Radio Opole » Gospodarka
2021-07-16, 16:15 Autor: Daniel Klimczak

Nysa zrealizuje kolejne inwestycje mieszkaniowe. Pierwsze lokale mają być gotowe za 1,5 roku

Na Tkackiej ruszyły przygotowania do budowy budynku mieszkalnego [fot. Daniel Klimczak]
Na Tkackiej ruszyły przygotowania do budowy budynku mieszkalnego [fot. Daniel Klimczak]
Na Tkackiej ruszyły przygotowania do budowy budynku mieszkalnego [fot. Daniel Klimczak]
Na Tkackiej ruszyły przygotowania do budowy budynku mieszkalnego [fot. Daniel Klimczak]
Na Tkackiej ruszyły przygotowania do budowy budynku mieszkalnego [fot. Daniel Klimczak]
Na Tkackiej ruszyły przygotowania do budowy budynku mieszkalnego [fot. Daniel Klimczak]
Po oddaniu do użytku blisko 100 mieszkań komunalnych u zbiegu ulic Franciszkańskiej i Grodkowskiej, Nysa zapowiada budowę kolejnych. Może to być nawet około 500 lokali w czterech miejscach.
Przed kilkoma dniami ruszyły prace związane z budową 61 mieszkań przy ulicy Tkackiej. Kolejnych około 50 ma powstać w sąsiedztwie Nyskiego Domu Kultury, na co miasto ma już przygotowaną koncepcję. Kolejna tego typu inwestycja ma z kolei powstać na terenie byłej FSD. W tej części miasta będzie można zakwaterować podobną liczbę rodzin jak na oddanym w ubiegłym tygodniu osiedlu. Prezes Agencji Rozwoju Nysy Bogdan Wyczałkowski zapowiada, że inwestycje te mają szansę zostać zrealizowane w ciągu najbliższych lat.

- Ja myślę, ze Tkacka to będzie 1,5 roku i będziemy już mieli pierwsze mieszkania do oddania. Cała reszta to jest, myślę, że maksymalnie 3 lata i będziemy mogli mówić, że ta nowa substancja już będzie gotowa do zasiedlenia - wyjaśnia.

Inwestycja na FSD ma dotyczyć kilkuklatkowego bloku. Z kolei na Wałowej powstaną dwa budynki, a na Tkackiej jeden. Miasto liczy, że budowa obiektów we wszystkich tych lokalizacjach będzie możliwa dzięki finansowemu wsparciu z budżetu państwa.

- W marcu tego roku rząd zmienił fantastycznie prawo, ponieważ takie inwestycje mogą uzyskać dofinansowanie 85 procent, także teraz wyłącznie budować - przekonuje prezes

Dodajmy, że oprócz tego, samorząd przymierza się do budowy osiedla na byłym stadionie Stali przy ulicy Kraszewskiego. Według różnych koncepcji, ma tam powstać od 200 do nawet 300 mieszkań.
Bogdan Wyczałkowski
Bogdan Wyczałkowski

Gospodarka

2021-09-22, godz. 19:00 Osadzeni będą mogli znaleźć zatrudnienie w leśnictwie i rybactwie. Podpisano porozumienie w tej sprawie Więźniowie będą mogli podjąć się płatnej pracy związanej z rybactwem i leśnictwem. To efekt porozumienia Lasów Państwowych z Okręgową Służbą Więzienną… » więcej 2021-09-22, godz. 15:41 Opolski ratusz unieważnił drugi przetarg na budowę letniego wejścia do ZOO Opolski ratusz unieważnił drugi przetarg na budowę nowego letniego wejścia do ogrodu zoologicznego. Żadna z zaproponowanych ofert wykonawców nie mieściła… » więcej 2021-09-22, godz. 14:41 Dwie nagrody dla Opola podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Pierwsza za kładkę pieszo-rowerową, a druga za… Most im. Joachima Halupczoka z laurem Top Inwestycji Komunalnych za 2021 rok. Miejska inwestycja została wyróżniona podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego… » więcej 2021-09-21, godz. 18:45 Do 2023 roku opolskie zoo zyska nowy i ekologiczny system ogrzewania gazowego Do 2023 roku kotłownia węglowa zasilająca opolski ogród zoologiczny zostanie zastąpiona siecią ogrzewania gazowego. Urząd marszałkowski podpisał właśnie… » więcej 2021-09-21, godz. 10:15 Rusza budowa centrum przesiadkowego w Nysie. Od dzisiaj odjazdy i przyjazdy autobusów z innego miejsca Z uwagi na rozpoczynającą się budowę Centrum Przesiadkowego na dworcu PKS/PKP w Nysie, wszystkie autobusy PKS Nysa od dzisiaj (21.09) odjeżdżają z placu… » więcej 2021-09-20, godz. 17:00 Komiks, plakat, a może film? ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku? ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży na stworzenie materiału, który pokaże seniorom… » więcej 2021-09-20, godz. 14:15 Powiat kędzierzyńsko-kozielski trzeci w rankingu Związku Powiatów Polskich Powiat kędzierzyńsko-kozielski trzecim najbardziej rozwojowym powiatem w Polsce i pierwszym na Opolszczyźnie. Wyniki rankingu ogłoszono podczas walnego zgromadzenia… » więcej 2021-09-20, godz. 12:00 Rynek w Ujeździe może być gotowy kilka miesięcy wcześniej, niż planowano O kilka miesięcy szybciej, niż planowano ma zakończyć się przebudowa rynku w Ujeździe. Jeszcze jesienią tego roku mają zniknąć utrudnienia drogowe i… » więcej 2021-09-20, godz. 10:16 85 tysięcy opolskich uczniów ze wsparciem w ramach programu "Dobry Start" Do połowy września na konta rodziców trafiło prawie 25 i pół miliona złotych, w kraju to miliard 138 milionów. » więcej 2021-09-18, godz. 10:30 "Pomysł na starcie kluczem do biznesu". WUP oferuje dotacje na własną firmę dla osób po trzydziestce Mieszkańcy województwa, którzy skończyli 30 lat i myślą o własnej działalności gospodarczej będą mogli skorzystać z dotacji na założenie firmy. 20… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »