Radio Opole » Gospodarka
2021-08-04, 13:25 Autor: Grzegorz Frankowski

Gmina Baborów: coraz bliżej gruntownego remontu mostu w Rakowie

Most w Rakowie czeka na remont - [fot: gmina Baborów]
Most w Rakowie czeka na remont - [fot: gmina Baborów]
Most w Rakowie czeka na remont - [fot: gmina Baborów]
Most w Rakowie czeka na remont - [fot: gmina Baborów]
Most w Rakowie czeka na remont - [fot: gmina Baborów]
Most w Rakowie czeka na remont - [fot: gmina Baborów]
Gotowa jest już dokumentacja projektowa remontu mostu, który łączy miejscowości Raków, Langowo i Tłustomosty w gminie Baborów. Na inwestycję samorząd zamierza pozyskać dofinansowanie w ramach programu "Polski Ład".
Według założeń projektu ma powstać także dodatkowa ponad 2,5-kilometrowa droga wzdłuż rzeki Psiny od Rakowa do Tłustomostów. Przebudowana zostanie również jezdnia w tej drugiej miejscowości. Projekt zakłada powstanie drogi do Langowa, gdzie znajduje się największa ferma krów w Europie, należąca do Kombinatu Rolnego w Kietrzu.

- O remoncie mostu mówi się od kilkunastu lat. Jednak dopiero teraz ten pomysł nabiera realnego kształtu – mówi Tomasz Krupa, burmistrz Baborowa.

- Zawsze było coś ważniejszego. Natomiast my mówimy o strategicznych działaniach. Tym strategicznym działaniem jest remont mostu. Ten remont daje nam pozostałe możliwości utworzenia tej drogi, która odciąży drogę publiczną, drogę powiatową relacji Raków – granica województwa w Tłustomostach w kierunku Raciborza. To jest niebezpieczna droga, a co za tym idzie zwiększenie na pewno bezpieczeństwa. Jeżeli ten ciężki, rolniczy sprzęt nie będzie już jeździł aleją jesionową, która faktycznie z roku na rok staje się coraz bardzie niebezpieczna, no to będziemy mieli już spokojny przejazd.

Koszt całej inwestycji szacowany jest na 3,5 mln złotych. Jeżeli zadanie nie zyska akceptacji w ramach programu "Polski Ład", gmina Baborów zamierza wpisać remont do przyszłorocznego budżetu.
Tomasz Krupa

Gospodarka

2021-09-25, godz. 12:47 Rusza drugi etap prac przy "Dolinie Złotnika" w Baborowie Gmina Baborów rozpoczyna 2. etap realizacji budowy infrastruktury turystyczno-przyrodniczej w ramach projektu utworzenia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego… » więcej 2021-09-24, godz. 18:15 Szersza, równiejsza, z chodnikiem i nowymi poboczami. DW 457 w Chróścicach po remoncie Półtora miliona złotych kosztował remont kilometra drogi wojewódzkiej 457 w Chróścicach (pow. opolski, gm. Dobrzeń Wlk). » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Dzień Energetyka w opolskiej elektrowni. Wyróżniono zasłużonych Ponad 30 pracowników PGE GiEK oddziału Elektrowni Opole otrzymało medale i dyplomy za długoletnią służbę, zasługi na rzecz opolskiej elektrowni i wzorowe… » więcej 2021-09-24, godz. 16:10 PSL: o problemach rolników. "W ciągu sześciu lat okrojono budżet na rolnictwo o 35 mld zł" Spadek krajowego budżetu na rolnictwo, sprzedaż ziemi rolnej i leśnej cudzoziemcom, inflacja, czy upadające gospodarstwa w skutek Afrykańskiego Pomoru Świń… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Ogromne zainteresowanie programem "Czyste Powietrze", także na Opolszczyźnie Od początku realizacji programu 'Czyste Powietrze', a więc przez 3 lata, wpłynęło w regionie ponad 8 tyś. 700 wniosków, a tylko w tym roku przeszło 3 tys… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 Mieszkańcy Opolszczyzny coraz chętniej korzystają z PUE ZUS Platforma Usług Elektronicznych ZUS, z której korzystają pracownicy, emeryci, przedsiębiorcy oraz lekarze, szczególnie przydatna okazuje się w ostatnich… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Powstaje nowa hala firmy B+K w Walcach. Przybędzie 150 miejsc pracy Trwa budowa nowej hali produkcyjnej fimy B+K w Walcach. W ciągu półtora roku powstanie zakład, w którym produkowane będą opakowania z tworzyw sztucznych… » więcej 2021-09-23, godz. 17:30 Firma Capita rozpoczyna działalność w Opolu. W początkowym etapie potrzeba 100-200 osób, chętnie mówiących po … Nowy inwestor w Opolu szuka na początek od stu do dwustu pracowników. Międzynarodowa firma Capita działa w branży konsultingu, outsourcingu i transformacji… » więcej 2021-09-23, godz. 14:00 Dokumenty geodezyjne zdobędziemy siedząc w domu. Ruszył specjalny portal, którego baza zawiera dokumenty wszystkich… Potrzebujesz zdobyć dokładną mapę, zamówić wyrys bądź wypis? Chcesz dowiedzieć się, jaki na danym terenie obowiązuje plan zagospodarowania czy też… » więcej 2021-09-23, godz. 13:15 Anna Zalewska w Radiu Opole o decyzji TSUE. "Decyzja wydana jednoosobowo, arogancko, bez przeczytania bardzo szerokiej… Europosłanka PiS Anna Zalewska, gość audycji 'Prosto z Sejmu' Magdaleny Ogórek komentuje decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o nałożeniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »