Radio Opole » Gospodarka
2021-05-20, 08:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Centrum Tułowic czekają zmiany. Inwestycje przeprowadzą starostwo powiatowe w Opolu oraz gmina

Park Zespołu Szkół w Tułowicach [fot starostwo powiatowe w Opolu]
Park Zespołu Szkół w Tułowicach [fot starostwo powiatowe w Opolu]
Ulica Pocztowa w Tułowicach [fot. archiwum gminy]
Ulica Pocztowa w Tułowicach [fot. archiwum gminy]
Zabytkowe część Tułowic przejdzie kolejną metamorfozę. Starostwo powiatowe w Opolu rozpoczyna kolejną część prac związaną z rewitalizacją parku, który jest częścią miejscowego zespołu szkół. Obecnie przygotowywany jest przetarg.
Jak informuje dyrektor tej placówki Adam Sinicki, to będą już ostatnie prace.

- Zarówno pod kątem przyrodniczym, jak i technicznym - mówi Adam Sinicki, dyrektor Zespołu Szkół w Tułowicach. - Jeśli chodzi o stronę techniczną, to będzie wykonana rekonstrukcja i odtworzenie ciągów komunikacyjnych. Czeka nas również budowa nowego ogrodzenia wokół parku. Odtworzymy też bramę wjazdową z figurami jeleni, które wieńczą bramne słupy.

Całkowity koszt rewitalizacji parku wyniesie 2 miliony 700 tysięcy złotych. Jak przekonuje starosta opolski Henryk Lakwa, ta inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie dofinansowanie z pieniędzy unijnych.

- To jest dofinansowanie w kwocie miliona złotych - mówi Lakwa. - To pozwoli nam dokonać już finalizacji prac. Chcemy, aby park i całe otoczenie mogli podziwiać nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy oraz turyści.

Inwestycją, która wpisuje się w zmiany w tej części Tułowic jest także remont ulicy Pocztowej. Ten będzie realizowany przez gminę.

- Zależało nam na zmianach w tym rejonie miasta - mówi Andrzej Wesołowski, burmistrz Tułowic. - Naszym marzeniem było, żeby Pocztowa była takim przedłużeniem ulicy Szkolnej. Od kościoła, wzdłuż urzędu gminy, przez DW 405 i w kierunku parku. To się nam bardzo ładnie komponuje.

Dodajmy, że Tułowice otrzymały dofinansowanie na remont ulicy Pocztowej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To ponad 420 tysięcy złotych, co stanowi 70 proc. kosztów całej inwestycji.
Adam Sinicki
Henryk Lakwa
Andrzej Wesołowski

Gospodarka

2021-08-03, godz. 21:00 Kolejne inwestycje drogowe w gminie Dąbrowa. Teraz czas na przebudowę drogi w Karczowie W gminie Dąbrowa rozpoczęły się kolejne inwestycje drogowe. Najważniejsze prace budowlane trwają w Karczowie przy ul. Wiejskiej. Jak informuje zastępca… » więcej 2021-08-03, godz. 18:50 W Izbie Rolniczej w Opolu rozmawiano o melioracji i funkcjonowaniu spółek wodnych w regionie W czasach gwałtownych zjawisk atmosferycznych kluczowym jest utrzymanie właściwej gospodarki wodnej na polach. Dobra melioracja skutecznie odprowadzi nadmiar… » więcej 2021-08-03, godz. 12:20 "Liczymy, że zmniejszy się liczba nielegalnych wysypisk". Zmodernizowany PSZOK w Chróścicach otwarty Więcej kontenerów na powiększonym terenie, miejsce do wymiany rzeczy używanych, ale też lepsza kontrola przywożonych śmieci. Po rocznych pracach otwarty… » więcej 2021-08-02, godz. 12:18 W ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Gmina Głogówek zamierza zbudować osiedle mieszkaniowe Na ostatniej sesji Rady Miasta Głogówka podjęto uchwałę na temat wyrażenia zgody na utworzenie przez gminę Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej - Południe… » więcej 2021-07-31, godz. 18:00 Rolniku! Bądź eko i oddaj folie do recyklingu Gmina Reńska Wieś namawia rolników do myślenia o aspektach ekologicznych prowadzonych przez nich działalności i zbieraniu, a następnie oddaniu do recyklingu… » więcej 2021-07-31, godz. 17:45 PAP: CBA sprawdza gospodarkę nieruchomościami w gminie Nysa Jak przekazała redakcja PAP, funkcjonariusze wrocławskiego oddziału Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęli kontrolę w gminie Nysa oraz podlegającej… » więcej 2021-07-31, godz. 14:35 Nie ma pieniędzy na remont dróg, to budują chodniki, bo taniej W kasie powiatowej pusto, starostwo nie ma pieniędzy na remonty dróg, poza łataniem dziur powstałych w czasie zimy, więc skupia się na tańszych inwestycjach… » więcej 2021-07-31, godz. 11:27 KRUS zachęca do uczestnictwa w konkursie filmowym "Moja wizja zero - Rolnik liderem bezpieczeństwa" Młodzież z całej Polski może wziąć udział w konkursie organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod hasłem 'Moja wizja zero - Rolnik… » więcej 2021-07-31, godz. 08:15 Większość pieniędzy na modernizację prószkowskiej oczyszczalni już jest. Pochodzą z trzech źródeł Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Prószkowie ma zabezpieczoną większą część pieniędzy na modernizację oczyszczalni ścieków. Fundusze pochodzą… » więcej 2021-07-30, godz. 14:15 Jest boom na bon turystyczny. Rośnie liczba podmiotów, w których można nim regulować należności za letni wypocz… Duże zainteresowanie bonem turystycznym. Na Opolszczyźnie liczba bonów całkowicie wykorzystanych przekroczyła właśnie 20 tysięcy, a w całej Polsce ponad… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »