Radio Opole » Sport i turystyka
2023-02-15, 22:19 Autor: Jakub Biel

Padła "Twierdza" Kluczbork. Chrobry gładko wygrywa 3:0

Mickiewicz Kluczbork - Chrobry Głogów [fot. Jakub Biel]
Siatkarze Mickiewicza Kluczbork przegrali 0:3 (23:25, 21,25, 11:25) z SPS Chrobry Głogów w meczu 22. kolejki siatkarskiej Tauron 1. Ligi. Tym samym zakończyła się niebywała passa Mickiewicza, który dotychczas wygrywał wszystkie domowe spotkania.
Mickiewicz Kluczbork w tym roku przed własną publicznością jeszcze nie przegrał. Ostatnią drużyną, która pokonała kluczborczan w ich hali był... Chrobry Głogów. Wydarzyło się to w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu.

Goście z Głogowa zdobyli pierwszy punkt w dzisiejszym (15.02) spotkaniu, jednak szybko do głosu doszli gospodarze, którzy osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (6:4). Goście zdołali doprowadzić do wyrównania, a nawet wyjść na prowadzenie (12:10), a pomogła w tym dobra gra Sebastiana Lisickiego.

Siatkarze Chrobrego utrzymywali dobry poziom, a kluczborczanie nie byli skuteczni w ataku. Trener kluczborczan Mariusz Łysiak przeprowadził więc zmiany. Gorzej dysponowanych Mateusza Linde i Szymona Berezę zastąpili Jakub Kopacz i Jan Siemiątkowski. Roszady trenerskie nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, a w środkowej części seta Chrobry osiągnął pięciopunktowe prowadzenie (17:12).

Dobrze dysponowani głogowianie pewnie zmierzali po zwycięstwo w pierwszej partii meczu, wówczas w pole zagrywki Mickiewicza wszedł Artur Pasiński, a przewaga Chrobrego zaczęła topnieć. Dobra zagrywka i jeszcze lepsza gra blokiem spowodowała, że Mickiewicz odrobił straty i doprowadził do stanu 23:23. Niestety, pierwszą piłkę setową wykorzystali głogowianie, którzy wygrali 1. seta.

Początek drugiego seta pokazał, że obie drużyny nie zamierzają odpuszczać. Będący „na fali” goście z Głogowa rozpoczęli od prowadzenia 5:3. Gospodarze szybko wyrównali, a dzięki dobremu blokowi Janusza Górskiego wyszli na prowadzenie 8:7.

W środkowej części seta nastąpił przestój Mickiewicza i znów goście z Głogowa wyszli w tym meczu na prowadzenie (14:12). Ponownie świetnie w polu zagrywki spisywał się Sebastian Lisicki, a kluczborczanie nie kończyli akcji w pierwszym tempie. Dobrze grał głogowski blok, który albo zatrzymywał atakujących Mickiewicz, albo ułatwiał grę w defensywie.

W decydującą fazę drugiego seta goście wchodzili prowadząc 20:16. Mickiewicz zdołał zredukować nieco stratę, jednak zawodnicy Mariusza Łysiaka pogubili się w końcówce i drugą partię na swoim koncie także zapisał Chrobry Głogów.

Kluczborczanie nie byli sobą w tym spotkaniu, co skrzętnie wykorzystywali goście z Głogowa. Nienajlepszy dzień rozgrywającego Szymona Berezy przełożył się na funkcjonowanie reszty zespołu. Chrobry był wyraźnie lepszy w każdym elemencie gry, co potwierdził początek trzeciego seta.

Goście "bombardowali" zagrywką i wykorzystywali każdy najdrobniejszy błąd Mickiewicza. Gdy Janusz Górski otrzymał czerwoną kartkę za dyskusje z sędzią, Chrobry prowadził już 8:3.

W kolejnej fazie seta goście z Głogowa tylko powiększali przewagę, której nie oddali już do końca. Po dramatycznie słabym meczu Mickiewicz przegrał z Chrobrym Głogów.

Sport i turystyka

2024-08-24, godz. 19:53 Bolesna porażka piłkarzy Stali Brzeg przed własną publicznością Stal Brzeg przegrała z Wartą Gorzów Wielkopolski na własnym stadionie 1:3 w 5. kolejce III ligi piłkarskiej. » więcej 2024-08-24, godz. 19:27 Piłka nożna: Odra Opole przywozi punkt z Rzeszowa Odra Opole zremisowała na wyjeździe ze Stalą Rzeszów 2:2 w meczu 7. kolejki piłkarskiej Betclic 1. ligi. » więcej 2024-08-24, godz. 09:00 Trudny przeciwnik Odry Opole. Zespół trenera Sobolewskiego jedzie na mecz do Rzeszowa Po ostatniej wygranej nad drużyną ze Stalowej Woli piłkarzy Odry Opole czeka mecz z wiceliderem tabeli. W 7 serii gier rozgrywek Betclic 1. Ligi 'niebiesko-czerwoni'… » więcej 2024-08-23, godz. 22:17 Gala FOGO Futsal Ekstraklasy w Opolu. Nagrodzono najlepszych w minionym sezonie [ZDJĘCIA] Sukces Waldemara Soboty podczas gali FOGO Futsal Ekstraklasy, która odbyła się w Opolu. Został odkryciem poprzedniego sezonu rozgrywek. » więcej 2024-08-22, godz. 10:30 Unihokejowe emocje w Opolu. Batalia o Puchar Polski już w następny weekend Najlepsze drużyny unihokejowe z Polski zjadą do Opola. W następny weekend (31.08-01.09) zostanie tu rozegrany Puchar Polski kobiet i mężczyzn. » więcej 2024-08-21, godz. 22:25 Odra Opole z drugą wygraną w sezonie. ''Niebiesko-czerwoni'' pokonali beniaminka ze Stalowej Woli W spotkaniu 6. kolejki rozgrywek Betclic 1. Ligi piłkarze Odry Opole pokonali przed własną publicznością Stal Stalową Wolę 2 :1. To druga wygrana opolan… » więcej 2024-08-21, godz. 20:08 MKS Kluczbork na remis w Turzy Śląskiej MKS Kluczbork zremisował na wyjeździe z Unią Turza Śląska 2:2 w 4. kolejce rozgrywek piłkarskiej III ligi. » więcej 2024-08-21, godz. 17:30 Nowy rozdział w kędzierzyńskiej ZAKSIE. Andrea Giani przygotowuje zespół do rozgrywek PlusLigi Po wywalczeniu złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu z reprezentacją Francji trener Andrea Giani zameldował się w tym tygodniu w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2024-08-21, godz. 17:00 "Zrobimy wszystko, żeby zdobyć trzy punkty". Odra Opole podejmuje Stal Stalową Wolę Beniaminek ze Stalowej Woli będzie kolejnym przeciwnikiem piłkarzy Odry Opole w rozgrywkach Betclic 1. Ligi. ''Niebiesko-czerwoni'' po ostatnim remisie w Tychach… » więcej 2024-08-21, godz. 14:00 Po pierwsze punkty do Zielonej Góry. Stal Brzeg chce przełamać złą passę Piłkarze Stali Brzeg będą poszukiwali pierwszych punktów w tegorocznych rozgrywkach piłkarskiej III ligi. „Żółto-niebiescy” zmierzą się na wyjeździe… » więcej