Radio Opole » Sport i turystyka
2021-06-13, 13:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Fagro sponsorem pierwszoligowego zespołu piłkarek ręcznych KS Otmęt

Fagro sponsorem pierwszoligowego zespołu piłkarek ręcznych KS Otmęt [fot. archiwum UM]
Fagro sponsorem pierwszoligowego zespołu piłkarek ręcznych KS Otmęt [fot. archiwum UM]
Fagro sponsorem pierwszoligowego zespołu piłkarek ręcznych KS Otmęt [fot. archiwum UM]
Fagro sponsorem pierwszoligowego zespołu piłkarek ręcznych KS Otmęt [fot. archiwum UM]
Pierwszoligowy klub piłkarek ręcznych KS Otmęt ma sponsora. Od niedawna zawodniczki wspiera lokalna firma Fagro. To pierwszy taki partner, ale władze samorządowe, które do tej pory głównie ponosiły koszty działalności zespołu, liczą na to, że chętnych do takiej współpracy będzie więcej. Zwłaszcza, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i zawodniczki już snują plany awansu do ekstraligi.
- Niedawny awans do pierwszej ligi był wydarzeniem na skalę województwa, bo mamy niewiele zespołów które grają na takim poziomie – mówi Andrzej Kasiura, burmistrz Krapkowic. - Ten sukces, widać, że też trochę zachęcił przedsiębiorców do wsparcia sportu. Dziękuję sponsorowi – to firma Fagro, firma z branży drukarsko-opakowaniowej prężnie rozwijająca się w Krapkowicach. Kwota wsparcia pozwoli na to, aby dziewczyny mogły spokojnie przygotowywać się do pierwszego sezonu w pierwszej lidze.

Umowa sponsorska została podpisana na 3 lata. Klub reprezentowali prezes Bartek Banachowski i wiceprezes zarządu KS Otmęt Krapkowice Daniel Medwid, a sponsora - Zygfryd Grosz.

Krapkowickie zawodniczki w nowym sezonie zagrają już w pierwszej lidze. Nasze „złotka” drugą ligę wygrały w pięknym stylu. Na 18 spotkań, w 17 nie dały szans rywalkom.
Andrzej Kasiura

Sport i turystyka

2021-07-30, godz. 20:08 Smutna inauguracja przy Oleskiej. Odra rozgromiona przez Miedź Słabo zaprezentowali się w pierwszym spotkaniu nowych rozgrywek Fortuna 1. Ligi zawodnicy Odry Opole. Przy Oleskiej duża lepsza była Miedź Legnica, która… » więcej 2021-07-30, godz. 13:00 Stadion w Głogówku podnosi swój standard. Powstaje system nawadniania Na stadionie miejskim w Głogówku rozpoczął się montaż systemu automatycznego nawadniania murawy. To wspólna inwestycja władz gminy i miejscowego klubu… » więcej 2021-07-30, godz. 11:00 Uni Opole z ostatnią szansą na pozostanie w PreZero Grand Prix ŁKS Commercecon Łódź lub Impel #VolleyWrocław - przegrany tej pary będzie rywalem Uni Opole w meczu o pozostanie w turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi… » więcej 2021-07-30, godz. 10:21 Do awansu zabrakło niewiele. Bartłomiej Stój występ w Tokio zakończył na eliminacjach 62 metry 84 centymetry. Taki wynik uzyskał Bartłomiej Stój z AZS-u Politechniki Opolskiej w eliminacjach rzutu dyskiem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Ten… » więcej 2021-07-30, godz. 09:15 Rusza Fortuna 1. Liga. Na początek Odra Opole kontra Miedź Legnica. Relacja w RO 3 Sport Po 47 dniach przerwy do walki o punkty wracają piłkarze na zapleczu ekstraklasy. W meczu otwierającym sezon Odra Opole podejmie Miedź Legnicę. » więcej 2021-07-30, godz. 08:00 Biegacz z Branic z powodzeniem startował w jednym z najtrudniejszych ultramaratonów górskich na świecie Benedykt Pospiszyl z Branic zajął w swojej kategorii wiekowej (do 60 lat) trzecie miejsce w SwissAlpine Davos. Zawody w Szwajcarii to jedne z najbardziej znanych… » więcej 2021-07-30, godz. 07:51 Odra Opole kontra Miedź Legnica. Transmisja w RO 3 Sport Na inaugurację Odra zagra z legnicką Miedzią. Oba zespoły poprzedni sezon zakończyły na sąsiednich pozycjach - Miedź na siódmej, a Odra 'oczko' niże… » więcej 2021-07-29, godz. 20:15 Tokio: Bartłomiej Stój wystartuje w eliminacjach rzutu dyskiem Reprezentant AZS-u Politechniki Opolskiej Bartłomiej Stój to kolejny zawodnik z regionu, który zaprezentuje się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W piątkową… » więcej 2021-07-29, godz. 07:50 Gwardia rozpoczęła mecze kontrolne Gwardia Opole wygrała ze Stalą Mielec 26:24 w swoim pierwszym sparingu przygotowującym do startu PGNiG Superligi. Trzyczęściowe spotkanie było okazją do… » więcej 2021-07-29, godz. 07:30 Kamila Kielar o miłości do przygód w RO 3 SPORT Przejechanie rowerem sporej części Kanady i Alaski zimą, samotne przejście Pacific Creat Trail, podróż przez Afrykę śladami Kazimierza Nowaka czy Bije… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »