Radio Opole » Gospodarka
2020-11-17, 15:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Mimo formy on-line zainteresowanie jest bardzo duże. Akademickie Targi Pracy na PO potrwają dłużej niż planowano

Akademickie Targi Pracy PO odbywają się w tym roku on-line [fot. organizator]
Akademickie Targi Pracy PO odbywają się w tym roku on-line [fot. organizator]
Ponad 150 ofert - praktyk czy też staży, 30 pracodawców i 10 webinarów. Na Politechnice Opolskiej trwają Akademickie Targi Pracy. W tym roku prowadzone są w wyjątkowy sposób, ponieważ ze względu na pandemię koronawirusa mają formę on-line.
Jak informuje Aleksandra Jasińska, kierownik Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej, mimo że targi prowadzone są drogą elektroniczną, to zainteresowanie prezentowanymi ofertami wśród studentów jest bardzo duże.

- Widać, że młodzi ludzie dużo szybciej adaptują się do nowej rzeczywistości - mówi Jasińska. - Mam wrażenie, że dla nich się niewiele zmieniło. Na pewno zmieniły się trochę oferty pracy i to jak pracodawcy podchodzą do poszukiwania pracowników. Mamy coraz więcej ofert pracy zdalnej. Coraz więcej osób musi zdać sobie sprawę, że trzeba przyzwyczaić się do takiej formy i coraz więcej osób sobie z tym doskonale radzi.

Marcin Kawalerowicz z opolskiej firmy Codefusion, która tworzy oprogramowania przekonuje, że w związku z pandemią zmienia się rynek pracy. Wiele firm już dostosowuje się do nowej rzeczywistości.

- Studenci mają tego świadomość i szukają różnych ścieżek rozwoju - dodaje Kawalerowicz. - Przede wszystkim praktyki, staże, ale też pytania o prace. Tych ostatnich jest najmniej, ponieważ większość pytających to aktywni studenci. Duże zainteresowanie dotyczy również naszego programu praktyk letnich.

W związku z dużym zainteresowaniem Akademickie Targi Pracy na Politechnice Opolskiej zostaną przedłużone do godziny 17.00.

Dodajmy, że odbywają się one po raz 12, a wydarzenie to patronatem objęło Radio Opole.
Aleksandra Jasińska
Marcin Kawalerowicz

Gospodarka

2021-03-01, godz. 19:00 Opolska elektrownia spełni unijne wymogi dotyczące emisji pyłów. Rusza ostatni etap modernizacji elektrofiltrów na… Rusza ostatni etap modernizacji elektrofiltrów na blokach opolskiej elektrowni. Po zakończeniu prac zakład będzie spełniać nowe standardy emisji pyłu i… » więcej 2021-03-01, godz. 16:15 Ponad pół miliona złotych na ratowanie zabytków w Kluczborku. Zyska między innymi kościół ewangelicki 520 tysięcy złotych przeznaczyła gmina Kluczbork na renowację zabytków. » więcej 2021-03-01, godz. 13:54 MZK Kędzierzyn-Koźle będzie miał dwa autobusy elektryczne Podpisano umowę na dostarczenie dwóch autobusów elektrycznych dla MZK w Kędzierzynie-Koźlu. Pojazdy zostaną dostarczone za rok. W tym czasie w zajezdni pojawi… » więcej 2021-03-01, godz. 10:00 Gminy zwalniają z opłat i podatków, żeby pomóc przedsiębiorcom przetrwać kryzys Samorządy gmin Ujazd i Jemielnica wprowadziły szereg zwolnień z opłat dla lokalnych przedsiębiorców, żeby pomóc im przetrwać kryzys spowodowany pandemią… » więcej 2021-02-28, godz. 07:30 Ponad 760 mln euro dla regionu na innowacje, infrastrukturę i ekologiczne rozwiązania 763 miliony euro pieniędzy unijnych będzie do dyspozycji województwa opolskiego w ramach regionalnego programu operacyjnego na lata 2021-2027. Pieniądze będą… » więcej 2021-02-27, godz. 14:45 Rozpoczyna się budowa ścieżki łączącej Gogolin z Krapkowicami W przyszłym roku od pomnika Karolinki w Gogolinie do krapkowickiej baszty będzie można bezpiecznie przejechać rowerem. Ma to być możliwe dzięki budowie… » więcej 2021-02-27, godz. 11:15 Emerycie, rencisto! KAS radzi, jak składać PIT Można się już rozliczać z fiskusem. Zeznania PIT za 2020 rok należy złożyć do 30 kwietnia. Krajowa Administracja Skarbowa przypomina emerytom i rencistom… » więcej 2021-02-26, godz. 19:00 Kluczbork oszczędzał przez pandemię, ale teraz można przeznaczyć niemal 4 miliony złotych na dodatkowe inwestycje 3 miliony 800 tysięcy złotych wolnych środków rozdysponowała na inwestycje Rada Miejska w Kluczborku. » więcej 2021-02-26, godz. 15:00 Kluczbork: gastronomia zwolniona z opłaty za sprzedaż alkoholu. To kolejny samorząd dający ulgę przedsiębiorcom Gmina Kluczbork również zwolniła gastronomię z tegorocznej opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż alkoholu. » więcej 2021-02-26, godz. 10:45 W Kotlarni ma powstać zbiornik retencyjno-przeciwpowodziowy. "Działania rozpoczynamy intensywnie już od tego roku" Jeszcze w tym roku mają się rozpocząć przygotowania do budowy zbiornika przeciwpowodziowego w wyrobisko po kopalni piasku w Kotlarni, w gminie Bierawa. To… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »