Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-07-09, 11:19 Autor: Ireneusz Prochera

Ważą się losy Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki. Jest problem z finansowaniem imprezy

Festiwal Polonijny w Opolu [fot. Marcin Boczek]
Festiwal Polonijny w Opolu [fot. Marcin Boczek]
Jest szansa, że dzięki wsparciu opolskich samorządów uda się przeprowadzić tegoroczną edycję Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki. Kolejny termin imprezy to 1-4 sierpnia.
Organizatorka imprezy Halina Nabrdalik musiała zrezygnować z planowanego lipcowego terminu, ponieważ pojawiły się problemy z dotacją, która dotąd stanowiła podstawę finansowania festiwalu. Jednak swoją pomoc zaoferowało m.in. nyskie starostwo.

- I proszę sobie wyobrazić, że to prawdopodobnie uratuje tę imprezę! Jeszcze nie mówię ostatecznie, czy my się wyrobimy finansowo, ale wygląda na to, że tak. Dzięki wsparciu właśnie gmin, przede wszystkim starostwa powiatowego w Nysie, no i innych miejskich samorządów, za co szczerze wszystkim jestem wdzięczna - mówi Halina Nabrdalik.

Na razie jednak budżet festiwalu jeszcze się "nie spina". Stąd poszukiwania kolejnych źródeł finansowania i jak zapowiada Halina Nabrdalik, kolejne rozmowy z samorządami.
Tymczasem ewentualna rezygnacja z imprezy budzi zaniepokojenie środowisk polonijnych.

- Polonijne środowiska, szczerze mówiąc, są zmartwione. Codziennie otrzymuję zapytania i chcą tu przyjechać. A ja im mówię: kochani, jeszcze nam się budżet nie spina, brakuje na to i tamto. Czekają cierpliwie. Zmiana terminu z lipca na sierpień też się nie przysłużyła dobrze festiwalowi.

Kolejny termin 7. Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki wyznaczony jest od 1 do 4 sierpnia.
Halina Nabrdalik 1
Halina Nabrdalik 2

Kultura i rozrywka

2024-07-17, godz. 20:00 Znamy uczestników Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji w Nysie Trwają przygotowania do trzydniowego święto poezji w Nysie. Będzie to Ogólnopolski Festiwal Poezji i III Nyska Noc Poetów. Posłuchamy wierszy znanych poetów… » więcej 2024-07-17, godz. 10:15 Radio Opole jedzie do Czech. Szykujemy specjalne relacje z festiwalu Colours of Ostrava W Ostrawie rozpoczyna się największy w Republice Czeskiej festiwal muzyczny Colours of Ostrava. Na miejscu będą dziennikarze Radia Opole i będą przybliżać… » więcej 2024-07-17, godz. 08:04 Wakacyjne warsztaty archeologiczne w muzeum w Opolu Centralne Muzeum Jeńców Wojennych organizuje warsztaty archeologiczne dla dzieci, grup zorganizowanych i rodzin. Warsztaty miały swoją premierę podczas Nocy… » więcej 2024-07-15, godz. 22:00 Pastele, akwarele i olej na wystawie w Galerii Zamostek [ZDJĘCIA] Znajomi, przyjaciele i miłośnicy sztuki przyszli na wernisaż malarstwa Małgorzaty Domańskiej do Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu… » więcej 2024-07-15, godz. 18:00 Krapkowiccy seniorzy zwiedzali opolski skansen [ZDJĘCIA] Krapkowiccy seniorzy uczestniczący w zajęciach Dziennego Domu Pobytu w Krapkowicach-Otmęcie odwiedzili Opole. » więcej 2024-07-15, godz. 14:30 Taniec groove w Miejscu X w Opolu. Zabawa i spontaniczność Tańcem groove można cieszyć się bezpłatnie w Miejscu X w Opolu przez cały lipiec. To forma taneczna, która nie wymaga znajomości kroków. Coś dla tych… » więcej 2024-07-15, godz. 09:32 Pewny termin i lista wykonawców. Są szczegóły kluczborskiego festiwalu reggae Listę wykonawców na festiwal 'Pozytywne Granie w Stolicy Polskiego Reggae' potwierdziło Centrum Kultury w Kluczborku. Tegoroczną edycję imprezy z jamajskimi… » więcej 2024-07-15, godz. 06:10 Muzyczna uczta dla różnych melomanów na placu Wolności w Opolu [ZDJĘCIA] Koncerty promenadowe w Opolu cieszą się dużym zainteresowaniem. Tym razem w niedzielne popołudnie usłyszeliśmy 'przebój' muzyki klasycznej - Cztery pory… » więcej 2024-07-14, godz. 16:59 Opolska Sieć Mentorów rozpoczęła pierwsze warsztaty edukacyjno-kulturalne Opolscy liderzy wywodzący się z szeregu działań organizowanych w ramach opolskiego 'EDUKO' biorą udział w nowym projekcie kulturowym Opolska Sieć Mentorów… » więcej 2024-07-12, godz. 20:00 „Farska Stodoła” zaprasza w swoje progi. Wiejskie muzeum prezentuje śląskie dziedzictwo regionalne Bogate zbiory Izby Muzealnej „Farska Stodoła' w Biedrzychowicach będzie można zobaczyć w niedzielę (14.07). Ekspozycja prezentuje tradycyjne wyposażenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »