Radio Opole » Gospodarka
2018-12-07, 16:15 Autor: Witold Wośtak

Wojewoda zobaczył i ocenił rozwiązania komunikacyjne w Gogolinie. "To wzór do naśladowania"

Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Efekty remontów i wizję nowego układu komunikacyjnego w Gogolinie zobaczył dziś (07.12) wojewoda Adrian Czubak zaproszony przez burmistrza Joachima Wojtalę. W budynku dworca kolejowego, który został przebudowany na wielofunkcyjne centrum przesiadkowe, pokazano efekt docelowy.
Składa się na niego między innymi wiadukt samochodowy nad linią kolejową E-30 i przejście podziemne omijające torowisko. Poza tym duży nacisk jest kładziony na rozwój sieci ścieżek rowerowych, łączący centrum Gogolina z Krapkowicami oraz strefą ekonomiczną.

- Widzimy tu duży wzrost gospodarczy - ocenia wojewoda Adrian Czubak. - To jest niesamowite, że rodzinne firmy podbijają nie tylko Polskę, ale i cały świat. Warto więc wspomagać gminy nastawione prorozwojowo. Ten samorząd patrzy szerzej - działa prospołecznie i odpowiedzialnie. Za każdym razem burmistrz Wojtala podkreśla ochronę środowiska i pomoc drugiemu człowiekowi. Martwi się o mieszkańców, którzy w czasie remontów mają pewne utrudnienia. To jest naprawdę wzór do naśladowania.

Burmistrz Wojtala zaznacza, że całego projektu nie da się zrealizować w rok czy dwa, ale trzeba mieć wizję i krok po kroku ją wykonywać. - Lada dzień wyłonimy wykonawcę przebudowy ulicy Wierzbowej i dodamy ścieżkę rowerową - mówi. - To wiąże się z koniecznością połączenia ścieżek, bo one muszą dokądś prowadzić. Chodzi także o bezpieczny dojazd do strefy ekonomicznej, ponieważ stworzyliśmy tam nowe miejsca pracy, a nie wszyscy będą dojeżdżać samochodami. W przyszłym roku staną tutaj stacje rowerowe, więc będzie można przyjechać pociągiem, wskoczyć na rower i pojechać do celu.

Prace budowlane przy wiadukcie oraz przejściu podziemnym ruszą prawdopodobnie w przyszłym roku.
Adrian Czubak
Joachim Wojtala

Gospodarka

2021-09-21, godz. 18:45 Do 2023 roku opolskie zoo zyska nowy i ekologiczny system ogrzewania gazowego Do 2023 roku kotłownia węglowa zasilająca opolski ogród zoologiczny zostanie zastąpiona siecią ogrzewania gazowego. Urząd marszałkowski podpisał właśnie… » więcej 2021-09-21, godz. 10:15 Rusza budowa centrum przesiadkowego w Nysie. Od dzisiaj odjazdy i przyjazdy autobusów z innego miejsca Z uwagi na rozpoczynającą się budowę Centrum Przesiadkowego na dworcu PKS/PKP w Nysie, wszystkie autobusy PKS Nysa od dzisiaj (21.09) odjeżdżają z placu… » więcej 2021-09-20, godz. 17:00 Komiks, plakat, a może film? ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku? ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży na stworzenie materiału, który pokaże seniorom… » więcej 2021-09-20, godz. 14:15 Powiat kędzierzyńsko-kozielski trzeci w rankingu Związku Powiatów Polskich Powiat kędzierzyńsko-kozielski trzecim najbardziej rozwojowym powiatem w Polsce i pierwszym na Opolszczyźnie. Wyniki rankingu ogłoszono podczas walnego zgromadzenia… » więcej 2021-09-20, godz. 12:00 Rynek w Ujeździe może być gotowy kilka miesięcy wcześniej, niż planowano O kilka miesięcy szybciej, niż planowano ma zakończyć się przebudowa rynku w Ujeździe. Jeszcze jesienią tego roku mają zniknąć utrudnienia drogowe i… » więcej 2021-09-20, godz. 10:16 85 tysięcy opolskich uczniów ze wsparciem w ramach programu "Dobry Start" Do połowy września na konta rodziców trafiło prawie 25 i pół miliona złotych, w kraju to miliard 138 milionów. » więcej 2021-09-18, godz. 10:30 "Pomysł na starcie kluczem do biznesu". WUP oferuje dotacje na własną firmę dla osób po trzydziestce Mieszkańcy województwa, którzy skończyli 30 lat i myślą o własnej działalności gospodarczej będą mogli skorzystać z dotacji na założenie firmy. 20… » więcej 2021-09-17, godz. 17:30 Rosnące ceny i coraz chłodniejsze noce wywołały duży ruch w składach opału. "Czym prędzej, tym lepiej" Ruch w składach opału rośnie, podobnie jak ceny. Temperatury w dzień, ale przede wszystkim w nocy, są coraz niższe. Sprawdziliśmy więc, czy w połowie… » więcej 2021-09-17, godz. 13:30 Ważą się losy ustawy uszczelniającej zasady handlu w niedziele Trwają prace nad uszczelnieniem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Obecnie zakaz jest obchodzony przez sklepy, które zmieniają się w placówki pocztowe… » więcej 2021-09-17, godz. 06:00 Uczniowie z Olesna będą poznawać pracodawców w ramach lekcji. Otwarto Szkolny Punkt Informacji i Kariery Szkolny Punkt Informacji i Kariery ma od wczoraj (16.09) Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »