nie bylibyśmy w stanie wykonać tych inwestycji". Samorządowcy o dotacjach z Polskiego Ładu

W ramach I etapu Polskiego Ładu opolskie samorządy zrealizują 107 inwestycji [fot. Mariusz Chałupnik]
W ramach I etapu Polskiego Ładu opolskie samorządy zrealizują 107 inwestycji [fot. Mariusz Chałupnik]
Infrastruktura drogowa, sportowa czy też wodno-kanalizacyjna. Ponad 16 różnego rodzaju inwestycji, które przeprowadzą opolskie samorządy znajdzie finansowanie w ramach I etapu Rządowego Funduszu Polski Ład. Nasz region w ramach programu otrzyma prawie pół miliarda złotych.
- Chciałabym wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania tych pieniędzy, bardzo podziękować - mówi Iwona Sobania, burmistrz Byczyny. Gmina otrzymała ponad 11 milionów złotych na budowę sieci kanalizacyjnej. - To wielki dzień dla Byczyny. Dla gminy najbardziej zadłużonej w naszym województwie i jednej z najbardziej zadłużonych w Polsce. Jesteśmy w trakcie tworzenia budżetu na 2022 rok i widzimy, że nie stać nas na żadną inwestycję. Te pieniądze dla naszej gminy są niezbędne.

Starosta namysłowski Konrad Gęsiarz chwalił rozwiązania Polskiego Ładu. Prowadzone przez niego starostwo otrzyma prawie 13 milionów złotych na przebudowę drogi pomiędzy Ligotą Książęcą a Biestrzykowicami.

- Praca w samorządzie daje satysfakcję, kiedy osiągamy sukcesy, kiedy poprawiamy życie naszych mieszkańców - mówi Gęsiarz. - Dzisiaj mamy dzień sukcesu samorządu. Te środki można powiedzieć, że równomiernie trafiają do praktycznie wszystkich samorządów z naszego regionu.

Ponad 16 milionów złotych trafiło do Brzegu na budowę basenu wraz z zapleczem. Burmistrz Jerzy Wrębiak przyznał, że pieniądze pomogą samorządom w walce z COVID-19 i w realizacji wielu inwestycji.

- Mam nadzieję, że ta kwota dofinansowania, która jest największą w historii miasta, zadowoli wszystkich, także w radzie - zaznacza Wrębiak. - Mam nadzieję, że będziemy mogli zrealizować zadanie pod tytułem basen, który od dłuższego czasu jest bardzo ważny dla naszej społeczności.

W ramach I etapu Rządowego Funduszu Polski Ład na Opolszczyznę trafiło blisko 497 milionów złotych. Dzięki tym pieniądzom zrealizowanych zostanie 107 inwestycji na terenie całego województwa.
Iwona Sobania
Konrad Gęsiarz
Jerzy Wrębiak

Gospodarka

2021-12-06, godz. 18:10 Pierwsze mieszkania w ramach projektu SIM Opolskie Południe powstaną w Otmuchowie Wybrano władze spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Opolskie Południe. W Prudniku obradowało zgromadzenie wspólników reprezentujących 10 gmin. Powołano… » więcej 2021-12-06, godz. 12:50 Opole: mieszkańcy pytają, czy prace na torach przy Młynówce muszą być prowadzone w nocy? PKP odpowiada, że tak Mieszkańcy bloków zlokalizowanych przy Młynówce w Opolu utyskują na nocne hałasy. Te związane są z pracami remontowymi na moście kolejowym. Roboty realizowane… » więcej 2021-12-04, godz. 13:15 "To czas realizacji tego, na co od dłuższego czasu się szykowaliśmy". Drogowy koniec roku w gminie Prószków Przede wszystkim prace związane z infrastrukturą drogową. Rok 2021 w Prószkowie kończy się pod znakiem inwestycji. Jak informują władze gminy łączna… » więcej 2021-12-03, godz. 10:56 Rozbudowują sieć kanalizacyjną, bo na końcu ulicy powstaje nowy dom Bierawa jest jednym z tych samorządów, które mogą pochwalić się całkowitym skanalizowaniem. Nie oznacza to jednak koniec prac przy budowie kanalizacji… » więcej 2021-12-02, godz. 16:47 ZUS przedstawia statystyki dotyczące umów o dzieło. Nasze województwo ma najmniejszy odsetek w kraju Ponad 19 tysięcy umów o dzieło zgłoszono od stycznia do końca września na Opolszczyźnie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych publikuje informacje, według… » więcej 2021-12-02, godz. 14:30 Gmina o zaniedbaniach, powiat o działaniach w miarę możliwości. Murów chce zwiększenia prac na drogach powiatowy… Murów skarży Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu do opolskiego starosty. Decyzję o wystosowaniu skargi podjęli na sesji gminni radni. » więcej 2021-12-01, godz. 16:00 Wójt Polskiej Cerekwi o budżecie na 2022 rok. "Podwyżki cen energii nas zabijają" Przyszłoroczny budżet gminy Polska Cerekiew będzie najgorszym od wielu lat. Wpływy i wydatki są niemal na takim samym poziomie. Mimo rezygnacji z kilku inwestycji… » więcej 2021-12-01, godz. 13:00 Strefa Aktywności Gospodarczej w Dąbrowie urzeczywistnia się. Pozwala już na to plan zagospodarowania przestrzenne… Jest 'zielone światło' dla Strefy Aktywności Gospodarczej gminy Dąbrowa. Wojewoda opolski zatwierdził plan zagospodarowania przestrzennego, dzięki któremu… » więcej 2021-12-01, godz. 10:38 W Otmicach powstanie PSZOK dla mieszkańców gminy Izbicko W przyszłym roku w gminie Izbicko na powstać punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Instalację zbuduje Związek Międzygminny Czysty Region na działce… » więcej 2021-11-30, godz. 20:00 "Praktyka się opłaca". Wspólny projekt Politechniki Opolskiej i Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Młodzi ludzie poznają potencjalnych pracodawców, a przedstawiciele firm wybiorą praktykantów. Politechnika Opolska i Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »