Radio Opole » Sport i turystyka
2024-04-20, 19:59 Autor: Grzegorz Frankowski

Dreman Opole Komprachcice przegrywa na koniec sezonu zasadniczego [ZDJĘCIA]

Dreman Opole Komprachcice - Piast Gliwice Futsal [fot. Adam Dubiński]
Na zakończenie sezonu zasadniczego rozgrywek futsalowej ekstraklasy Dreman Futsal Opole Komprachcice przegrał w Stegu Arenie z wyżej notowanym Piastem Gliwice 3:4. Rywalem Dremana w pierwszej rundzie play-off będzie Futsal Leszno.
Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze. Już w pierwszej minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Arkadiusz Szypczyński, jednak jego uderzenie z ostrego kąta wybronił Michał Widuch. Po kolejnych trzech minutach z kilku metrów bramkarza gości próbował pokonać Wiktor Skała. Tym razem zabrakło nieco precyzji. W kolejnych minutach obie ekipy stworzyły jeszcze kilka dogodnych okazji, piłka nie chciała jednak wpaść do bramki.

W 11. minucie Dreman obejmuje prowadzenie. Wynik otwiera Parra Toloza. Minutę później wyrównał Kamil Roll. W dalszej części spotkania grający swój najlepszy futsal opolanie zdołali strzelić jeszcze dwie bramki. W 16. minucie bramkarza Piasta pokonał Vadym Ivanov, a minutę później po efektownym uderzeniu wynik podwyższył Arkadiusz Szypczyński. Tuż przed przerwą gliwiczanie zdołali skutecznie zniwelować straty. Praktycznie do pustej bramki trafił Graca Bruno.

Po zmianie stron emocji i bramek również nie brakowało. W 29. minucie drogę do bramki Dremana znalazł Vinicius Lazzaretti i doprowadził do wyrównania. Obie drużyny już do końca meczu nie kalkulowały i starały się zgarnąć pełną pulę. W przedostatniej minucie praktycznie z linii bramkowej czwartą bramkę dla gości zdobył Ferreira i ostatecznie to Piast triumfował w Opolu 4:3.

- To było bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Niestety rywal był minimalnie lepszy – mówi Arkadiusz Szypczyński, zdobywca jednej z bramek dla Dremana.

- Niestety przegrywamy ten mecz. Według mnie, było to bardzo wyrównane spotkanie. Mogliśmy dowieść chociaż ten remis. Mieliśmy tez dużo swoich sytuacji, dzięki czemu tak naprawdę mogliśmy wygrać, przy odrobinie szczęścia. Zabrakło troszkę koncentracji w niektórych momentach, w obronie tak samo. No cóż, dzisiaj rywal był lepszy.
Arkadiusz Szypczyński

Sport i turystyka

2024-05-03, godz. 12:30 Odra Opole gra o baraże. Na rozkładzie Górnik Łęczna Odra Opole walczy o baraże. Margines błędu jest już minimalny i do końca rozgrywek trzeba szukać punktów. Czołówka ligi jest blisko, a niezwykle ważne… » więcej 2024-05-03, godz. 11:45 MKS Kluczbork wciąż marzy o 2. lidze. Dziś starcie ze Ślęzą Wrocław Piłkarze MKS-u Kluczbork, którzy cały czas są w czołówce III ligi wciąż marzą o awansie na szczebel centralny. Warunkiem jest regularne zdobywanie punktów… » więcej 2024-05-02, godz. 19:30 Rozgrywający Marcin Janusz na dłużej w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle Marcin Janusz zostaje na kolejny sezon w kędzierzyńskiej ZAKSIE. Kierownictwo klubu poinformowało dzisiaj (02.05), że grający na pozycji rozgrywającego zawodnik… » więcej 2024-05-02, godz. 12:15 Milena Ataman bokserską mistrzynią Polski Milena Ataman została bokserską mistrzynią Polski w kategorii kadetek. Zawodniczka OKB Odry Opole podczas rozgrywanej w Wałbrzychu Ogólnopolskiej Olimpiady… » więcej 2024-05-01, godz. 21:45 Półfinał I ligi jednak nie dla koszykarzy Weegree AZS Politechniki Opolskiej W piątym, decydującym meczu o awans do półfinału rozgrywek I ligi koszykarzy Weegree AZS Politechniki Opolskiej przegrało wyjeździe z Astorią Bydgoszcz… » więcej 2024-05-01, godz. 12:30 Udany występ Śliwińskiego podczas Pucharu Polski kajakarzy Arsen Śliwiński z AZS Politechniki Opolskiej zdobył dwa medale podczas pierwszych w tym sezonie zawodów o Puchar Polski w kajakarstwie klasycznym. » więcej 2024-05-01, godz. 10:00 Być albo nie być. Weegree AZS Politechniki Opolskiej zagra o awans do półfinału Czas na ostateczne rozstrzygnięcia w ćwierćfinale I ligi koszykarzy. Dzisiaj (1.05) w Bydgoszczy zostanie rozegrany mecz numer 5 rywalizacji między Weegree… » więcej 2024-04-30, godz. 13:14 Ruszył remont boiska w Gogolinie. Trawę zastąpi sztuczna nawierzchnia Zamiast murawy naturalnej będzie sztuczna. Szykuje się zmiana nawierzchni boiska do piłki nożnej przy ul. Kasztanowej w Gogolinie. Prace już ruszyły. » więcej 2024-04-29, godz. 20:25 Dramatyczna pierwsza połowa zadecydowała. Odra przegrywa z Motorem Odra Opole przegrała przed własną publicznością z Motorem Lublin 0:2 w meczu 30. kolejki Fortuna 1. Ligi. Bramki dla Motoru strzelili Piotr Ceglarz z rzutu… » więcej 2024-04-29, godz. 20:00 Cztery medale zapaśników z Namysłowa na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Cztery medale: złoty, srebrny i dwa brązowe oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyli zapaśnicy stylu wolnego Orła Namysłów podczas rozgrywanej… » więcej