Radio Opole » Sport i turystyka
2021-04-29, 21:52 Autor: Kacper Śnigórski

Polska wygrywa ze Słowenią w eliminacjach ME piłkarzy ręcznych! Daszek bohaterem w Stegu Arenie

Polska wygrywa ze Słowenią w el. ME piłkarzy ręcznych! Daszek bohaterem w Stegu Arenie [fot. Mario]
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej po pełnym dramaturgii meczu wygrała ze Słowenią 27:26 w eliminacjach do mistrzostw Europy 2022. Bohaterem meczu był Michał Daszek, który równo z syreną kończącą spotkanie zdobył zwycięską bramkę. Szansa na awans zdecydowanie wzrosła.
Od początku meczu reprezentanci Polski nadawali ton gry. Szybko wyszli na prowadzenie 3:1, po dobrych rzutach aktywnego w pierwszej części Arkadiusza Moryty, ale goście ze Słowenii wykorzystywali błędy i doprowadzali do wyrównania. Tak stan rzeczy dosyć długo się utrzymywał. Polska ponownie wyszła na prowadzenie 7:5, a goście wyrównali do stanu 7:7. Dopiero pod koniec pierwszej połowy nasi reprezentanci uciekli Słoweńcom na dwie bramki i utrzymali ten wynik do końca pierwszych 30 minut. Moryto miał jeszcze szansę na bramkę z rzutu karnego już po ostatnim gwizdku, ale ta trafiła prosto w bramkarza.

W drugiej połowie to Słowenia zaczęła rozdawać karty. Po kilku minutach goście zdobyli 4 bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie 14:12. Polacy wyrównali i gra toczyła się, jak w pierwszej połowie. Polacy wychodzili na dwubramkowe prowadzenie, a Słoweńcy wyrównywali. To zapowiadało potężne emocje w końcówce, które się pojawiły.

Przy stanie 26:25 i na 90 sekund przed końcem Polacy mieli piłkę w swoich rękach, ale Michał Daszek rzucił niecelnie. Słoweńcy na 4 sekundy przed końcem wyrównali i kiedy wydawało się, że jest po meczu, Daszek postanowił się zrehabilitować. Przebiegł całe boisko i równo z syreną kończącą spotkanie zdobył zwycięską bramkę.

Po tym zwycięstwie Polska pozostała na 3 miejscu w grupie z 6 punktami, ale brakuje jej punktu do drugiej Holandii, z którą 2 maja zagra mecz o bezpośredni awans. Liderem grupy jest Słowenia, która tak jak Holandia ma 7 punktów. Mecz odbył się w opolskiej Stegu Arenie.

Sport i turystyka

2024-07-20, godz. 18:07 Sparing opolskich III-ligowców na korzyść MKS Kluczbork Stal Brzeg przegrała przedsezonowy sparing z MKS-em Kluczbork 1:2. » więcej 2024-07-19, godz. 22:24 Kiepska inauguracja nowego sezonu przy Oleskiej. Odra Opole przegrywa z Ruchem Chorzów Odra Opole bez punktów na inaugurację rozgrywek w piłkarskiej Betclic 1. Lidze. Niebiesko-czerwoni przegrali przed własną publicznością ze spadkowiczem… » więcej 2024-07-19, godz. 10:14 Odra Opole podejmuje Ruch Chorzów. Ruszają rozgrywki w piłkarskiej Betclic 1. Lidze Odra Opole pod wodzą nowego trenera Radosława Sobolewskiego, z wieloma nowymi zawodnikami w składzie rozpoczyna sezon 2024/25 w piłkarskiej Betclic 1. Lidze… » więcej 2024-07-17, godz. 20:34 Odra Opole gotowa na nowy sezon w piłkarskiej I lidze. Za nami oficjalna prezentacja drużyny [ZDJĘCIA] Odra Opole przedstawiła drużynę i sztab szkoleniowy, który będzie walczył o ligowe punkty w nadchodzącym sezonie w piłkarskiej Betclic 1. Lidze. Oficjalna… » więcej 2024-07-12, godz. 18:56 Remis Odry Opole w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek Fortuna 1. Ligi Odra Opole zremisowała z Rakowem Częstochowa 1:1, siódmą drużyną minionego sezonu piłkarskiej ekstraklasy, w ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem… » więcej 2024-07-12, godz. 13:00 Kędzierzyńska ZAKSA i Stal Nysa skompletowały składy na nowy sezon w PlusLidze ZAKSA Kędzierzyn-Koźle skompletowała skład na nowy sezon w Polskiej Lidze Siatkówki. W przerwie między rozgrywkami w zespole trójkolorowych doszło do prawdziwej… » więcej 2024-07-08, godz. 19:17 Karol Urbanowicz podpisał kontrakt z kędzierzyńską ZAKSĄ 23-letni środkowy Karol Urbanowicz został nowym zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Klub trzykrotnych triumfatorów w Lidze Mistrzów poinformował, że to… » więcej 2024-07-08, godz. 14:42 Opolski tenisista Jan Chłodnicki trzecim zawodnikiem w Polsce Jan Chłodnicki, utalentowany tenisista z Opola z kolejnym sukcesem na koncie. » więcej 2024-07-08, godz. 07:41 Żużel: Kolejarz Opole bez punktów i bonusa Kolejarz Opole bez punktów w 8. kolejce 2. Ligi Żużlowej. Opolanie przegrali na wyjeździe z Lokomotivem Daugavpils 36:54. Rywale zdobyli także punkt bonu… » więcej 2024-07-06, godz. 16:00 Miłośnicy aikido szkolą się w Opolu. Seminarium z japońskimi mistrzami potrwa do niedzieli W Opolu odbywa się zjazd miłośników aikido - japońskiej sztuki walki, który organizowany jest przez organizację Buikukai Polska. Na seminaria i szkolenia… » więcej