Radio Opole » Sport i turystyka
2022-10-02, 13:59 Autor: Grzegorz Frankowski

Niespodzianki nie było. Szczypiorniści Gwardii Opole wysoko przegrywają w Kielcach

Gwardia Opole [fot: Facebook klubu]
Gwardia Opole nie miała zbyt wielu argumentów, by powalczyć o korzystny rezultat w spotkaniu z Łomżą Industrią Kielce. Mistrzowie Polski przed własną publicznością pokonali opolski zespół 42:21 (20:9).
Mecz od pierwszej do ostatniej minuty przebiegał pod dyktando gospodarzy. Kielczanie bardzo dobrze grali w obronie i gdy tylko nadarzyła się okazja, przechodzili do szybkiego ataku, który bardzo często kończył się zdobyciem bramki. Po 10. minutach Łomża prowadziła 7:2, a na półmetku pierwszej połowy 12:3. Gwardia próbowała walczyć, ale w ataku pozycyjnym nie potrafiła przebić się świetnie grającą defensywę rywali. Gdyby nie Adam Malcher, który odbił kilka piłek przeciwników, różnica bramkowa byłaby jeszcze większa, ale i tak do przerwy Kielce prowadziły wysoko 20:9.

Drugą połowę opolanie rozpoczęli zdecydowanie lepiej. Gwardia zakończyła skutecznie kilka szybkich ataków. Nadal świetnie bronił też Malcher i opolanie po 38. minutach odrobili kilka bramek. W tym momencie było 22:15 dla mistrzów Polski. Na więcej kielczanie już nie pozwolili. Łomża wróciła do swojego wysokiego poziomu. Zaczęła seryjne zdobywać bramki i ostatecznie wygrała bardzo wysoko 42:21.

W ligowej tabeli opolska Gwardia zajmuje ósme miejsce.

Sport i turystyka

2024-03-28, godz. 14:00 "Mamy się czym pochwalić". Zastrzyk gotówki dla klubów sportów motorowych Pół miliona do podziału między opolskie kluby związane ze sportami motorowymi. » więcej 2024-03-27, godz. 13:30 Młody tenisista z Opola Jan Chłodnicki nie przestaje zadziwiać Trwa świetna passa Jana Chłodnickiego. Tym razem młody tenisista z Opola wygrał turniej singlowy do lat 18 International Tennis Federation - World Tennis Tour… » więcej 2024-03-27, godz. 11:45 Gracjan Matyjasek z Orła Namysłów najlepszy w Tallinie Gracjan Matyjasek, zawodnik Orła Namysłów został zwycięzcą prestiżowego turnieju zapaśniczego 'Tallin Open 2024'. Zawody w stolicy Estonii to największy… » więcej 2024-03-26, godz. 22:26 Walczyły, ale to BKS jest w półfinale. UNI Opole zagra o 7 miejsce Siatkarki UNI Opole przegrały z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25) w drugim meczu ćwierćfinału Polskiej Ligi Siatkówki. Tym samym awans… » więcej 2024-03-26, godz. 12:00 UNI Opole walczy o pozostanie w play-offach. Dziś mecz z BKS-em Bielsko-Biała Siatkarki UNI Opole po przegraniu pierwszego spotkania ćwierćfinału mistrzostw Polski z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała mają szanse do szybkiego rewanżu i przedłużenia… » więcej 2024-03-25, godz. 23:29 Było blisko. ZAKSA po pięciosetowym boju przegrywa w Warszawie Mimo bardzo dobrej gry kędzierzyńska ZAKSA przegrywa w stolicy. W ostatnim meczu 27 kolejki Polskiej Ligi Siatkówki trójkolorowi ulegli Projektowi Warszawa… » więcej 2024-03-25, godz. 20:30 Stypendia i powołania do reprezentacji województwa. Uroczysta gala sportowa w opolskim teatrze 147 sportowców z całego regionu odebrało dziś (25.03) dokumenty potwierdzające dołączenie do grona stypendystów marszałkowskich. » więcej 2024-03-25, godz. 09:57 Czas robót wykończeniowych i siania trawy. Raport z budowy Stadionu Opolskiego 'Pozostała tak zwana wykończeniówka'. Tak o zaawansowaniu prac przy budowie Stadionu Opolskiego mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego… » więcej 2024-03-25, godz. 09:48 ''Nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek potknięcia''. Kędzierzyńska ZAKSA zagra z Projektem Warszawa Na zakończenie 27. kolejki PlusLigi siatkarzy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra dziś (25.03) wieczorem na wyjeździe z zajmującym trzecie miejsce w… » więcej 2024-03-24, godz. 09:30 Gwardia Opole jedzie do Głogowa. "Nie zwieszamy głów" Szczypiorniści Corotop Gwardii Opole nie osiągną celu, który założyli sobie przed i o którym mówili w trakcie sezonu Orlen Superligi, czyli wywalczeniu… » więcej