Radio Opole » Gospodarka
2020-11-20, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

Na namysłowskim rynku otwarto skup butelek. Odwiedzając go można wesprzeć medyków i restauratorów

Dyrektor Browaru Namysłów Jacek Sawicki (z lewej) wraz z burmistrzem Bartłomiejem Stawiarskim (z prawej) [fot. Daniel Klimczak]
Dyrektor Browaru Namysłów Jacek Sawicki (z lewej) wraz z burmistrzem Bartłomiejem Stawiarskim (z prawej) [fot. Daniel Klimczak]
Na rynku w Namysłowie uruchomiono skup butelek [fot. Daniel Klimczak]
Na rynku w Namysłowie uruchomiono skup butelek [fot. Daniel Klimczak]
Na rynku w Namysłowie uruchomiono skup butelek [fot. Daniel Klimczak]
Na rynku w Namysłowie uruchomiono skup butelek [fot. Daniel Klimczak]
Na rynku w Namysłowie uruchomiono skup butelek [fot. Daniel Klimczak]
Na rynku w Namysłowie uruchomiono skup butelek [fot. Daniel Klimczak]
Mieszkańcy Namysłowa mogą w łatwy sposób wspierać służbę zdrowia i lokalny rynek pracy. Wystarczy przynieść zwrotne butelki po piwie do punktu skupu uruchomionego właśnie na tamtejszym rynku.
Dzięki wspólnej akcji gminy, Fundacji Zielony Ład oraz Grupy Żywiec, do której należy browar w Namysłowie, za każdą z butelek zwrotnych koncernu można otrzymać zwrot kaucji, a także przyczynić się do pomocy tym, którzy mocno odczuwają skutki pandemii. Burmistrz Bartłomiej Stawiarski wskazuje, że aby wziąć udział w akcji nie trzeba mieć paragonu za zakupione napoje.

- Każdy mieszkaniec dostanie za butelkę 35 groszy, a oprócz tego, Fundacja Zielony Ład wpłaci kolejną złotówkę za każdą butelkę, która będzie przeznaczona na zakup posiłków dla naszych medyków, co ważne, tutaj w naszej lokalnej gastronomii. Czyli mamy tutaj 3 zadania w jednym - dodaje.

Dyrektor Browaru Namysłów Jacek Sawicki zauważa, że akcja ma na celu także promowanie ekologicznych postaw wśród mieszkańców.

- Ta inicjatywa jest przede wszystkim skierowana na działania takie środowiskowe. Butelka zwrotna jest dużo bardziej ekologiczna niż butelka bezzwrotna. Jesteśmy taką grupą akurat browarnianą, która bardzo mocno na to zwraca uwagę - przekonuje.

Jak dodaje dyrektor, w najbliższym czasie stopniowo zmieniać będzie się także strategia browaru, który rozpoczął już rozlew piwa do opakowań zwrotnych.

Pomysłodawcy akcji podkreślają, że wielorazowa butelka może być użyta nawet około 25 razy i w tym czasie nie wymaga ona żadnego przetwarzania. Dzięki temu udaje się 10-krotnie zmniejszyć tak zwany ślad węglowy w porównaniu z butelkami jednorazowymi.
Bartłomiej Stawiarski
Jacek Sawicki

Gospodarka

2020-11-23, godz. 18:00 Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska przyjrzy się planom budowy obwodnicy Brzegu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Opolu sprawdzi, czy budowa obwodnicy Brzegu w ciągu DK 39 nie zagraża środowisku. Taką prośbę do instytucji, która… » więcej 2020-11-23, godz. 11:30 Wkrótce ruszy remont namysłowskiego "pośredniaka". Prace wpłyną pozytywnie na środowisko i pomogą zmniejszyć k… Wkrótce ruszą prace mające na celu modernizację budynku namysłowskiego urzędu pracy. chodzi między innymi o termomodernizację, która pozwoli nie tylko… » więcej 2020-11-23, godz. 10:58 Plac zabaw, siłownia pod chmurką. Nowe inwestycje w placówkach oświatowych Baborowa Na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie powstaje nowy plac zabaw dla dzieci. Montowane są także urządzenia sprawnościowe dla uczniów starszych… » więcej 2020-11-23, godz. 08:30 ZUS wysyła do przedsiębiorców informacje o stanie składek i ewentualnych zaległościach Opolscy przedsiębiorcy powinni zainteresować się stanem składek na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. » więcej 2020-11-22, godz. 16:15 Gmina Ujazd w ramach własnego programu dotacji w tym roku zlikwidowała 35 kopciuchów. 5 osób zdecydowało się na … W ramach gminnego programu dotacji do wymiany pieców w Ujeździe od 2019 udało się pozbyć 69 kopciuchów. W tym roku program rozszerzono o dofinansowanie do… » więcej 2020-11-22, godz. 10:30 Boom na drogach Ozimka. W planach kilkanaście inwestycji Kilkanaście dróg w najbliższym czasie planuje wyremontować gmina Ozimek. Najszybciej zrealizowane zostaną cztery inwestycje w trzech miejscowościach. » więcej 2020-11-21, godz. 17:20 Rośnie zadłużenie Polaków. Na tle pozostałych regionów Opolszczyzna wypada pod tym względem przyzwoicie W czasie pandemii koronawirusa w Polsce wzrosła wartość nieregulowanych terminowo zobowiązań. Na tle pozostałych regionów, Opolszczyzna wypada przyzwoicie… » więcej 2020-11-21, godz. 14:00 W grudniu ruszy rewitalizacja rynku w Ujeździe. Przekazano plac budowy dla inwestycji Jeszcze w grudniu ruszą prace związane z rewitalizacją rynku w Ujeździe. Gmina wybrała wykonawcę i przekazała plac budowy. Rewitalizacja rynku będzie kosztować… » więcej 2020-11-21, godz. 11:15 Ruszył remont Gminnego Ośrodka Kultury w Reńskiej Wsi. Inwestycja jest warta milion złotych Rozpoczęła się kompleksowa modernizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Reńskiej Wsi. Obiekt zostanie przebudowany wewnątrz i docieplony oraz dostosowany do potrzeb… » więcej 2020-11-21, godz. 08:45 46 milionów złotych w planie budżetu gminy Ujazd na 2021 rok. Będzie rewitalizacja rynku i remonty dróg Gmina Ujazd przygotowała projekt budżetu na 2021 rok. Opiewa on na 46 milionów złotych, z czego około 14,5 miliona pochłoną inwestycje. Na liście największych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***