Radio Opole » Gospodarka
2020-11-20, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

Na namysłowskim rynku otwarto skup butelek. Odwiedzając go można wesprzeć medyków i restauratorów

Dyrektor Browaru Namysłów Jacek Sawicki (z lewej) wraz z burmistrzem Bartłomiejem Stawiarskim (z prawej) [fot. Daniel Klimczak]
Dyrektor Browaru Namysłów Jacek Sawicki (z lewej) wraz z burmistrzem Bartłomiejem Stawiarskim (z prawej) [fot. Daniel Klimczak]
Na rynku w Namysłowie uruchomiono skup butelek [fot. Daniel Klimczak]
Na rynku w Namysłowie uruchomiono skup butelek [fot. Daniel Klimczak]
Na rynku w Namysłowie uruchomiono skup butelek [fot. Daniel Klimczak]
Na rynku w Namysłowie uruchomiono skup butelek [fot. Daniel Klimczak]
Na rynku w Namysłowie uruchomiono skup butelek [fot. Daniel Klimczak]
Na rynku w Namysłowie uruchomiono skup butelek [fot. Daniel Klimczak]
Mieszkańcy Namysłowa mogą w łatwy sposób wspierać służbę zdrowia i lokalny rynek pracy. Wystarczy przynieść zwrotne butelki po piwie do punktu skupu uruchomionego właśnie na tamtejszym rynku.
Dzięki wspólnej akcji gminy, Fundacji Zielony Ład oraz Grupy Żywiec, do której należy browar w Namysłowie, za każdą z butelek zwrotnych koncernu można otrzymać zwrot kaucji, a także przyczynić się do pomocy tym, którzy mocno odczuwają skutki pandemii. Burmistrz Bartłomiej Stawiarski wskazuje, że aby wziąć udział w akcji nie trzeba mieć paragonu za zakupione napoje.

- Każdy mieszkaniec dostanie za butelkę 35 groszy, a oprócz tego, Fundacja Zielony Ład wpłaci kolejną złotówkę za każdą butelkę, która będzie przeznaczona na zakup posiłków dla naszych medyków, co ważne, tutaj w naszej lokalnej gastronomii. Czyli mamy tutaj 3 zadania w jednym - dodaje.

Dyrektor Browaru Namysłów Jacek Sawicki zauważa, że akcja ma na celu także promowanie ekologicznych postaw wśród mieszkańców.

- Ta inicjatywa jest przede wszystkim skierowana na działania takie środowiskowe. Butelka zwrotna jest dużo bardziej ekologiczna niż butelka bezzwrotna. Jesteśmy taką grupą akurat browarnianą, która bardzo mocno na to zwraca uwagę - przekonuje.

Jak dodaje dyrektor, w najbliższym czasie stopniowo zmieniać będzie się także strategia browaru, który rozpoczął już rozlew piwa do opakowań zwrotnych.

Pomysłodawcy akcji podkreślają, że wielorazowa butelka może być użyta nawet około 25 razy i w tym czasie nie wymaga ona żadnego przetwarzania. Dzięki temu udaje się 10-krotnie zmniejszyć tak zwany ślad węglowy w porównaniu z butelkami jednorazowymi.
Bartłomiej Stawiarski
Jacek Sawicki

Gospodarka

2021-05-13, godz. 18:55 Pod koniec maja ruszy remont dw 457 w Chróścicach. W ZDW podpisano umowę na przebudowę kilometrowego odcinka drogi Zarząd Dróg Wojewódzkich wyremontuje kilometrowy odcinek drogi 457 w Chróścicach. To droga, łącząca trasę z Dobrzenia Wielkiego do Brzegu przez Popielów… » więcej 2021-05-12, godz. 20:15 Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu pozyskał grant, żeby uczyć seniorów obsługi smartfona. Wyjaśnił, jak rozdysponuje… Pomoc seniorom w nauce praktycznego korzystania ze smartfona, rozwinięcie kompetencji społecznych i wyjścia do instytucji kultury - to główne założenia… » więcej 2021-05-12, godz. 19:15 "Liczyła się kreatywność i reakcja na zmieniający się świat". Nagrodzono laureatów Opolskiej Marki 2020 Dostosowanie się do nowych warunków pracy, nauki czy też skonstruowanie swojej oferty, aby była ona atrakcyjna on-line. Rozdano nagrody w konkursie Opolska… » więcej 2021-05-12, godz. 17:15 Zamiast piramid - szklane domy. Remont placu Żeromskiego na półmetku [ZDJĘCIA] Na półmetku jest remont placu Żeromskiego w Strzelcach Opolskich. Inwestycja kosztująca 4,8 mln zł ma być gotowa w listopadzie. Obecnie trwają prace przy… » więcej 2021-05-12, godz. 16:15 Roland Wrzeciono odchodzi z OCRG. Nowym miejscem pracy ma być jedna ze spółek w regionie Dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki Roland Wrzeciono po 6 latach sprawowania funkcji odchodzi ze stanowiska, a jego miejsce zajmie Tomasz Hanzel. Zmiany… » więcej 2021-05-12, godz. 14:58 Głubczycki Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy już po remoncie. Prace trwały kilka miesięcy Zakończyły się prace remontowe w budynkach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głubczycach. Starostwo powiatowe pozyskało na ten cel unijne dofinansowanie… » więcej 2021-05-12, godz. 10:06 Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców przedłużony. Można z niego korzystać na dotychczasowych zasadach Do 23 maja został wydłużony dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców w przypadku nagłego zamknięcia placówki edukacyjnej z powodu koronawirusa. Dodatkowy… » więcej 2021-05-11, godz. 19:15 Grodków chce budować nowe mieszkania komunalne. Rozwiązanie może kosztować gminę mniej, niż remontowanie zniszczonych… Grodkowski magistrat planuje stworzenie około 20 nowych mieszkań komunalnych. Ma to pozwolić w częściowym skróceniu długiej kolejki oczekujących na przydział… » więcej 2021-05-11, godz. 15:45 Trwa III Krajowy Kongres Forów Skarbników. Główny temat to finanse samorządów Stan finansów samorządowych czy opłata retencyjna - to tylko część tematów, które zostaną poruszone podczas III Krajowego Kongresu Forów Skarbników… » więcej 2021-05-11, godz. 13:30 Wybudują drogę rolną, która włączy się w sieć ścieżek rowerowych Ponad dwukilometrowa droga połączy Reńską Wieś i Radziejów. Prace rozpoczną się lada dzień, ale powinny się zakończyć przed żniwami. Przebieg drogi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »