Radio Opole » Gospodarka
2020-08-11, 16:00 Autor: Daniel Klimczak

Nysa także chce budować pumptrack. Rowerowy park rekreacji ma powstać w mieście przed kolejnymi wakacjami

Pumptrack w Puszczykowie [fot. Wojtek.omb / CC BY-SA 4.0]
Pumptrack w Puszczykowie [fot. Wojtek.omb / CC BY-SA 4.0]
Nyscy miłośnicy wyczynowej jazdy na dwóch kółkach doczekają się miejsca, w którym będą mogli doskonalić swoje umiejętności. W przyszłym roku w mieście powstanie pumptrack, czyli tor, na którym rowerzyści będą mogli ćwiczyć równowagę, poprawiać refleks i wzmacniać kondycję.
W ostatnim czasie o utworzenie tego typu miejsca zabiegała grupa młodych ludzi, którzy przekazali władzom miasta petycję w tej sprawie. Pod apelem podpisało się kilkaset osób. Burmistrz Kordian Kolbiarz wskazuje, że miasto już wcześniej rozważało stworzenie takiej atrakcji. Samorządowiec zapowiada, że nyski pumptrack ma być przeznaczony dla szerokiej grupy użytkowników.

- Chcielibyśmy go bardziej widzieć w formule parku rowerowego, żeby nie tylko zawodowcy, ale też dzieciaki o różnym stopniu znajomości jazdy na rowerze mogły tam spędzać czas. Chcielibyśmy, aby to był taki pumptrack rozbudowany o formułę dla wszystkich chętnych do tego, aby się na rowerze poruszać - dodaje.

Obecnie trwają konsultacje z firmami specjalizującymi się w budowie takich miejsc. Ma to pozwolić na wybór optymalnej formy, jak i lokalizacji toru. Pod uwagę brane są między innymi okolice kąpieliska miejskiego, boiska na Podzamczu, czy dziedziniec dawnego gimnazjum nr 3. Miasto chce też, aby na tor można było bezpiecznie dojechać ścieżką rowerową.

Dodajmy, że według zapowiedzi magistratu, z atrakcji będzie można korzystać jeszcze przed przyszłorocznymi wakacjami.
Kordian Kolbiarz

Gospodarka

2020-09-22, godz. 19:38 Gminy Strzeleczki i Tarnów Opolski z dofinansowaniem na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych Gminy Strzeleczki i Tarnów Opolski z dofinansowaniem na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Pieniądze pochodzą z opłat wnoszonych przez inwestorów… » więcej 2020-09-22, godz. 16:00 Powiat głubczycki podsumowuje inwestycje drogowe i planuje kolejne - Mimo pandemii prowadzimy zadania związane z poprawą stanu naszych dróg i chodników - informuje wicestarosta Anita Juchno. W Gołuszowicach na finiszu jest… » więcej 2020-09-22, godz. 11:15 Trzeci nabór wniosków do tarczy antykryzysowej w PUP w Opolu do końca września Do 30 września przedsiębiorcy mogą jeszcze składać wnioski w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opolu o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej. To trzeci nabór organizowany… » więcej 2020-09-22, godz. 07:00 Opolski ZUS wypłacił w pierwszym półroczu ponad 2 miliony złotych jednorazowych odszkodowań wypadkowych Od początku roku opolski ZUS wypłacił ponad 2,2 miliona złotych w ramach jednorazowych odszkodowań wypadkowych. Warunkiem otrzymania świadczenia jest odprowadzanie… » więcej 2020-09-21, godz. 19:59 "Gospodarka musi być gotowa na nową normalność. Bezrobocie będzie wzrastać". W CWK rozmawiano o rynku pracy w czasie… Praca zdalna, wzrost bezrobocia i nowa organizacja pracy to główne wyzwania, z jakimi mierzą się opolscy pracodawcy i przedsiębiorcy w dobie pandemii koronawirusa… » więcej 2020-09-20, godz. 20:00 Gmina Ujazd mimo epidemii nie zwalnia tempa, w planach ma kolejne drobne remonty Przepust na ul. Stawowej w Jaryszowie i ulica Jaryszowska w Zimnej Wódce zostaną przebudowane. Gmina Ujazd mimo epidemii nie zwalnia tempa i realizuje zaplanowane… » więcej 2020-09-20, godz. 16:00 W listopadzie mieszkańcy gminy Strzeleczki skorzystają z nowego PSZOKU. Inwestycja czeka na odbiory techniczne PSZOK w gminie Strzeleczki już gotowy. Inwestycja czeka teraz na odbiory techniczne i niezbędne pozwolenie na użytkowanie obiektu. Do tej pory śmieci, które… » więcej 2020-09-18, godz. 20:30 Są oszczędności poprzetargowe, więc gmina Ujazd jeszcze w tym roku wyremontuje 4 drogi Blisko 600 tysięcy złotych udało się zaoszczędzić gminie Ujazd na dotychczasowych inwestycjach. Burmistrz gminy zdecydował, by te pieniądze zainwestować… » więcej 2020-09-18, godz. 09:15 Ozimski samorząd testuje gminną komunikację autobusową. Do końca roku monitorowane będzie zainteresowanie w soł… Magistrat do końca roku będzie sprawdzać zainteresowanie gminną komunikacją autobusową. Samorząd korzysta z dotacji w ramach rządowego programu przywracania… » więcej 2020-09-17, godz. 19:45 Zakończyła się przebudowa kilometrowego odcinka DW 454 z Kup do Dobrzenia Wielkiego Zakończyła się przebudowa kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 454 z Kup do Dobrzenia Wielkiego. To kontynuacja prac związana jest z modernizacją nawierzchni… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***