Radio Opole » Gospodarka
2021-05-18, 19:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Gminy inwestują w remonty dróg

Budowa drogi [fot. archiwum gminy]
Budowa drogi [fot. archiwum gminy]
Samorządy corocznie inwestują w poprawę stanu dróg najniższej kategorii. Gminy Walce i Strzeleczki przymierzają się właśnie do rozpoczęcia kolejnych dwóch inwestycji, które poprawią jakość życia mieszkańców – skrócą czas dojazdu i spowodują, że w tym rejonie choć w części zapomni się o dziurawych drogach.
- W planach mamy remont, a raczej całkowitą przebudowę jednej z ulic w Racławiczkach - mówi Marek Pietruszka, wójt gminy Strzeleczki. - Chodzi dokładniej o ulicę Leśną, która jest już kompletnie zdewastowana. Została wybudowana na początku lat 90. XX w. To piękna droga, która prowadzi obok nowo wyremontowanego domu kultury i boiska do pobliskiego kompleksu leśnego.

W Racławiczkach wyremontowany ma być kilometrowy odcinek drogi. Dłuższa trasa zostanie wybudowana między Walcami a Grocholubiem.

- Szykujemy się do budowy nowej drogi – mówi Marek Śmiech, wójt gminy Walce. - Drogi transportu rolnego relacji Walce – Grocholub. Uzyskaliśmy dofinansowanie na poziomie 500 tys. zł. Kwota, jaką przewidujemy wydać, to ok. 700 tys. zł.

Oba remonty powinny zakończyć się jesienią tego roku. Samorządy pozyskały na te inwestycje pieniądze z Funduszu Rozwoju Gruntów Rolnych oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Marek Pietruszka
Marek Śmiech

Gospodarka

2021-07-29, godz. 15:51 Producent foteli samochodowych postawi fabrykę w strefie ekonomicznej gminy Ujazd Kolejny inwestor zdecydował się ulokować w strefie ekonomicznej gminy Ujazd. Tym razem to niemiecka firma Isringhausen, producent z branży automotive. Przedsiębiorstwo… » więcej 2021-07-29, godz. 13:00 W ciągu najbliższych trzech lat w centrum Kietrza ma powstać trzydzieści mieszkań Kietrz wspólnie z dziewięcioma gminami z województwa opolskiego przystąpił do programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Celem projektu jest budowa mieszkań… » więcej 2021-07-29, godz. 07:45 Potrawy regionalne będą promowane na różne sposoby. Rozstrzygnięto konkurs dla organizacji, które się tym zajmą Warsztaty kulinarne, stoiska z regionalnymi przysmakami i książki z przepisami - to tylko niektóre z inicjatyw, które będą promować potrawy z Opolszczyzny… » więcej 2021-07-28, godz. 15:15 Nieczynny od lat dworzec zyska nowe życie - będzie przystankiem dla rowerzystów i świetlicą wiejską Przez Sukowice w gminie Cisek od dawna nie przebiega linia kolejowa, więc i dworzec nie spełnia swojej roli. Budynek ma przejść gruntowną przebudowę i za… » więcej 2021-07-28, godz. 13:45 Mimo pandemii, pracodawcy nadal szukają załogi. Duża liczba ofert dla cudzoziemców 600 ofert pracy sezonowej trafiło do opolskich pośredniaków. To tyle samo, co przed pandemią koronawirusa. Konkurencję dla młodzieży stanowią obcokrajowcy… » więcej 2021-07-28, godz. 12:36 Jedne remonty się zaczynają, drugie niebawem się zakończą. W Głubczycach realizowane są kolejne inwestycje drog… Dobiegają końca kolejne postępowania przetargowe na przeprowadzenie remontów dróg w Głubczycach. Do końca tygodnia powinien być znany wykonawca remontu… » więcej 2021-07-27, godz. 14:15 Od środy będzie można zabiegać o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku. WUP w Opolu rozpocznie przyjmowanie wni… Rodzice i opiekunowie prawni dzieci do lat 3, którzy chcą podjąć pracę, mogą otrzymać dofinansowanie do żłobka. Taką pomoc oferuje Wojewódzki Urząd… » więcej 2021-07-27, godz. 13:45 Jedne remonty się skończą, kolejne prace zaczną. Drogowe inwestycje powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Trwa sezon na remonty drogowe. Związane z tym utrudnienia są utrapieniem kierowców, ale są nieodzowne. Obecnie na drogach powiatowych w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-07-27, godz. 10:15 Z małym opóźnieniem rozpoczęły się żniwa w Kombinacie Rolnym w Kietrzu. Powodem była niesprzyjająca aura Na polach Kombinatu Rolnego w Kietrzu na dobre ruszyły żniwa. Chłodny i wilgotny przełom maja oraz czerwca spowodował, że prace w największym gospodarstwie… » więcej 2021-07-26, godz. 20:00 Nowy inwestor w strefie w Rogowie Opolskim Duży inwestor zdecydował się kupić działkę i planuje wybudować zakład w Rogowie Opolskim na terenach strefy ekonomicznej gminy Krapkowice. Przygotowania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »