Radio Opole » Gospodarka
2021-05-24, 07:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Kończy się przebudowa ulicy Grottgera w Prudniku. "To ważna inwestycja dla naszych mieszkańców"

Ulica Grottgera w Prudniku [fot. archiwum prywatne]
Ulica Grottgera w Prudniku [fot. archiwum prywatne]
Ulica Grottgera w Prudniku [fot. archiwum prywatne]
Ulica Grottgera w Prudniku [fot. archiwum prywatne]
Ulica Grottgera w Prudniku [fot. archiwum prywatne]
Ulica Grottgera w Prudniku [fot. archiwum prywatne]
Gmina Prudnik realizuje dwie ważne inwestycje drogowe. Pierwsza to przebudowa ulicy Grottgera, która łączy dwie drogi powiatowe, a druga to remont osiedlowych nawierzchni. Na ulicę Grottgera miasto pozyskało 80 procent dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
- Ulica Grottgera łączy 3 drogi osiedlowe, które udało nam się również zmodernizować. Jest też ciekawym bypassem łączącym dwie drogi powiatowe - mówi Jarosław Szóstka, zastępca burmistrza Prudnika.

- Droga jest ważna dlatego, że łączy osiedle domków jednorodzinnych, ułatwia także przejazd z jednej drogi powiatowej do drugiej, omijając duże skrzyżowanie. Ważna jest również z punktu widzenia miejskiego oraz przedsiębiorców i dojazdu do pracy. Prowadzi ona pośrednio do naszej strefy inwestycyjnej.

Wartość całej inwestycji, jeśli chodzi o remont ulicy Grottgera wynosi 650 tysięcy złotych, z czego 520 tysięcy to dofinansowanie z rządu.
Jarosław Szóstka

Gospodarka

2021-10-20, godz. 17:45 Pracownicy techniczni 17 rozgłośni radiowych w Polsce szkolą się w Radiu Opole. Jest też czas, by poznać informatyczne… W codziennej pracy dbają o to, by radio od strony technicznej działało bez spięć, przepięć i zakłóceń a dziś spotkali się w Opolu, by wymienić się… » więcej 2021-10-20, godz. 12:45 Gmina Kietrz zakończyła kolejną w tym roku inwestycję drogową Zakończył się długo oczekiwany remont drogi w Ściborzycach Wielkich. Gmina Kietrz przeznaczyła na tę inwestycję 340 tys. złotych. Ponad sześćdziesiąt… » więcej 2021-10-20, godz. 11:54 Nowoczesna mówi o niekontrolowanym wzroście cen w kraju. Ekonomista odpowiada: To nie dotyczy tylko naszego kraju 'Było drogo, jest drożej, a najdrożej dopiero będzie'. Jeden z opolskich liderów opozycji Witold Zembaczyński krytykuje politykę rządu. W ramach ogólnopolskiej… » więcej 2021-10-20, godz. 08:00 Rozpoczęły się prace nad uzbrojeniem działki pod budowę bloków w Straduni W tym roku dokumentacja, w przyszłym budowa - takie są plany w zakresie uzbrojenia terenu w gminie Walce, na którym mają stanąć bloki mieszkalne, wybudowane… » więcej 2021-10-19, godz. 15:30 Wołczyński magistrat remontuje ulice nie tylko w mieście. Jednoczesna przebudowa kilku odcinków dzięki rządowym … Zakończyły się remonty trzech odcinków dróg w gminie Wołczyn. Przebudowa ulicy Kasztanowej w Szymonkowie kosztowała ponad 900 tysięcy złotych, podobnie… » więcej 2021-10-19, godz. 13:45 Trzy gorzowskie przedszkola zmienią się wizualnie i energetycznie, a hala sportowa zyska fotowoltaikę Pawłowice, Jastrzygowice i Zdziechowice. Przedszkola w tych miejscowościach gminy Gorzów Śląski przejdą kompleksową termomodernizację. » więcej 2021-10-19, godz. 13:30 Stawiają lampy, żeby było jaśniej i bezpieczniej W ramach poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, samorząd gminy Zawadzkie systematycznie stawia nowe oświetlenie w newralgicznych miejscach. W tym roku… » więcej 2021-10-19, godz. 11:00 ZUS przygotowuje się do wypłaty "czternastek". "Dodatkowe świadczenie zostanie wypłacone z urzędu" Pierwsze 'czternastki' trafią na konta emerytów i rencistów jeszcze w październiku - zapowiada ZUS. W całym kraju 14. emerytura zostanie wypłacona ponad… » więcej 2021-10-19, godz. 09:16 Strzelce Opolskie: samorząd dostał ponad 5 mln zł na docieplenie szkół Ponad 5 mln złotych otrzyma gmina Strzelce Opolskie na docieplenie budynków oświatowych. Pieniądze pochodzić będą z programu „Środowisko, Energia i Zmiany… » więcej 2021-10-18, godz. 12:10 Ponad 1600 osób skorzystało na Opolszczyźnie z programu MAMA 4+. ZUS czeka na kolejnych beneficjentów Są dodatkowe pieniądze dla matek lub ojców rodzin wielodzietnych - przypomina opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z programu MAMA 4+, który realizowany… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »