Radio Opole » Sport i turystyka
2023-09-22, 21:48 Autor: Jakub Biel

Weegree wygrywa na początek sezonu. Opole górą w derbach "Akademików" [ZDJĘCIA]

Weegree wygrywa na początek sezonu. Opole górą w derbach "Akademików" [fot. Jędrzej Łuczak]
Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej udanie zainaugurowali sezon Bank Pekao 1. Ligi. Spotkanie z AZS AWF Mickiewiczem Katowice, które otwierało ligowe zmagania zakończyło się zwycięstwem opolan 88:81 (15:23, 23:18, 32:17, 18:23).

Koszykarski sezon na zapleczu ekstraklasy rozpoczęliśmy od skutecznej "trójki" koszykarzy beniaminka AZS AWF Mickiewicza Katowice. Opolanie szybko odpowiedzieli za sprawą nowego gracza Weegree, Amerykanina Kareema Reida.

Początek spotkania należał jednak do gości z Katowic, którzy już po 3 minutach meczu prowadzili 9:2.

Opolanie razili nieskutecznością, brakowało zrozumienia i pojawiły się proste błędy, co z chirurgiczną precyzją wykorzystywali katowiczanie. Pierwsza kwarta padła ich łupem, a w 10 minut wypracowali sobie 8-punktowe prowadzenie (23:15).

Druga kwarta była w wykonaniu zawodników Roberta Skibniewskiego już zdecydowanie lepsza. Opolanie zaczęli skuteczniej wykańczać swoje akcje. Goście z Katowic złapali kilka fauli, co ułatwiło Weegree grę.

Opolanie zmniejszyli dystans do dwóch punktów (36:38) na dwie minuty przed końcem kwarty, jednak ostatnie słowo w pierwszej części gry należało do katowiczan. Mogli być optymistami, bo schodzili do szatni z prowadzeniem 41:38.

Robert Skibniewski w przerwie mobilizacje zostawił zawodnikom. Długo rozmawiał ze swoim sztabem, a zawodnicy w szatni wyjaśniali między sobą ich grę z pierwszej połowy meczu.

Pierwsze prowadzenie Opolan w tym meczu nastąpiło w 2 minucie drugiej połowy, gdy Adam Kaczmarzyk wyprowadził opolskich „Akademików” 46:44.

Trzecia kwarta to prawdziwy koncert opolskiego zespołu, który po tym, jak nadgryzł Mickiewicza Katowice, nie chciał się zatrzymać. W 10. minut ze stanu -3, opolanie wyszli na prowadzenie +12 i przed ostatnią kwartą prowadzili 70:58.

Ostatnie 10 minut tego spotkania miały być spokojnym "dowiezieniem" wyniku do końca. Jak to w koszykówce bywa, zbytnie rozluźnienie spowodowało, że Mickiewicz zaczął wracać do gry.

Najważniejsza akcja meczu miała miejsce na 3,5 minuty przed końcem gry. Wówczas, kapitan zespołu Adam Kaczmarzyk sprytnie wymusił piąty faul katowiczan i pewnie wykorzystał dwa rzuty osobiste. Następnie kontrę po przechwycie skończył Jakub Kobel.

Opolanie nie pozwolili sobie wyrwać wygranej i pokonali AZS AWF Katowice 88:81.

Mecz podsumował kapitan Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej Adam Kaczmarzyk:

- Katowice przyjechały tutaj, żeby się pokazać i wygrać pierwsze spotkanie. My może troszeczkę mieliśmy za dużo stresu na początku. Dużo takich bezsensownych błędów robiliśmy, ale na szczęście tymi fazami, które były u nas bardzo dobre i doświadczeniem, wyciągnęliśmy ten mecz.

Adam Kaczmarzyk

Sport i turystyka

2024-06-25, godz. 12:00 "Trzeba zagrać mądrze i zdyscyplinowanie w obronie". Sędzia Przybył o meczu z Francją 'Nie można nastawiać się pesymistycznie przed pierwszym gwizdkiem'. Tak o dzisiejszym (25.06) meczu Polski z Francją na piłkarskich EURO 2024 mówi Jarosław… » więcej 2024-06-24, godz. 19:38 ZAKSA potwierdza. Igor Grobelny będzie grać w Kędzierzynie-Koźlu Igor Grobelny został nowym zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. 31-letni przyjmujący od 2019 roku bronił barw Projektu Warszawa, z którym w minionym sezonie… » więcej 2024-06-24, godz. 14:40 Patryk Stosz trzeci na mistrzostwach Polski w kolarstwie Patryk Stosz z kolejnym sukcesem na koncie. Tym razem kolarz z Kluczborka, który na co dzień ściga się w zawodowej grupie austriackiej Team Felt Felbermayr… » więcej 2024-06-22, godz. 17:10 Kolejarz Opole przegrał ze Startem Gniezno Kolejarz Opole nie dał rady liderowi i przegrał na własnym torze ze Startem Gniezno 41:49 w ramach 5. kolejki Krajowej Ligi Żużlowej. » więcej 2024-06-22, godz. 07:38 Mateusz Kamiński na dłużej w Odrze Opole Mateusz Kamiński zostaje na kolejny sezon w Odrze Opole. Kapitan niebiesko-czerwonych przedłużył umowę z klubem przy Oleskiej do końca czerwca 2025 roku. » więcej 2024-06-21, godz. 14:00 Patryk Stosz wygrywa kolarski klasyk na Mauritiusie Patryk Stosz wygrał jednodniowy kolarski klasyk na Mauritiusie. Pochodzący z Kluczborka kolarz zawodowej grupy Team Felt Felbermayr wyprzedził na mecie reprezentanta… » więcej 2024-06-21, godz. 12:14 "To bardzo wymagający przeciwnik". Polscy piłkarze grają na Euro "mecz o wszystko" Reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra dzisiaj (21.06) drugi mecz na mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni zmierzą się w Berlinie z zespołem Austrii… » więcej 2024-06-21, godz. 12:00 EURO 2024. Kluczborski sędzia piłkarskiej Ekstraklasy stawia na Polaków 'Reprezentacja Polski wygra dzisiejszy (21.06) mecz z Austrią na EURO 2024 w Niemczech'. To prognoza Jarosława Przybyła, doświadczonego arbitra piłkarskiej… » więcej 2024-06-20, godz. 18:16 Rafał Szymura w kędzierzyńskiej ZAKSIE. Wraca po 5 latach przerwy Rafał Szymura kolejnym zawodnikiem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Klub poinformował, że doświadczony przyjmujący wraca do kędzierzyńskiej ZAKSY po… » więcej 2024-06-20, godz. 07:30 Basen w Głubczycach gotowy na rozpoczęcie wakacji W najbliższą sobotę (22.06) otwarcie letniego basenu w Głubczycach. Będzie dostępny dla mieszkańców przez całe wakacje. W tym roku dodatkową atrakcją… » więcej