Radio Opole » Sport i turystyka
2021-05-09, 13:30 Autor: Witold Wośtak

Damskie spotkania na plaży kąpieliska Bolko. "Ćwiczenia są potrzebne dla dobrego samopoczucia"

Trening Interwałowy na plaży kąpieliska Bolko w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Trening Interwałowy na plaży kąpieliska Bolko w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Trening Interwałowy na plaży kąpieliska Bolko w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Trening Interwałowy na plaży kąpieliska Bolko w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Kilkanaście pań wzięło udział w cotygodniowym treningu interwałowym na plaży kąpieliska Bolko w Opolu. Zajęcia trwają 60 minut i w tym czasie uczestniczki ćwiczą różne partie ciała.
Treningowi sprzyja piaszczysta - miękka - nawierzchnia, dzięki czemu stawy są mniej obciążane. Jak mówi Monika Gocka, jedna z organizatorek i instruktorek, nie chodzi tylko o wypracowanie formy na lato, ale też o spotkanie na świeżym powietrzu i dbanie o zdrowie.

- Mamy rozgrzewkę cardio i rozciąganie. Czekamy również na nieco lepszą pogodę, bo końcówkę zajęć chcemy przenieść na matę i robić treningi mentalne oraz prozdrowotne. Mamy instruktora potrafiącego prowadzić zajęcia ze zdrowego kręgosłupa i te elementy chcemy przemycić czy zahaczyć, łącząc trening cardio z rozciąganiem i zdrowym kręgosłupem.

Zapytaliśmy dwie uczestniczki o indywidualną motywację do udziału w treningach.

- Jestem tu dla swojego dobra i przyjemności. Jeśli ktoś wciągnie się, a ja ćwiczę od trzech lat i widzę efekty, brakuje tego podczas przerwy. Ostatnio byłam na przykład chora i bardzo potrzebowałam adrenaliny oraz ćwiczeń do dobrego samopoczucia.

- Nie ma motywacji, jeśli nie ma przymusu wyjścia z domu na konkretne zajęcia. W czasie zamknięcia wszystkich klubów fitness bardzo trudno jest pilnować regularnej aktywności fizycznej. Dzięki Bogu chociaż na dworze możemy spotkać się i poćwiczyć.

Trening interwałowy odbywa się w każdą niedzielę o 11:00. Mile widziani są również mężczyźni oraz dzieci.
Monika Gocka
Uczestniczki

Sport i turystyka

2021-06-23, godz. 18:00 Siatkówka: Jednomyślna zgoda. UNI Opole zagra w Tauron Lidze! Historyczne osiągnięcie stało się faktem, a po sukcesie sportowym jest także sukces organizacyjny. Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki jednogłośnie pozytywnie… » więcej 2021-06-23, godz. 16:45 Euro 2020: Przed Polakami mecz ostatniej szansy. Gramy ze Szwedami Dziś (23.06) dowiemy się czy polscy piłkarze pozostaną na Euro 2020. W meczu ostatniej szansy biało-czerwoni zagrają w Petersburgu ze Szwedami. Przeciwnicy… » więcej 2021-06-23, godz. 14:00 Stal Nysa: szykują się zmiany na stanowisku prezesa klubu Marek Majka nie będzie już zarządzał nyskim klubem. Następca obejmie stanowisko 1 lipca. » więcej 2021-06-23, godz. 09:20 Wzmocnienie przyjęcia w ZAKSIE Wojciech Żaliński został nowym przyjmującym Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. 33-letni zawodnik ostatnie dwa sezony spędził na Warmii i Mazurach, występując… » więcej 2021-06-23, godz. 07:02 O radości z rodzinnego gotowania w RO 3 SPORT Kamil Klekowski, szef kuchni opowiada m.in o gotowaniu i nauce gotowania oraz o wspólnych edukacyjnych projektach z Rybacką Lokalną Grupą Działania 'Opol… » więcej 2021-06-22, godz. 18:15 Dwóch młodych zawodników Odry Opole przechodzi do ekstraklasy Kacper Tabiś i Michał Surzyn zamieniają Odrę Opole na ekstraklasę. Obaj od nowego sezonu będą bronili barw Jagiellonii Białystok. » więcej 2021-06-22, godz. 15:15 Trzy atrakcje turystyczne z naszego regionu znalazły się na liście Top Atrakcji 2021 Zamek w Mosznej, JuraPark w Krasiejowie oraz stolica regionu - Opole. To trzy turystyczne hity z naszego regionu, które znalazły się w ósemce Top Atrakcji… » więcej 2021-06-22, godz. 11:30 Koszykówka: Przyspieszają zmiany kadrowe w opolskiej Politechnice Coraz więcej wyjaśnia się kontekście w składu I-ligowego Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej na kolejny sezon. Klub na pewno opuści jeden z kluczowych … » więcej 2021-06-22, godz. 09:08 "Misja Werona 2021" - reportaż Pawła Koniecznego, Grzegorza Frankowskiego i Piotra Moca w RO 3 SPORT Na taki sukces klub czekał długie lata. Pierwszego maja br. ZAKSA dopisała piękną historię do polskiej siatkówki. W finale Ligi Mistrzów Itas Trentino… » więcej 2021-06-22, godz. 08:45 Tablice informacyjne, kod na smartfony i ulotki. Turyści bez problemu odnajdą najciekawsze zabytki Kluczborka Szlak miejski zabytków ma ułatwić turystom zwiedzanie najciekawszych punktów Kluczborka. To inicjatywa radnego Krzysztofa Adamskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »