Radio Opole » Gospodarka
2020-06-29, 16:00 Autor: Daniel Klimczak

Droga do terenów inwestycyjnych w Skarbimierzu będzie przebudowana. Zyskają także rowerzyści

Droga pomiędzy Pępicami a Brzegiem [fot. Daniel Klimczak]
Droga pomiędzy Pępicami a Brzegiem [fot. Daniel Klimczak]
Droga pomiędzy Pępicami a Brzegiem doczeka się kolejnej przebudowy. Dzięki wsparciu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych zostanie ona lepiej dostosowana do potrzeb transportu obsługującego strefę inwestycyjną w gminie Skarbimierz.
Chodzi o ponad 2,5-kilomterowy odcinek łączący Pępice z rondem w ciągu drogi krajowej 39 na obwodnicy Brzegu. Trakt jest chętnie wykorzystywany głównie przez kierowców ciężarówek. Wójt Skarbimierza Andrzej Pulit wskazuje, że przy budowie drogi co prawda zastosowano wzmocnioną nawierzchnię, jednak po latach rozwiązanie to okazało się niewystarczające.

- Tam idzie najcięższy transport. Jak ten ciężarowy ruch ruszył to się okazało, że jednak to potrafi z czasem zniszczyć drogę. Chcemy wyprzedzić sprawę, bo gdy fachowcy się przyglądają to mówią "no, jeszcze by można po tym jeździć". No ale tam rzeczywiście jest bardzo duży ruch, dlatego konieczne się stało, żeby tę drogę już naprawiać - przekonuje.

Oprócz nowej nawierzchni droga doczeka się także drugiej ścieżki rowerowej, dzięki czemu amatorzy dwóch kółek będą mogli bezpiecznie podróżować w obie strony.

Obecnie samorząd poszukuje wykonawcy robót. Kosztorys zakłada, że inwestycja będzie kosztować 5 milionów 600 tysięcy złotych, jednak władze gminy liczą na oszczędności przy przetargu. Połowę kosztów ma pokryć rządowa dotacja.

Dodajmy, że dokumentacja przetargowa zakłada zakończenie prac do 15 grudnia bieżącego roku.
Andrzej Pulit

Gospodarka

2021-09-20, godz. 12:00 Rynek w Ujeździe może być gotowy kilka miesięcy wcześniej, niż planowano O kilka miesięcy szybciej, niż planowano ma zakończyć się przebudowa rynku w Ujeździe. Jeszcze jesienią tego roku mają zniknąć utrudnienia drogowe i… » więcej 2021-09-20, godz. 10:16 85 tysięcy opolskich uczniów ze wsparciem w ramach programu "Dobry Start" Do połowy września na konta rodziców trafiło prawie 25 i pół miliona złotych, w kraju to miliard 138 milionów. » więcej 2021-09-18, godz. 10:30 "Pomysł na starcie kluczem do biznesu". WUP oferuje dotacje na własną firmę dla osób po trzydziestce Mieszkańcy województwa, którzy skończyli 30 lat i myślą o własnej działalności gospodarczej będą mogli skorzystać z dotacji na założenie firmy. 20… » więcej 2021-09-17, godz. 17:30 Rosnące ceny i coraz chłodniejsze noce wywołały duży ruch w składach opału. "Czym prędzej, tym lepiej" Ruch w składach opału rośnie, podobnie jak ceny. Temperatury w dzień, ale przede wszystkim w nocy, są coraz niższe. Sprawdziliśmy więc, czy w połowie… » więcej 2021-09-17, godz. 13:30 Ważą się losy ustawy uszczelniającej zasady handlu w niedziele Trwają prace nad uszczelnieniem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Obecnie zakaz jest obchodzony przez sklepy, które zmieniają się w placówki pocztowe… » więcej 2021-09-17, godz. 06:00 Uczniowie z Olesna będą poznawać pracodawców w ramach lekcji. Otwarto Szkolny Punkt Informacji i Kariery Szkolny Punkt Informacji i Kariery ma od wczoraj (16.09) Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie. » więcej 2021-09-16, godz. 19:00 Kolejne drogi wojewódzkie do przebudowy. ZDW w Opolu zainwestuje prawie 3 miliony złotych Kolejne drogi na Opolszczyźnie doczekają się remontu. Dziś (16.09) podpisano umowę na przebudowę fragmentu DW409 na odcinku Moszna - Zielina, drogi nr 494… » więcej 2021-09-16, godz. 15:15 Mubea będzie budować trzecią halę. Przybędzie kilkaset miejsc pracy Kilkaset nowych miejsc pracy powstanie na terenie strefy gospodarczej gminy Ujazd. Największa tamtejsza firma - Mubea - szykuje się do budowy trzeciej hali produkcyjnej… » więcej 2021-09-16, godz. 13:15 Magistrat w Praszce remontuje i buduje drogi w miarę możliwości. Trzeba szukać dotacji, ale też sięgać do własnej… 'Drobne remonty robimy za swoje pieniądze, a do poważniejszych potrzebujemy dotacji'. Tak o trwających obecnie pracach w gminie Praszka mówi burmistrz Jarosław… » więcej 2021-09-16, godz. 11:30 Leśnica: jest kanalizacja, teraz budują wodociąg. Wszystko, żeby zachęcić inwestorów Gmina Leśnica uzbraja tereny inwestycyjne w Krasowej w sieci kanalizacyjną i wodociągową. Inwestycje przygotowywane są w taki sposób, że podłączenie dużych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »