Radio Opole » Sport i turystyka
2023-03-25, 18:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Młode piłkarki z Opolszczyzny i Czech rywalizowały w hali sportowej w Branicach

Turniej w Branicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Turniej w Branicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Turniej w Branicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Turniej w Branicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Turniej w Branicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Turniej w Branicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Turniej w Branicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Turniej w Branicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
W Branicach już po raz 16. rozgrywany był dzisiaj (25.03) Międzynarodowy Wielkanocny Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt. Oprócz zespołów ze szkół podstawowych naszego regionu: Włodzienina, Kędzierzyna-Koźla, Baborowa i Branic, startowały także dwie ekipy z Czech.
- Rywalizacja jest bardzo ważna, ale chcemy przede wszystkim dobrze się bawić - powiedział Radiu Opole Edward Czyszczoń, trener zespołu z Branic i główny organizator wydarzenia.

- Każdy chce wygrać. Dla mnie najważniejsze jest dzisiaj, że dziewczyny wymienią między sobą kontakty, że się zaprzyjaźnią. Dla mnie to jest cel numer jeden. Wiadomo, że chcielibyśmy stanąć na pudle. Zdobyć medal, jak będzie, nie wiem. Każdy tu przyjechał z jakimś planem. Po pandemii, gdzie ciężko odbudowałem drużynę zadowolę się z każdego miejsca.

- Chcemy powalczyć tutaj o medal, ale już pierwszy mecz pokazał, że każda drużyna ma taki sam plan - dodaje Jan Węgrzyn, trener drużyny PSP 19 z Kędzierzyna-Koźla.

- Są dwie dziewczyny, które trenują piłkę nożną. Mamy jedną dziewczynę z Ukrainy, która tez kiedyś trenowała piłkę, a reszta to są dziewczyny, które robią sobie coś na WF-e i tak zrobiliśmy zespół od czwartej do ósmej klasy.

Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Branicach wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym ''Olimp''. Radio Opole było patronem medialnym wydarzenia.
Edward Czyszczoń
Jan Węgrzyn

Sport i turystyka

2023-06-06, godz. 19:00 Wielkie bieganie w Baborowie. Przed nami 32. edycja imprezy W formule biegu przełajowego odbędzie się tegoroczny 32. Bieg Baborowa im. Edwarda Gorczyńskiego. Główny dystans zawodów rozgrywany w kategorii open będzie… » więcej 2023-06-06, godz. 15:20 Ultramaratończyk z Nysy trzeci na mistrzostwach Śląska Sanjaya Jaraszek, 64-letni mieszkaniec Nysy, został brązowym medalistą mistrzostw Śląska w biegu 12-godzinnym. W tym czasie przebiegł dystans 113 kilometrów… » więcej 2023-06-06, godz. 14:06 Historyczne mistrzostwa w parakarate odbędą się w Głubczycach Głubczyce będą gospodarzem organizowanych po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski w Para Karate dla osób z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną… » więcej 2023-06-05, godz. 18:15 Gmina Praszka utworzyła Centrum Sportu "Kotwica". Są już pierwsi chętni do skorzystania [ZDJĘCIA] Oficjalnie rozpoczęło działalność Centrum Sportu 'Kotwica' w Praszce. Mowa o hali, której wnętrze dokończono po niemal 25 latach. » więcej 2023-06-05, godz. 05:30 Sprawdzali swoją wytrzymałość. W Opolu odbył się test Coopera Przez 12 minut biegu pokonać jak najdłuższy dystans - z tym zadaniem, czyli tzw. testem Coopera mierzyli się opolanie, którzy pojawili się na stadionie im… » więcej 2023-06-05, godz. 05:22 Kolejarz Opole wciąż niepokonany. Cenny remis w Rzeszowie Opolski Kolejarz pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w 2. Lidze Żużlowej. Opolanie wywalczyli niezwykle cenny remis w spotkaniu z bardzo mocną ekipą Stali… » więcej 2023-06-03, godz. 20:50 Stal i MKS z kompletem punktów. Polonia Nysa bliżej 4. ligi Dwa zwycięstwa i porażka - tak wygląda bilans opolskich drużyn w 32. kolejce piłkarskiej III ligi. MKS Kluczbork pokonał Odrę Wodzisław 3:1. Bardzo ważne… » więcej 2023-06-03, godz. 20:38 Przegrana piłkarzy opolskiej Odry w ostatnim meczu sezonu Na zakończenie sezonu Fortuna 1. Ligi piłkarze Odry Opole przegrali na wyjeździe z prowadzącym w tabeli ŁKS Łódź 0:1. Niebiesko-czerwoni zakończyli ostatecznie… » więcej 2023-06-03, godz. 15:00 Odra Opole kończy sezon w Fortuna 1. Lidze. Na pożegnanie rozgrywek mecz z liderem tabeli Na zakończenie sezonu Fortuna 1. Ligi piłkarze Odry Opole zmierzą się na wyjeździe z Łódzkim Klubem Sportowym. Obie drużyny zagrają wyłącznie o prestiż… » więcej 2023-06-03, godz. 13:20 Najlepsi kolarze w kraju rywalizują w Memoriale im. Joachima Halupczoka Kilkuset zawodników z całej Polski rywalizuje w ten weekend na Opolszczyźnie w Memoriale im. Joachima Halupczoka. W ramach zawodów rozgrywane są Mistrzostwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »