Radio Opole » Sport i turystyka
2020-03-11, 20:10 Autor: Grzegorz Frankowski

Półfinał Ligi Mistrzów nie dla siatkarzy ZAKSY. Trójkolorowi w meczu bez udziału publiczności przegrali z Kuzbassem Kemerowo

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Kuzbass Kemerovo - [fot: cev.eu]
Bez kibiców, bez dopingu, bez udziału mediów i bez awansu do czterech najlepszych drużyn w Europie. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała we własnej hali z Kuzbassem Kemerowo 1:3 (25:21, 23:25, 18:25, 20:25) w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów i nie awansowała do kolejnej fazy tych prestiżowych rozgrywek.
ZAKSA po kilku błędach na początku pierwszego seta zdołała przyzwyczaić się do niecodziennych warunków panujących we własnej hali i sukcesywnie zaczęła zdobywać punkty. Pierwsze prowadzenie gospodarzy przy wyniku 11:9. Kolejne cztery punkty niestety dla Rosjan i Kuzbass wychodzi na prowadzenie 13:11, a za chwilę jest już 15:12 dla gości. Czas na żądanie dla trenera Grbicia podziałał na jego podopiecznych niezwykle mobilizująco i za sprawą między innymi Smitha, Barotiego i Semeniuka najpierw doprowadzili do remisu, a później objęli prowadzenie 20:16. W końcówce rozpędzona ZAKSA pilnowała wyniku i wygrała premierową odsłonę 25:21.

Początek kolejnego seta bardzo wyrównany. Tak było do stanu 5:5. Później lepszy moment mieli nasi rywale, którzy odskoczyli na cztery ,,oczka’’ (14:10 i 16:12). Odpowiedź ZAKSY była kapitalna. Trójkolorowi po kilku świetnych akcjach doprowadzili do remisu 18:18, a po ataku Śliwki nasz zespół wychodzi na jednopunktowe prowadzenie. Kuzbass jednak nie rezygnuje i kolejne trzy piłki padają łupem mistrzów Rosji. Za chwilę jest już 23:20 dla gości. Kędzierzynianie zdołali jeszcze skorygować wynik na 23:24, ale ostatnie słowo należało do Kuzbassa. Połetajew zapewnia wygraną swojej drużynie.

Kolejny set wyraźnie pod dyktando gości, którzy bezlitośnie wykorzystali nierówną grę naszego zespołu i zwyciężyli pewnie 25:18.

Po zmianie stron gospodarze rozpoczęli z dużym animuszem. Jednak im set trwał dłużej, tym coraz bardziej rozkręcał się zespół rywali, który zaczął budować sporą przewagę. W pewnym momencie Rosjanie objęli prowadzenie 18:14, a po kilku następnych zagraniach było już 20:16. W decydujących fragmentach seta rywale pilnowali przewagi, wygrali do 20, a całe spotkanie 3:1.

Sport i turystyka

2024-05-03, godz. 21:03 Odra przegrywa w Łęcznej. Coraz trudniejsza sytuacja "niebiesko-czerwonych" Piłkarze Odry Opole nie przełamali „lubelskiej klątwy”, która ciąży nad „niebiesko-czerwonymi”. Po domowej porażce z Motorem Lublin, także i tym… » więcej 2024-05-03, godz. 20:42 MKS tylko remisuje u siebie ze Ślęzą Wrocław. "Zabrakło skuteczności" Piłkarze MKS-u Kluczbork zremisowali ze Ślęzą Wrocław 1:1 w meczu 28. kolejki piłkarskiej III ligi. Goście prowadzili 1:0 po bramce Mateusza Kluzka. Jeszcze… » więcej 2024-05-03, godz. 12:30 Odra Opole gra o baraże. Na rozkładzie Górnik Łęczna Odra Opole walczy o baraże. Margines błędu jest już minimalny i do końca rozgrywek trzeba szukać punktów. Czołówka ligi jest blisko, a niezwykle ważne… » więcej 2024-05-03, godz. 11:45 MKS Kluczbork wciąż marzy o 2. lidze. Dziś starcie ze Ślęzą Wrocław Piłkarze MKS-u Kluczbork, którzy cały czas są w czołówce III ligi wciąż marzą o awansie na szczebel centralny. Warunkiem jest regularne zdobywanie punktów… » więcej 2024-05-02, godz. 19:30 Rozgrywający Marcin Janusz na dłużej w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle Marcin Janusz zostaje na kolejny sezon w kędzierzyńskiej ZAKSIE. Kierownictwo klubu poinformowało dzisiaj (02.05), że grający na pozycji rozgrywającego zawodnik… » więcej 2024-05-02, godz. 12:15 Milena Ataman bokserską mistrzynią Polski Milena Ataman została bokserską mistrzynią Polski w kategorii kadetek. Zawodniczka OKB Odry Opole podczas rozgrywanej w Wałbrzychu Ogólnopolskiej Olimpiady… » więcej 2024-05-01, godz. 21:45 Półfinał I ligi jednak nie dla koszykarzy Weegree AZS Politechniki Opolskiej W piątym, decydującym meczu o awans do półfinału rozgrywek I ligi koszykarzy Weegree AZS Politechniki Opolskiej przegrało wyjeździe z Astorią Bydgoszcz… » więcej 2024-05-01, godz. 12:30 Udany występ Śliwińskiego podczas Pucharu Polski kajakarzy Arsen Śliwiński z AZS Politechniki Opolskiej zdobył dwa medale podczas pierwszych w tym sezonie zawodów o Puchar Polski w kajakarstwie klasycznym. » więcej 2024-05-01, godz. 10:00 Być albo nie być. Weegree AZS Politechniki Opolskiej zagra o awans do półfinału Czas na ostateczne rozstrzygnięcia w ćwierćfinale I ligi koszykarzy. Dzisiaj (1.05) w Bydgoszczy zostanie rozegrany mecz numer 5 rywalizacji między Weegree… » więcej 2024-04-30, godz. 13:14 Ruszył remont boiska w Gogolinie. Trawę zastąpi sztuczna nawierzchnia Zamiast murawy naturalnej będzie sztuczna. Szykuje się zmiana nawierzchni boiska do piłki nożnej przy ul. Kasztanowej w Gogolinie. Prace już ruszyły. » więcej