Radio Opole » Gospodarka
2021-03-12, 07:00 Autor: Witold Wośtak

Grupa kluczborskich przedsiębiorców próbuje przyciągnąć mieszkańców na Pasaż Piłsudskiego. Ważny jest wątek charytatywny

Kobiety z Pejzażu Piłsudskiego w Kluczborku [fot. Kinga Adamska]
Kobiety z Pejzażu Piłsudskiego w Kluczborku [fot. Kinga Adamska]
Kobiety z Pejzażu Piłsudskiego w Kluczborku [fot. Kinga Adamska]
Kobiety z Pejzażu Piłsudskiego w Kluczborku [fot. Kinga Adamska]
Kobiety z Pejzażu Piłsudskiego w Kluczborku [fot. Kinga Adamska]
Kobiety z Pejzażu Piłsudskiego w Kluczborku [fot. Kinga Adamska]
Czy ulica Piłsudskiego w centrum Kluczborka znów zacznie tętnić życiem? Stara się o to grupa kilkunastu przedsiębiorców i właścicieli sklepów, którzy zdają sobie sprawę, że ulica nie jest zbyt popularna wśród mieszkańców. W ciągu kilku lat wiele działalności zostało zlikwidowanych lub przeniesionych.
- Chcieliśmy, żeby klienci znaleźli nas, a poznaliśmy się też po sąsiedzku - mówi Aleksandra Adamska, jedna z inicjatorek Pasażu Piłsudskiego w Kluczborku.

- Chodziło nam o to, by ludzie chcieli do nas przychodzić i zobaczyć, że jest mnóstwo zabytków, wiele ciekawych rzeczy, a przede wszystkim stoją nasze przedsiębiorstwa - sklepy i punkty handlowo-usługowe. Podczas pandemii, kiedy galerie oraz inne sklepy były zamknięte, my pełniliśmy dyżury, żeby wesprzeć się wzajemnie.

Ważną częścią tej inicjatywy jest wątek charytatywny. - Robimy coś pożytecznego dla siebie oraz innych - dodaje Aleksandra Adamska.

- Mieliśmy już między innymi koncert charytatywny na rzecz Iwony Glazer, którą wspieramy przez cały czas. W międzyczasie jeden z naszych przedsiębiorców samodzielnie wykonał dwa kosze na nakrętki, na które materiał zasponsorowaliśmy. One świetnie tutaj funkcjonują, a przecież całość jest przeznaczana na działania charytatywne.

Najnowszym akcentem jest sesja zdjęciowa z okazji Dnia Kobiet.
Aleksandra Adamska 1
Aleksandra Adamska 2

Gospodarka

2021-09-26, godz. 14:00 Wspólny projekt gminy Branice i czeskich Brumovic na modernizację Parku Pod Lipami Gmina Branice wspólnie z czeskimi Brumovicami pozyskała z Euroregionu Silesia fundusze na efektowną modernizację ogrodzenia Parku Pod Lipami w Branicach. Będzie… » więcej 2021-09-26, godz. 08:20 Kierowcy ciężarówek mają ostatnie dni, żeby przestawić się na e-TOLL. Nowy system wejdzie w życie na opolskim odcinku… Coraz mniej czasu do wyłączenia systemu viaTOLL. Od początku października za przejazd ciężarówek na drogach płatnych będzie można rozliczać się wyłącznie… » więcej 2021-09-25, godz. 12:47 Rusza drugi etap prac przy "Dolinie Złotnika" w Baborowie Gmina Baborów rozpoczyna 2. etap realizacji budowy infrastruktury turystyczno-przyrodniczej w ramach projektu utworzenia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego… » więcej 2021-09-24, godz. 18:15 Szersza, równiejsza, z chodnikiem i nowymi poboczami. DW 457 w Chróścicach po remoncie Półtora miliona złotych kosztował remont kilometra drogi wojewódzkiej 457 w Chróścicach (pow. opolski, gm. Dobrzeń Wlk). » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Dzień Energetyka w opolskiej elektrowni. Wyróżniono zasłużonych Ponad 30 pracowników PGE GiEK oddziału Elektrowni Opole otrzymało medale i dyplomy za długoletnią służbę, zasługi na rzecz opolskiej elektrowni i wzorowe… » więcej 2021-09-24, godz. 16:10 PSL: o problemach rolników. "W ciągu sześciu lat okrojono budżet na rolnictwo o 35 mld zł" Spadek krajowego budżetu na rolnictwo, sprzedaż ziemi rolnej i leśnej cudzoziemcom, inflacja, czy upadające gospodarstwa w skutek Afrykańskiego Pomoru Świń… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Ogromne zainteresowanie programem "Czyste Powietrze", także na Opolszczyźnie Od początku realizacji programu 'Czyste Powietrze', a więc przez 3 lata, wpłynęło w regionie ponad 8 tyś. 700 wniosków, a tylko w tym roku przeszło 3 tys… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 Mieszkańcy Opolszczyzny coraz chętniej korzystają z PUE ZUS Platforma Usług Elektronicznych ZUS, z której korzystają pracownicy, emeryci, przedsiębiorcy oraz lekarze, szczególnie przydatna okazuje się w ostatnich… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Powstaje nowa hala firmy B+K w Walcach. Przybędzie 150 miejsc pracy Trwa budowa nowej hali produkcyjnej fimy B+K w Walcach. W ciągu półtora roku powstanie zakład, w którym produkowane będą opakowania z tworzyw sztucznych… » więcej 2021-09-23, godz. 17:30 Firma Capita rozpoczyna działalność w Opolu. W początkowym etapie potrzeba 100-200 osób, chętnie mówiących po … Nowy inwestor w Opolu szuka na początek od stu do dwustu pracowników. Międzynarodowa firma Capita działa w branży konsultingu, outsourcingu i transformacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »