Radio Opole » Gospodarka
2021-07-13, 11:56 Autor: Daniel Klimczak

Opóźnia się rozpoczęcie prac na nyskim rynku. Magistrat tłumaczy, że to z powodu wolniejszego obiegu dokumentów

Na nyskim rynku wciąż nie rozpoczęły się prace budowlane [fot. Daniel Klimczak]
Na nyskim rynku wciąż nie rozpoczęły się prace budowlane [fot. Daniel Klimczak]
Tak ma wyglądać rynek po remoncie [rys. UM Nysa]
Tak ma wyglądać rynek po remoncie [rys. UM Nysa]
Tak ma wyglądać rynek po remoncie [rys. UM Nysa]
Tak ma wyglądać rynek po remoncie [rys. UM Nysa]
Tak ma wyglądać rynek po remoncie [rys. UM Nysa]
Tak ma wyglądać rynek po remoncie [rys. UM Nysa]
Tak ma wyglądać rynek po remoncie [rys. UM Nysa]
Tak ma wyglądać rynek po remoncie [rys. UM Nysa]
Wciąż nie rozpoczęły się prace remontowe na nyskim rynku, mimo, że według wcześniejszych zapowiedzi, robotnicy mieli pojawić się na nim jeszcze w poprzednim miesiącu.
Według harmonogramu przedstawionego 11 czerwca, II etap przebudowy głównego miejskiego placu miał ruszyć w ciągu 2 tygodni. Magistrat tłumaczy opóźnienia wolniejszym obiegiem dokumentów, spowodowanym pandemią koronawirusa. Jak jednak uspokaja burmistrz Kordian Kolbiarz, sytuacja nie powinna być dla mieszkańców powodem do niepokoju.

- No niestety, czas pandemii wydłuża procedury, uzgodnienia, uaktualnienia pewnych zgód. To wszystko trwa, natomiast wykonawca już przejął plac budowy, już ruszyła rada budowy, czyli ten organ formalny, który nadzoruje przebieg budowy. To jest kwestia, myślę, najbliższych kilku dni, tygodni, maksymalnie dwóch. Taką informację otrzymałem - tłumaczy.

Późniejsze wejście ekipy na plac budowy nie powinno jednak wpłynąć na czas prowadzenia robót, który określono na 15 miesięcy. Większe obawy pod tym względem budzą z kolei możliwe znaleziska archeologiczne.

- Wykonawca, jak cały czas podkreśla, jest w stanie terminu dotrzymać. Nie wiadomo jednak, co się stanie jak wkopią się w ziemię, bo tu zawsze jest trochę niespodzianek. To jest śródmieście Nysy, miasta zabytkowego, z 800-letnią historią, więc niespodzianek nie sposób wykluczyć - dodaje burmistrz.

Przypomnijmy, że w ramach II etapu przebudowy rynku zmienić ma się jego wschodnia i północna część. Projekt zakłada przede wszystkim poprawę estetyki, ale też zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie ruchu samochodowego. Ponadto, rynek po przebudowie ma być miejscem organizacji większej niż dotąd liczby wydarzeń plenerowych. Koszt inwestycji to prawie 10,5 miliona złotych, a pieniądze na ten cel pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Kordian Kolbiarz
Kordian Kolbiarz

Gospodarka

2021-09-25, godz. 12:47 Rusza drugi etap prac przy "Dolinie Złotnika" w Baborowie Gmina Baborów rozpoczyna 2. etap realizacji budowy infrastruktury turystyczno-przyrodniczej w ramach projektu utworzenia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego… » więcej 2021-09-24, godz. 18:15 Szersza, równiejsza, z chodnikiem i nowymi poboczami. DW 457 w Chróścicach po remoncie Półtora miliona złotych kosztował remont kilometra drogi wojewódzkiej 457 w Chróścicach (pow. opolski, gm. Dobrzeń Wlk). » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Dzień Energetyka w opolskiej elektrowni. Wyróżniono zasłużonych Ponad 30 pracowników PGE GiEK oddziału Elektrowni Opole otrzymało medale i dyplomy za długoletnią służbę, zasługi na rzecz opolskiej elektrowni i wzorowe… » więcej 2021-09-24, godz. 16:10 PSL: o problemach rolników. "W ciągu sześciu lat okrojono budżet na rolnictwo o 35 mld zł" Spadek krajowego budżetu na rolnictwo, sprzedaż ziemi rolnej i leśnej cudzoziemcom, inflacja, czy upadające gospodarstwa w skutek Afrykańskiego Pomoru Świń… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Ogromne zainteresowanie programem "Czyste Powietrze", także na Opolszczyźnie Od początku realizacji programu 'Czyste Powietrze', a więc przez 3 lata, wpłynęło w regionie ponad 8 tyś. 700 wniosków, a tylko w tym roku przeszło 3 tys… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 Mieszkańcy Opolszczyzny coraz chętniej korzystają z PUE ZUS Platforma Usług Elektronicznych ZUS, z której korzystają pracownicy, emeryci, przedsiębiorcy oraz lekarze, szczególnie przydatna okazuje się w ostatnich… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Powstaje nowa hala firmy B+K w Walcach. Przybędzie 150 miejsc pracy Trwa budowa nowej hali produkcyjnej fimy B+K w Walcach. W ciągu półtora roku powstanie zakład, w którym produkowane będą opakowania z tworzyw sztucznych… » więcej 2021-09-23, godz. 17:30 Firma Capita rozpoczyna działalność w Opolu. W początkowym etapie potrzeba 100-200 osób, chętnie mówiących po … Nowy inwestor w Opolu szuka na początek od stu do dwustu pracowników. Międzynarodowa firma Capita działa w branży konsultingu, outsourcingu i transformacji… » więcej 2021-09-23, godz. 14:00 Dokumenty geodezyjne zdobędziemy siedząc w domu. Ruszył specjalny portal, którego baza zawiera dokumenty wszystkich… Potrzebujesz zdobyć dokładną mapę, zamówić wyrys bądź wypis? Chcesz dowiedzieć się, jaki na danym terenie obowiązuje plan zagospodarowania czy też… » więcej 2021-09-23, godz. 13:15 Anna Zalewska w Radiu Opole o decyzji TSUE. "Decyzja wydana jednoosobowo, arogancko, bez przeczytania bardzo szerokiej… Europosłanka PiS Anna Zalewska, gość audycji 'Prosto z Sejmu' Magdaleny Ogórek komentuje decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o nałożeniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »