Radio Opole » Gospodarka
2020-11-17, 15:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Mimo formy on-line zainteresowanie jest bardzo duże. Akademickie Targi Pracy na PO potrwają dłużej niż planowano

Akademickie Targi Pracy PO odbywają się w tym roku on-line [fot. organizator]
Akademickie Targi Pracy PO odbywają się w tym roku on-line [fot. organizator]
Ponad 150 ofert - praktyk czy też staży, 30 pracodawców i 10 webinarów. Na Politechnice Opolskiej trwają Akademickie Targi Pracy. W tym roku prowadzone są w wyjątkowy sposób, ponieważ ze względu na pandemię koronawirusa mają formę on-line.
Jak informuje Aleksandra Jasińska, kierownik Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej, mimo że targi prowadzone są drogą elektroniczną, to zainteresowanie prezentowanymi ofertami wśród studentów jest bardzo duże.

- Widać, że młodzi ludzie dużo szybciej adaptują się do nowej rzeczywistości - mówi Jasińska. - Mam wrażenie, że dla nich się niewiele zmieniło. Na pewno zmieniły się trochę oferty pracy i to jak pracodawcy podchodzą do poszukiwania pracowników. Mamy coraz więcej ofert pracy zdalnej. Coraz więcej osób musi zdać sobie sprawę, że trzeba przyzwyczaić się do takiej formy i coraz więcej osób sobie z tym doskonale radzi.

Marcin Kawalerowicz z opolskiej firmy Codefusion, która tworzy oprogramowania przekonuje, że w związku z pandemią zmienia się rynek pracy. Wiele firm już dostosowuje się do nowej rzeczywistości.

- Studenci mają tego świadomość i szukają różnych ścieżek rozwoju - dodaje Kawalerowicz. - Przede wszystkim praktyki, staże, ale też pytania o prace. Tych ostatnich jest najmniej, ponieważ większość pytających to aktywni studenci. Duże zainteresowanie dotyczy również naszego programu praktyk letnich.

W związku z dużym zainteresowaniem Akademickie Targi Pracy na Politechnice Opolskiej zostaną przedłużone do godziny 17.00.

Dodajmy, że odbywają się one po raz 12, a wydarzenie to patronatem objęło Radio Opole.
Aleksandra Jasińska
Marcin Kawalerowicz

Gospodarka

2021-05-08, godz. 14:00 Modernizacja kotłowni to ostatni etap remontu szkoły w Reńskiej Wsi W poprzednich latach gmina ociepliła i wymieniła okna w budynku szkoły w Reńskiej Wsi, teraz przyszedł czas na ostatni akord tego remontu, czyli modernizację… » więcej 2021-05-08, godz. 11:00 Mieszkańcy powiatu opolskiego mogą skorzystać z dotacji na wymianę pieców. W puli starostwa jest 120 tysięcy zł… Od 3 do 3,5 tysiąca złotych dofinansowania mogą otrzymać mieszkańcy powiatu opolskiego na wymianę źródła ogrzewania. Ci, którzy zdecydują się na pozbycie… » więcej 2021-05-08, godz. 08:00 Nowe grupy i organizacje producentów rolniczych mogą liczyć na wsparcie. Na wnioski czeka ARiMR Do 100 tysięcy euro rocznie - na taką pomoc mogą liczyć rolnicy, którzy chcą stworzyć grupę producentów lub organizację producentów. Wnioski do końca… » więcej 2021-05-07, godz. 12:25 "To inwestycja w bezpieczeństwo". Podpisano umowę na projekt ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Niemodlin z Tuł… Powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, która połączy Wydrowice w gminie Niemodlin z Tułowicami Małymi w gminie Tułowice. Ten blisko kilometrowy odcinek przy… » więcej 2021-05-07, godz. 11:00 Gmina Reńska Wieś kończy wiosenne inwestycje drogowe Zakończyły się dwie pierwsze inwestycje drogowe realizowane przez gminę Reńska Wieś. Samorząd systematycznie remontuje i buduje drogi w miejscach wskazanych… » więcej 2021-05-07, godz. 09:18 Kanalizacja na 3 ulicach ma kosztować 7 mln zł Jeszcze w pierwszej połowie roku ma być wyłoniona firma, która wybuduje kanalizację w Strzeleczkach. To ostatnia taka inwestycja w tej miejscowości, później… » więcej 2021-05-07, godz. 08:15 Do czerwca można zgłaszać uwagi i wnioski do aktualizowanych planów zarządzania ryzykiem powodziowym Aktualizacja planu zarządzania ryzykiem powodziowym w Nysie była tematem konsultacji zorganizowanych jako część projektu Stop Powodzi. To inicjatywa Ministerstwa… » więcej 2021-05-06, godz. 17:30 Nabiera rozpędu budowa obwodnicy Praszki i Gorzowa Śląskiego. Jest zmiana organizacji ruchu Przyspieszają prace przy budowie obwodnicy Praszki i Gorzowa Śląskiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyda na blisko 13-kilometrową trasę… » więcej 2021-05-06, godz. 17:00 Jedna nowa droga może rozwiązać problemy wielu mieszkańców. Niedługo ruszy inwestycja w Suchym Borze Powstaje nowe osiedle, to potrzebna jest także nowa droga. Z takiego założenia wyszły władze gminy Chrząstowice, które zaplanowały budowę ulicy Wrzosowej… » więcej 2021-05-06, godz. 14:59 Ruszyły konsultacje w sprawie utworzenia zintegrowanej sieci tras rowerowych województwa opolskiego Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące utworzenia zintegrowanej sieci tras rowerowych w regionie. To jeden z etapów realizacji projektu „Opolskie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »