Radio Opole » Gospodarka
2021-05-11, 15:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Trwa III Krajowy Kongres Forów Skarbników. Główny temat to finanse samorządów

III Krajowy Kongres Forów Skarbników w tym roku on-line
III Krajowy Kongres Forów Skarbników w tym roku on-line
III Krajowy Kongres Forów Skarbników w tym roku on-line [fot. https://pixabay.com/pl]
III Krajowy Kongres Forów Skarbników w tym roku on-line [fot. https://pixabay.com/pl]
Stan finansów samorządowych czy opłata retencyjna - to tylko część tematów, które zostaną poruszone podczas III Krajowego Kongresu Forów Skarbników. Rozpoczął się on dzisiaj i potrwa do jutra (12.05). Wszystkie spotkania odbywają się w formie on-line. Dla uczestników, czyli przedstawicieli administracji jednostek samorządowych przygotowano blisko 30 tematów i dyskusję z 46 ekspertami. W wydarzeniu biorą też udział skarbnicy z naszego regionu.
- Co ważne, nie jest to spotkanie wyłącznie dla skarbników. Jutro od godziny 9.15 do 10.30 mogą do niego dołączyć także mieszkańcy - mówi Magdalena Popławska, dyrektor Opolskiego Centrum Demokracji Lokalnej FRDL.

- Mamy sesję otwartą dla wszystkich osób, które są zainteresowane systemem korekcyjno-wyrównawczym dochodów jednostek samorządu terytorialnego. To jest tak zwane janosikowe. Jutro ta debata będzie do obejrzenia na portalu facebook, na profilu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Podstawą do tej dyskusji, będzie raport pana profesora Pawła Swianiewicza. Udział wezmą też skarbnicy, którzy na co dzień pracują z tą materią.

Dodajmy, że patronat honorowy nad obradami objął minister Michał Cieślak, członek rady ministrów. Radio Opole także jest patronem medialnym kongresu. Wszystkie spotkania są dostępne na stronie www.kongresskarbnikow.pl oraz na profilu facebook.
Magdalena Popławska

Gospodarka

2021-06-20, godz. 09:00 Gmina dostanie pieniądze na budowę drogi, o ile radni się zgodzą na zmiany w budżecie Gmina Krapkowice może otrzymać 1,3 mln dotacji z funduszy unijnych na budowę drogi do terenów inwestycyjnych. Żeby tak się stało, radni muszą się zgodzić… » więcej 2021-06-19, godz. 15:10 Milion złotych na inwestycje w gminie Kietrz z programu RFIL Gmina Kietrz otrzymała milion złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę kanalizacji w popegeerowskim osiedlu Krotoszyn i remont dróg wewnętrznych… » więcej 2021-06-18, godz. 16:29 Opolski KRUS rozstrzygnął konkurs na bezpieczne gospodarstwo rolne i konkurs plastyczny. Za nami gala wojewódzka [FILM… Opolszczyzna jest jednym z regionów, gdzie odnotowuje się najmniej wypadków przy pracy na roli. W ocenie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego opolskie… » więcej 2021-06-18, godz. 15:55 Nowy prezes Grupy Azoty ZAK S.A. Kędzierzyn - Koźle. Został nim Paweł Stańczyk Od poniedziałku (21.06) nowym prezesem Grupy Azoty ZAK S.A. będzie Paweł Stańczyk. Zastąpi on na tym stanowisku p.o. funkcję prezesa Artura Kamińskiego… » więcej 2021-06-18, godz. 10:28 To może ułatwić drogę do ekologicznych rozwiązań. W Komprachcicach uruchomiono punkt informacyjny programu "Czyste… Doradzą, poinformują, a także pomogą załatwić formalności czy też wypełnić wniosek. W Komprachcicach uruchomiony został punkt informacyjny dla mieszkańców… » więcej 2021-06-17, godz. 15:26 Staże, praktyki, szukanie innowacyjnych rozwiązań i wspólne badania. Politechnika rozpoczyna szeroką współpracę… Praca nad innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, praktyki dla studentów czy wspólne badania naukowe. Politechnika Opolska podpisała umowę o współpracy… » więcej 2021-06-17, godz. 13:00 ZUS zachęca do aktywacji bonów turystycznych. Na każde dziecko przysługuje 500 złotych 53 tysiące bonów turystycznych w ogóle nie aktywowano, 39 tysięcy zostało zrealizowanych częściowo - informuje opolski ZUS. Tegoroczne wakacje to ostatnie… » więcej 2021-06-17, godz. 11:00 Pomogą założyć własną działalność gospodarczą. Wystarczy dobry pomysł na biznes i chęć działania Należy mieć dobry pomysł na biznes i chęć działania. Mieszkańcy regionu, którzy wskutek pandemii COVID-19 utracili pracę lub nie mogą jej podjąć i… » więcej 2021-06-16, godz. 15:00 Utrudniony przejazd na trasie Olesno-Gorzów Śląski-Praszka Zamknięty jest wyjazd z Olesna w kierunku Gorzowa Śląskiego i Praszki drogą wojewódzką nr 487 ze względu na kolejny etap budowy obwodnicy Olesna. » więcej 2021-06-16, godz. 11:00 Ponad 70 milionów złotych dywidendy wypłacą swoim akcjonariuszom kędzierzyńskie "Azoty" W 2020 roku Grupa Azoty ZAK S.A. osiągnęła zysk obrotowy w wysokości ponad 117 milionów 827 tysięcy złotych netto. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »