Radio Opole » Gospodarka
2021-09-03, 21:00 Autor: Katarzyna Doros

Ludzie biznesu nagrodzeni. Po raz 18. przyznano Opolską Nagrodę Jakości

Gala Opolskiej Nagrody Jakości [fot. Łukasz Józwenko]
Gala Opolskiej Nagrody Jakości [fot. Łukasz Józwenko]
Gala Opolskiej Nagrody Jakości [fot. Łukasz Józwenko]
Gala Opolskiej Nagrody Jakości [fot. Łukasz Józwenko]
Gala Opolskiej Nagrody Jakości [fot. Łukasz Józwenko]
Gala Opolskiej Nagrody Jakości [fot. Łukasz Józwenko]
Gala Opolskiej Nagrody Jakości [fot. Łukasz Józwenko]
Gala Opolskiej Nagrody Jakości [fot. Łukasz Józwenko]
Gala Opolskiej Nagrody Jakości [fot. Łukasz Józwenko]
Gala Opolskiej Nagrody Jakości [fot. Łukasz Józwenko]
Gala Opolskiej Nagrody Jakości [fot. Łukasz Józwenko]
Gala Opolskiej Nagrody Jakości [fot. Łukasz Józwenko]
Opolska Izba Gospodarcza przyznała po raz 18. Opolską Nagrodę Jakości. Po raz 14. wręczono też nagrodę w konkursie "Znakomity Przywódca". Uroczystą galę zorganizowano w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu.
- To konkurs przede wszystkim dla ludzi biznesu. Mamy 16 laureatów - mówi Henryk Galwas, dyrektor Opolskiej Izby Gospodarczej. - Po ośmiu wyróżnionych i nagrodzonych, a oprócz tego czterech znakomitych przywódców. Naszą nagrodę wyróżnia to, że mamy audyt konkursowy. Mamy wyszczególnionych 9 modułów z pytaniami, gdzie trzeba odpowiedzieć, jak jest przestrzegany system zarządzania jakością w przedsiębiorstwie.

Prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej, który odebrał Opolską Nagrodę Jakości wyjaśnia, że aby odnieść sukces, w swoją pracę należy włożyć serce i zaangażowanie oraz zarazić zespół. - Dla mnie nagroda jakości jest takim podsumowaniem pracy, która została włożona przez moich poprzedników jak również teraz. I cieszę się, że to jest zauważane i doceniane - mówi.

- Moim głównym celem jest wspomaganie kadry medycznej, żeby nie musiała się martwić o dostępny sprzęt, aby mogła leczyć pacjentów i to udaje się, bo remontujemy cały czas nowe pomieszczenia, nowe oddziały - dodaje Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, także laureat Opolskiej Nagrody jakości.

Wśród osób, które otrzymały tytuł "Znakomitego Przywódcy" znalazł się Zbigniew Maleska, który zatrudnia 50 osób w firmie DoktorVolt z Malichowa. - Jedyną receptą na sukces jest szanowanie swoich pracowników - mówi. - Początki zarządzania były ciężkie, uczyłem się wszystkiego od podstaw, teraz mam już ludzie na odpowiednich stanowiskach. Dużo lżej jest wszystkim przedsiębiorcom, którzy cokolwiek robią, jeżeli szanują ludzi.

- Przywódca to ktoś, kto jest blisko ludzi, kto rozumie ich problemy, kto potrafi wyznaczać im cele i potrafi ich z tych celów rozliczyć - dodaje Szczepan Kusiba, reprezentujący firmę Adamietz ze Strzelec Opolskich.

Opolską Nagrodę Jakości otrzymali także: Miejski Zakład Komunikacji w Opolu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu, firma Nordis z Opola oraz spółki: Prowod z Kup, P.V. Prefabet z Kluczborka i Netecs ze Starego Olesna. Z kolei tytuł "Znakomitego Przywódcy" trafił także do Antoniego Piechoty i Dariusza Sznotali.
Henryk Galwas
prof. Marcin Lorenc, Dariusz Madera
Zbigniew Maleska, Szczepan Kusiba

Gospodarka

2021-10-17, godz. 09:20 Rusza drugi etap remontu autostrady A4 na Opolszczyźnie. Trwa zmiana organizacji ruchu Kończy się pierwszy etap tegorocznego remontu autostrady A4 w woj. opolskim. Pomiędzy węzłem Kędzierzyn-Koźle a miejscowością Dolna trwa aktualnie zmiana… » więcej 2021-10-15, godz. 15:15 Pod koniec października rusza remont DW 409 w Gogolinie Mieszkańcy Gogolina muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na ulicy Krapkowickiej, czyli drodze wojewódzkiej 409. Od 25 października na 1,5-kilometrowym… » więcej 2021-10-15, godz. 10:54 Idą zmiany w uchwale antysmogowej dla Opolszczyzny. W 2030 roku w regionie nie będzie już "kopciuchów"? Zakończyły się konsultacje zmian w uchwale antysmogowej. Samorząd województwa przygotowuje przepisy, które zakażą używania tzw. kopciuchów od 2030 r… » więcej 2021-10-15, godz. 08:47 Gmina odśnieży drogi powiatowe. Tegoroczna zima będzie testem, czy taki system się sprawdzi Ta zima będzie okresem testowym - samorządy gminy Bierawa i powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego będą sprawdzać, czy nowy system odśnieżania dróg zda egzamin… » więcej 2021-10-14, godz. 14:56 Są miliony złotych dla młodych bezrobotnych na otwarcie własnej firmy w regionie. W programie uczestniczą wszystkie… Ponad 14,5 miliona złotych ma Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu dla młodych osób, które chcą otworzyć własną działalność gospodarczą. » więcej 2021-10-14, godz. 10:00 "To będzie praktycznie nowa droga". Kluczborskie starostwo ma dotację na przebudowę ulicy Drzymały Ulica Drzymały w Kluczborku doczeka się gruntownej przebudowy. Samorząd powiatowy pozyskał na ten cel ponad 1,2 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju… » więcej 2021-10-14, godz. 08:00 Chcą teraz znaleźć budowlańców, żeby nie dokładać pieniędzy z budżetu w przyszłym roku Urzędnicy gminy Walce obawiają się stale rosnących cen na usługi budowlane, dlatego już teraz ogłaszają przetargi na zadania, które mają być wykonane… » więcej 2021-10-14, godz. 07:45 Rozwój zielonej energii wyprzedza wiedzę strażaków na temat gaszenia pożarów takich instalacji Straż pożarna coraz częściej odbiera sygnały o pożarach instalacji fotowoltaicznych. Starszy brygadier Arkadiusz Kuśmierski, zastępca opolskiego komendanta… » więcej 2021-10-12, godz. 19:00 Znów można dowiadywać się o unijnych dotacjach i szkoleniach z Mobilnych Punktów Informacyjnych Mobilne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich powróciły do akcji po roku przerwy wynikającej z pandemii. Dzisiaj (12.10) można było zasięgnąć informacji… » więcej 2021-10-12, godz. 16:37 Opóźnienie w przygotowaniu dokumentów do budowy oczyszczalni dla strefy ekonomicznej Oczyszczalnia ścieków przemysłowych dla strefy gospodarczej gminy Ujazd powstanie, ale z lekkim poślizgiem. Inwestor, czyli Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »