Radio Opole » Sport i turystyka
2022-03-07, 20:27 Autor: Jakub Biel

Fatalna passa przełamana! PSG Stal Nysa wygrywa u siebie

PSG Stal Nysa - Indykpol AZS Olsztyn [fot. Jakub Biel]
PSG Stal Nysa wygrała z Indykpol AZS-em Olsztyn 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:16) w meczu 22. kolejki PlusLigi. Było to pierwsze zwycięstwo ''Stalowców'' przed własną publicznością w tym sezonie PlusLigi.
Od początku tego spotkania kibice zgromadzeni w Hali Nysa otrzymali porcję emocji na najwyższym poziomie. Choć te dwie drużyny w tabeli PlusLigi dzieli niemal wszystko, to na parkiecie w początkowej fazie spotkania nie było tego widać.

PSG Stal Nysa rozgrywała wyrównane spotkanie, a nawet doprowadziła do prowadzenia 11:9. Na szczególne wyróżnienie zasługiwał Bartosz Bućko, który na siatce popisał się kilkoma bardzo dobrymi rozwiązaniami. Niewidoczny w początkowej fazie spotkania był natomiast Torey DeFalco - zawodnik, który w tym sezonie wyrósł na gwiazdę Indykpolu AZS Olsztyn.

Emocjonująco w pierwszym secie było do samego końca. Przy stanie 22:22 to goście z Olsztyna zdołali zdobyć 2 punkty z rzędu i ostatecznie doprowadzili pierwszą partię do końca wygrywając 25:23.

Nieco gorzej niż zwykle grał w tym spotkaniu Wassim Ben Tara, który przez całego pierwszego seta zdobył zaledwie 3 punkty. W rolę liderów PSG Stali Nysa w pierwszej części gry wcielili się Zouheir El Graoui i Bartosz Bućko.

Wassim Ben Tara obudził się w secie 2. Jego potężne zagrywki wyprowadziły PSG Stal Nysa na prowadzenie 14:11 po tym jak w początkowej fazie seta obie drużyny ponownie grały punkt za punkt.

Stal Nysa rozgrywała dobre spotkanie, co udokumentowała prowadząc w drugim secie i nie pozwalając zbliżyć się AZS-owi na mniej, niż 3 punkty.

W decydującą fazę seta PSG Stal Nysa wchodziła przy stanie 20:17. Nysianie nie wypuścili z rąk punktowej przewagi i wygrali 25:21.

Podrażnieni porażką akademicy z Olsztyna dobrze rozpoczęli trzeciego seta, jednak as serwisowy Moustaphy M'Baye pozwolił Stali zbliżyć się na jeden punkt 6:7. W ataku szalał dziś Zouheir El Graoui, który wyrastał na lidera PSG Stali Nysa w tym spotkaniu.

Stal Nysa doprowadziła do wyrównania, a nawet wyszła na prowadzenie 14:13 po kąśliwych zagrywkach Moustaphy M'Baye i fantatycznym ataku Wassima Ben Tary.

W końcową fazę seta z minimalną przewagą ponownie wchodziła PSG Stal Nysa, jednak ponownie mogliśmy się spodziewać nerwowej końcówki. Dobry atak Bartosza Bućko na 23:21 spowodował, że o włos od zgarnięcia seta była Stal Nysa. Partię dobrym blokiem zakończył Maciej Zajder, a Stal mogła się cieszyć z wygranej 25:21.

Czwarta odsłona spotkania rozpoczęła się od prowadzenia Stali Nysa 4:2. Dobrze funkcjonował blok ''Stalowców'', a w trudnych momentach zawodnicy Daniela Plińskiego nie tracili głowy.

PSG Stal Nysa w końcu wyglądała na zespół dobrze zorganizowany, dobrze funkcjonował blok, dzięki któremu ''Stalowcy'' niejednokrotnie mogli utrzymywać piłkę w grze. Dobrze rozegraniem dyrygował Marcin Komenda, który dobrze rozrzucał piłki między wszystkie opcje w ataku.

Stal Nysa doprowadziła do prowadzenia 19:13 i pewnie zmierzała po wygraną za 3 punkty.
Rozbici psychicznie goście nie byli w stanie sobie poradzić z odrabianiem strat, a miejscowi kibice tylko nakręcali poczynania zawodników PSG Stali Nysa. Tym nie pozostało nic innego, jak dowieść pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością w tym sezonie siatkarskiej ekstraklasy. Seta i mecz zakończył autowy atak AZS-u Olsztyn.

Mecz podsumował Maciej Zajder, środkowy PSG Stali Nysa. - Dzisiaj udowodniliśmy, że w każdym meczu do końca będziemy wychodzili pełni chęci zwycięstwa i determinacji, żeby w każdym meczu wygrać i jeszcze nic nie jest przesądzone.

Stal Nysa po zwycięstwie nad Indykpol AZS-em Olsztyn ma na swoim koncie 12 punktów, jednak wciąż zajmuje 14, ostatnią pozycję w tabeli PlusLigi.
Maciej Zajder

Sport i turystyka

2024-03-28, godz. 17:29 Futsal na falach eteru. Radio Opole i Dreman grają do jednej bramki Najlepszy klub futsalowy z Opolszczyzny Dreman Opole Komprachcice i Radio Opole grają do jednej bramki. » więcej 2024-03-28, godz. 14:00 "Mamy się czym pochwalić". Zastrzyk gotówki dla klubów sportów motorowych Pół miliona do podziału między opolskie kluby związane ze sportami motorowymi. » więcej 2024-03-27, godz. 13:30 Młody tenisista z Opola Jan Chłodnicki nie przestaje zadziwiać Trwa świetna passa Jana Chłodnickiego. Tym razem młody tenisista z Opola wygrał turniej singlowy do lat 18 International Tennis Federation - World Tennis Tour… » więcej 2024-03-27, godz. 11:45 Gracjan Matyjasek z Orła Namysłów najlepszy w Tallinie Gracjan Matyjasek, zawodnik Orła Namysłów został zwycięzcą prestiżowego turnieju zapaśniczego 'Tallin Open 2024'. Zawody w stolicy Estonii to największy… » więcej 2024-03-26, godz. 22:26 Walczyły, ale to BKS jest w półfinale. UNI Opole zagra o 7 miejsce Siatkarki UNI Opole przegrały z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25) w drugim meczu ćwierćfinału Polskiej Ligi Siatkówki. Tym samym awans… » więcej 2024-03-26, godz. 12:00 UNI Opole walczy o pozostanie w play-offach. Dziś mecz z BKS-em Bielsko-Biała Siatkarki UNI Opole po przegraniu pierwszego spotkania ćwierćfinału mistrzostw Polski z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała mają szanse do szybkiego rewanżu i przedłużenia… » więcej 2024-03-25, godz. 23:29 Było blisko. ZAKSA po pięciosetowym boju przegrywa w Warszawie Mimo bardzo dobrej gry kędzierzyńska ZAKSA przegrywa w stolicy. W ostatnim meczu 27 kolejki Polskiej Ligi Siatkówki trójkolorowi ulegli Projektowi Warszawa… » więcej 2024-03-25, godz. 20:30 Stypendia i powołania do reprezentacji województwa. Uroczysta gala sportowa w opolskim teatrze 147 sportowców z całego regionu odebrało dziś (25.03) dokumenty potwierdzające dołączenie do grona stypendystów marszałkowskich. » więcej 2024-03-25, godz. 09:57 Czas robót wykończeniowych i siania trawy. Raport z budowy Stadionu Opolskiego 'Pozostała tak zwana wykończeniówka'. Tak o zaawansowaniu prac przy budowie Stadionu Opolskiego mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego… » więcej 2024-03-25, godz. 09:48 ''Nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek potknięcia''. Kędzierzyńska ZAKSA zagra z Projektem Warszawa Na zakończenie 27. kolejki PlusLigi siatkarzy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra dziś (25.03) wieczorem na wyjeździe z zajmującym trzecie miejsce w… » więcej