Radio Opole » Gospodarka
2021-03-05, 20:45 Autor: Daniel Klimczak

Do Grodkowa pukają kolejni inwestorzy. Miasto chce im stworzyć lepsze warunki

W strefie inwestycyjnej w Grodkowie powstała dotąd fabryka styropianu [fot. Daniel Klimczak]
W strefie inwestycyjnej w Grodkowie powstała dotąd fabryka styropianu [fot. Daniel Klimczak]
Kolejni inwestorzy zainteresowani lokowaniem zakładów w gminie Grodków. Obecnie rozmowy z magistratem prowadzą co najmniej dwie spore firmy.
Jedna z nich chce postawić między Głębockiem a Żelazną fermę drobiu liczącą około 125 tysięcy kurcząt. Spółka ta posiada już podobny obiekt w gminie Lewin Brzeski. Burmistrz Marek Antoniewicz wskazuje, że według zapowiedzi inwestora obiekt nie byłby uciążliwy dla mieszkańców.

- Przedsiębiorca przedstawia, że ta inwestycja nie będzie miała wpływu na środowisko i nie będzie uciążliwa dla mieszkańców. Zrobiliśmy pewne rozeznanie i jak na razie wygląda to tak, że te słowa są prawdziwe, ale nie ma jeszcze decyzji - dodaje.

Sprawa ma w najbliższym czasie zostać przedstawiona mieszkańcom. Jak zapewniają władze miasta, chodzi o to, by nie podejmować decyzji bez ich aprobaty.

Kolejna z firm przygląda się z kolei terenom inwestycyjnym na rogatkach miasta. Do zagospodarowania pozostają tam jeszcze dwie działki.

- Przyjeżdżają inwestorzy, oglądają. Jedna jest szczególnie w kręgu zainteresowań pewnej firm, z tym, że tam był problem dojazdu. To był warunek wszystkich, którzy się do tej pory pojawiali, że chcą mieć dobry dostęp do obwodnicy Grodkowa - wyjaśnia burmistrz.

Aby sprostać oczekiwaniom inwestorów, gmina chce w tym roku zbudować drogi dojazdowe do tych terenów. Magistrat liczy, że pomogą w tym pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. Zadanie uzyskało już akceptację wojewody, a lista czeka na ostateczne zatwierdzenie przez premiera

Władze miasta na razie nie zdradzają żadnych szczegółów dotyczących inwestora zainteresowanego działalnością w strefie ekonomicznej. Wiadomo jedynie, że na rozważanej przez niego lokalizacji mogłaby powstać fabryka.

Dodajmy, że poza wspomnianymi firmami, rozmowy z magistratem prowadziła w ostatnim czasie także jedna z działających w gminie kopalni kruszywa. Przedsiębiorca ten chciał rozszerzyć swoją dotychczasową działalność o wydobycie na kolejnych terenach. W tym wypadku jednak magistrat nie wyraził zgody na inwestycję, argumentując, że jest ona niezgodna z jej założeniami oraz planem zagospodarowania przestrzennego.
Marek Antoniewicz
Marek Antoniewicz

Gospodarka

2021-04-16, godz. 16:10 Opole chce się zamienić gruntami z przedsiębiorcą. Radni PO i PiS: "Dobry biznes robi Ryszard Wójcik, a nie miasto… Radni Opola na najbliższej sesji mają zdecydować, czy miasto będzie mogło zamienić się gruntami z lokalnym przedsiębiorcą Ryszardem Wójcikiem. Według… » więcej 2021-04-16, godz. 08:30 NIK opublikowała wnioski z kontroli reaktywacji kędzierzyńsko-kozielskiego portu Opolska delegatura Najwyższej Izby Kontroli sprawdziła działania podejmowane w związku z próbą reaktywacji portu śródlądowego w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2021-04-16, godz. 07:00 Zostały dwa tygodnie na rozliczenie się z urzędem skarbowym Kończy się czas na rozliczenie z fiskusem. PIT za ubiegły rok należy złożyć do 30 kwietnia. Można to zrobić za pomocą usługi elektronicznej Twój e-PIT… » więcej 2021-04-15, godz. 19:30 Staże i prace interwencyjne. Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach promuje kolejne formy aktywizacji bezrobotnych Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach prowadzi nabór wniosków na prace interwencyjne oraz staże dla osób bezrobotnych. Nabór realizowany jest w ramach Regionalnego… » więcej 2021-04-15, godz. 13:27 Elektrownia Opole utrzymała wpis do krajowego systemu ekozarządzania i audytu EMAS Elektrownia Opole spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania z zakresu ochrony środowiska. Potwierdza to utrzymanie rejestracji w krajowym systemie ekozarządzania… » więcej 2021-04-15, godz. 10:00 W przyszłym miesiącu ruszy remont DK 45 przy węźle autostradowym Opole Południe W maju ma ruszyć budowa dwóch rond w rejonie wjazdu na autostradę A4 koło Rogowa Opolskiego na DK 45. Według podpisanej umowy między Generalną Dyrekcją… » więcej 2021-04-14, godz. 18:00 Emerytury ponad granicami ZUS załatwia elektronicznie ZUS jest liderem w elektronicznej wymianie danych z zagranicznymi instytucjami ubezpieczeniowymi. Jako jedna z pierwszych instytucji w Europie, wdrożył system… » więcej 2021-04-14, godz. 15:59 Pierwsi mieszkańcy Kietrza wzięli udział w Narodowym Spisie Powszechnym Kilkadziesiąt osób spisało się już w biurze spisowym Urzędu Miejskiego w Kietrzu. Dwa tygodnie temu ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań… » więcej 2021-04-14, godz. 14:30 Senator pyta ministerstwo klimatu o wycinkę lasów wokół Kędzierzyna-Koźla Senator Beniamin Godyla dopytuje w Ministerstwie Klimatu i Środowiska o wycinkę lasów wokół Kędzierzyna-Koźla. To reakcja na skargi mieszkańców powiatu… » więcej 2021-04-13, godz. 16:30 Program budowy 100 obwodnic z akceptacją rządu. W planie są cztery trasy w naszym regionie - Rząd przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W ramach programu obwodnicowego w całej Polsce powstaną obwodnice… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »